Temat: Problem w Audacity

Nie do końca mam problem z gitarą, tylko z mikrofonem i programem Audacity. Otóż:

Udało mi się zwiększyć czułość nagrywania, ale nawet jak piec rozkręcony na maksa, mikrofon prawie dotyka membrany pieca, to i tak te kreski niebieskie (wiem, prymitywne słownictwo, ale nie potrafię tego nazwać) sięgają na tej skali po lewo tylko do 0,5

screen:
http://img375.imageshack.us/img375/3827/mikrofon.png

co z tym zrobić?

2

Odp: Problem w Audacity

To dużo. Jak będzie sięgać do maksa, to będzie trzeszczeć.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Problem w Audacity

na mikrofoniku ze słuchawek sięgało do maksa, i nie trzeszczało...

4

Odp: Problem w Audacity

Ale mysle ze to wystarczy, nagraj z muzyką to zobaczysz

Angus Young The Best

5

Odp: Problem w Audacity

no ok, wystarczy, ale ten gain tak jakby się kumuluje w tym... strasznie trzeszczy, a jak gram cicho, żeby nie sięgało 0,5 to jest ok...

6

Odp: Problem w Audacity

nad 16 sekundą tam masz współczynnik wzmocnienia (ten mikrofonik - to nagrywanie) weź to zmniejsz i tyle. Ja tak robię i mi zdaje egzamin wink

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

7

Odp: Problem w Audacity

mam próbki dźwięku, nie żadne shoot to thrill, tak mi nazwało, bo miałem to włączone bo sobie brzdąkałem, i zamknąłem ale tytuły zostały.

CLEAN na maksa rozkręcony piec:
http://www.przeklej.pl/plik/acdc-shoot- … 175q2vbbq4
CLEAN piec cicho grający, 'kreski' nie sięgają 0,5:
http://www.przeklej.pl/plik/acdc-shoot- … 175q3d76jo

jest różnica, co? wszystko trzeszczy jak jest głośno, dlatego chcę to naprawić. Nie wiem czy to tego wina jest, ale takie jest moje myślenie 12latka...

8

Odp: Problem w Audacity

naprawdę nikt nie wie co z tym zrobić?? sad

9

Odp: Problem w Audacity

przecież napisałem ci...

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

10

Odp: Problem w Audacity

ale u mnie tego egzaminu nie zdaje... niestety strasznie niemiłosiernie ścisza, cichutko jest bardzo.

11

Odp: Problem w Audacity

może tan pan Ci pomoże: http://demotywatory.pl/1696544/Malanows … wszystkich wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: Problem w Audacity

haha, uzależniam się od demotów powoli, dobre ;p

13

Odp: Problem w Audacity

Może to po prostu kwestia mikrofonu? Jaki to jest? Jedne lepsze, drugie gorsze ale czegóż oczekiwać po sprzęcie do skypa (o ile to taki tongue)
Karta dźwiękowa?

14

Odp: Problem w Audacity

to nie taki, to mikrofon wokalowy, Azusa DM-525. Karta dźwiękowa... nie mam pojęcia, nie znam się na tym.

15

Odp: Problem w Audacity

z mikrofonem i kartą dźwiękowa masz tak jak z gitarą i piecem: co ci z dobrej gitary jak piec do du*y ?

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

16

Odp: Problem w Audacity

eee... a gdzie znajdę jaką mam kartę dźwiękową?

17 (edytowany przez Shinigami 2010-06-09 22:31:28)

Odp: Problem w Audacity

Program choćby Everest Home Edition (chyba darmowy nawet)
Później zainteresuj się jak wygląda sprawa ze sterownikami i ustawieniami w Panelu sterowania, nie jest czasem coś wyciszone etc.

18

Odp: Problem w Audacity

strowniki mam realteka (to są sterowniki?)  sprawdziłem jak będzie na mikrofoniku od skype, i było normalnie. Bardzo wysoko kreski sięgały.

19

Odp: Problem w Audacity

A może po prostu mikrofon jest zepsuty. Spróbuj nagrac coś w rejestratorze dźwięków windowsa, jak tam też tak będzie to może to być wina mikrofonu (oczywiście, jesli wszystko jest ok ze sterownikami).

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

20

Odp: Problem w Audacity

może ten mikrofon sam tak obcina ? ^^

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

21

Odp: Problem w Audacity

Panowie dołącze sie do tematu, ponieważ też mam kłopot z audacity,od jakiegoś czasu, podczas gdy chce nagrać gitarę solowa do gitary prowadzącej ( najpierw nagrywam sobie jakies chwyty, wiadomo jakis podkład, później chce nagrac do tego jakies solo czy melodie ) i jak daję na nagrywaj to nie słysze pierwszej scieżki;/ tylko widze pasek od tej ścieżki co właśnie nagrywam, a pierwsza się automatycznie wycisza..;/ jak to zrobić żeby obydwie sciezki byly slyszalne? ( na początku tak nie miałem );/

22

Odp: Problem w Audacity

poszukaj w ustawieniach/opcjach/preferencjach xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

23

Odp: Problem w Audacity

tongue to nie takie proste.. odinstalowalem tamtego i mam najnowsza wersje i mam to samo.. wiec niemozliwe ze to chodzi o opcje a nwet jesli to czego mam szukac co?

24

Odp: Problem w Audacity

powinno być tak Edytuj>Ustawienia>(zakładka)Audio I/O>(zaznacz)Odtwarzaj inne ścieżki podczas nagrywania nowej ;d

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

25

Odp: Problem w Audacity

geniuszu mój wybawco dzięki:):):):):):)

26

Odp: Problem w Audacity

nmzc. z drugiej strony wystarczyło tylko trochę poszukać w ustawieniach programu xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD