1 (edytowany przez Shinigami 2010-06-13 15:20:50)

Temat: Czym przetworniki różnią się od siebie?

Zastanawia mnie czym się różni ten przy mostku a ten przy gryfie. Kiedy którego się używa, kiedy oba razem? No i na co patrzeć przy wymianie ich, firma, cena, gatunek który chce się grać.

2

Odp: Czym przetworniki różnią się od siebie?

niczym. sam humbucker się nie różni niczym. jeśli chodzi o brzmienie to neck - ciepłe bridge - ostre - na ogół. łączy się wtedy, kiedy chce się uzyskać brzmienie połączonych. big_smile W grze na gitarze nie ma takich reguł.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

3

Odp: Czym przetworniki różnią się od siebie?

Z technicznego punktu widzenia to ten pod mostem ma większą impedancję niż te pod gryfem. Jeśli brać pod uwagę te same przetworniki w wersji pod gryf/pod most. Bo z różnymi modelami może być różnie, np. popularne SH-2 pod gryf i SH-4 pod most.
Przy ich wymianie należy wziąć wszystkie czynniki które wymieniłeś. Popularne firmy to np. Dimarzio, Seymour Duncan, EMG, Merlin. Cena dobrego przetwornika to od 250 zł w górę. Najtaniej wyjdziesz na polskich Merlinach (co nie znaczy, że będą najgorsze wręcz przeciwnie, spotkałem się z wieloma opiniami, że Merlin Eclipse zjadają EMG 81/85). Oczywiście co model przetwornika to inne brzmienie, ale na stronach producentów są próbki dźwiękowe i opisy więc każdy może znaleźć coś dla siebie.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Czym przetworniki różnią się od siebie?

Te aktywne są zasilane dodatkową baterią, co w przypadku jeśli baterii nie ma? Działają jak pasywne czy też nie działają w ogóle? I można używać do zasilania tych przetworników akumulatorków czy też tylko baterie? Akumulatorki jak wiadomo są inaczej budowane niż baterie (skład chemiczny) Czy to może w jakiś sposób im zaszkodzić?

5

Odp: Czym przetworniki różnią się od siebie?

Tak. Aktywne są zasilane z jednej lub kilku baterii 9V co daje sygnał 9V lub więcej w zależność od ilości i sposobu połączenia baterii(dla porównania sygnał zwykłych humbów to niecały volt). Przy braku baterii działają ale ich sygnał jest bardzo bardzo mały(ze względu na małą ilość zwojów) przez co nie da się na nich normalnie grać. Można stosować akumulatorki, ale po co skoro jedna bateria starcza na rok grania koncertów, albo i dłużej. Skład chemiczny nie ma znaczenia przecież to elektrony krążą w obwodzie a nie związki chemiczne.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: Czym przetworniki różnią się od siebie?

Nigdy nie wiadomo co z owym akumulatorkiem może się stać smile To że aż rok może gitara działać aż mnie ździwiło... nie jest to lekko przesadzone? Myślałem do tej pory że będzie to kwestia max kilku tygodni.
Thx, za odpowiedzi smile

7

Odp: Czym przetworniki różnią się od siebie?

nawet jeśli do kilku tygodni, to czy bateria 9V, to aż tak wielki wydatek?? wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Czym przetworniki różnią się od siebie?

Kilka tygodni to chyba wtedy jakbyś zostawiał wpięty kabel w gitarę (wtedy obwód przetwornika jest włączony).

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Czym przetworniki różnią się od siebie?

mam pytanko.do jakiego typu muzyki nadają się hambuckery firmy EMG??
http://www.allegro.pl/item1088729223_em … mocja.html
i co znaczy "aktywny"
dzięki za odp.

Brzmienie idzie z łapy.

10

Odp: Czym przetworniki różnią się od siebie?

Do metalu. Nie będę wyjaśniał co to aktywny bo jest to napisane wyżej. Poza tym pisałem już z kilka razy.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95