1

Temat: Odmłodzenie gitary - kilka pytań

Witam.

Mam pożyczoną (powtórnie) używaną gitarę klasyczną Hohner LC-30N (miałem przez chwilę nową Hohner HC-06, ale musiałem zwrócić, mniejsza dlaczego).

W związku z tą "starą" gitarą (która jest jeszcze w ogólnym b.dobrym stanie) mam kilka pytań:

1. Na oko gryf wygląda na prosty, ale na podstawie testu Darka - dociśnięcie jednej ze strun na pierwszym i ostatnim progu - okazuje się, że struna biegnie ok. 1,5 mm nad progami środkowymi. Czy do duża wada?

2. Zarówno w mostku jak i siodełku struny wyżłobiły rowki - czy to wada?

3. Klucze ciężko pracują - czy można je potraktować np. WD (smar w sprayu)

4. Jak oczyścić gitarę z kurzu - główkę, gryf, pudło rezonansowe (wiem, że internet jest pełen, ale chcę poznać Wasze sprawdzone sposoby)?


Pozdrawiam

2 (edytowany przez WiedźMatt 2010-04-27 17:38:42)

Odp: Odmłodzenie gitary - kilka pytań

2. W plastikowym mostku i siodełku struny będą wyżłabiały rowki- nie jest to przeszkoda, ale od tego mogą zacząć brzęczeć struny, wtedy do wymiany.

4. Miękka lekko zwilżona ściereczka lub papier toaletowy.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

3

Odp: Odmłodzenie gitary - kilka pytań

Dzięki za odpowiedź.

Liczyłem co prawda na większy odzew, ale zawsze.

2. Dziś kupię nowe struny i zobaczymy jak będzie po założeniu.

4. Właśnie tak zrobię (lekko zwilżona ścierka i do sucha papierem).

4

Odp: Odmłodzenie gitary - kilka pytań

4. sciereczka do okularów tez spisze się nieźle:)

5

Odp: Odmłodzenie gitary - kilka pytań

1. Tak ma być.
Ogólnie w sklepach z gitarami są preparaty do czyszczenia gitar więc możesz kupić.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6 (edytowany przez Shinigami 2010-05-30 21:14:53)

Odp: Odmłodzenie gitary - kilka pytań

mpx zastanawia mnie, czy warto w nie inwestować jeśli na co dzień się gra a po grze czyści struny i podstrunnicę suchą szmatką?
Oczywiście do gry przysiadając z czystymi rękoma, nie jedząc nic w trakcie i nie zatłuszczając specjalnie gitary tongue

7

Odp: Odmłodzenie gitary - kilka pytań

Shinigami napisał/a:

na co dzień się gra a po grze czyści struny i podstrunnicę suchą szmatką?
Oczywiście do gry przysiadając z czystymi rękoma, nie jedząc nic w trakcie i nie zatłuszczając specjalnie gitary tongue

Ej wy naprawde tak się przykładacie do higieny grania na gitarze? big_smile

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

8 (edytowany przez Myszon 2010-05-31 16:40:42)

Odp: Odmłodzenie gitary - kilka pytań

Ja tam po prostu przed graniem myję ręce (jeśli gram u siebie w domu) i raz w tygodniu przecieram struny scierką do czyszczenia monitora ;p