Temat: Kostki!!!

Nie znalazłem wątku wiec rozpoczynam. Chciałbym poruszyć temat kostek,piórek,plektrów czy jak kto woli. Wbrew pozorom to bardzo istotny element brzmienia,pomijany przez początkujacych,a czasem i sredniozaawansowanych gitarzystów. Sam posiadam grubo ponad 100 rodzajów kostek (kolekcjonuje je).kazda z nich takze przetestowałem. Na codzień  korzystam z trzech typów kostek: Dunlop Harley Davidson 1,12mm do basu, Dunlop Tortex 0,50 do gitary elektrycznej (pozwala grac szybko i precyzyjnie) oraz DADI 0,30 (metalowa kostka,daje ciekawe efekty w grze na basie i elektryku). Jestem ciekaw jakich kostek używacie,wydajmy opinie,pomóżmy początkującym!

2

Odp: Kostki!!!

Dunlop Jazz III świetnie się nią gra. Mam jeszcze parę innych ale praktycznie nie korzystam smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Kostki!!!

Też polecam tego dunlopa, świetna, niezniszczalna kostka.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

4

Odp: Kostki!!!

Tortex z którego wykonane sa kostki Dunlopa z "mojej" serii maja świetne właściwości,na dodatek nie wyslizguja sie nawet z bardzo spoconych rąk (na scenie wazna rzecz).

5

Odp: Kostki!!!

0.60 Brain - kostka strasznie się gnie, ale dobrze mi się gra, raczej do solówek
0.60 Planet Waves - kostka dość twarda jak na 0.60 (nie rozumiem, dlaczego ta sama grubość, a o wiele inaczej się gra. Czyżby przez tworzywo?) Jest  to taki jakby zaokrąglony trójkąt równoramienny, ale jakieś 3mm dłuższy niż normalne kostki tego typu. Fajnie się gra też. Raczej do rytmu

6

Odp: Kostki!!!

Dunlop Tortex 0.6 używam.

7

Odp: Kostki!!!

Dunlop jazz III i nie ma ch**a smile

Vintage V100+Marshall VS100

8 (edytowany przez Nightmare 2010-05-24 16:56:25)

Odp: Kostki!!!

Ja właściwie gram 3 tongue

Dunlop jazz III, Gibson Standard Pure XH i Dunlop LUCKY 13

I wszystkie się dobrze sprawują tongue

Ibanez GRG 170DX + Laney LX35

9

Odp: Kostki!!!

Gitarzystek napisał/a:

0.60 Brain - kostka strasznie się gnie, ale dobrze mi się gra, raczej do solówek
0.60 Planet Waves - kostka dość twarda jak na 0.60 (nie rozumiem, dlaczego ta sama grubość, a o wiele inaczej się gra. Czyżby przez tworzywo?) Jest  to taki jakby zaokrąglony trójkąt równoramienny, ale jakieś 3mm dłuższy niż normalne kostki tego typu. Fajnie się gra też. Raczej do rytmu

Dokładnie-tworzywo to bardzo wazna sprawa,dlatego miedzy innymi załozyłem tez ten post:)

10

Odp: Kostki!!!

a ja wam polecę Dunlopa Stubby Triangle 1,5 mm (czerwoniutka smile )

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

11 (edytowany przez grzesiek2805 2010-05-24 21:59:51)

Odp: Kostki!!!

Widze, że Jazz III i tortexy najbardziej popularne, pewnie z tego względu, ża po prostu są dobre.
Fajne są też koski Dunlop Big Stubby http://img25.imageshack.us/i/10037582.jpg/
ja osobiście lubię 2.0mm, 1.0mm też jest fajna ale na dłuższą metę przy grze akordowej wymięka (łame się). Grubsza jest ok, ma fajnie wyprofilowane wgłębienia, przez co nie ma szans, żeby kostka się wyślizgnęła.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: Kostki!!!

mam 2 jedna to Dunlop 0.71 jak pamiętam bo sie starły napisy hehe a druga Fender HEAVY

13

Odp: Kostki!!!

Ja mam moją kostke ac/dc złapaną ze sceny i narazie się z nią nie rozstaje

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

14

Odp: Kostki!!!

yikes Kozak Stary...

15

Odp: Kostki!!!

przez całą droge w autobusie sobie podawali ludzie i oglądali ją. Wygląda normalnie czrna z napisem po obu stronach ac/dc

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

16

Odp: Kostki!!!

ostro ;D heh marzenia każdego fana AC DC

17

Odp: Kostki!!!

Krester napisał/a:

przez całą droge w autobusie sobie podawali ludzie i oglądali ją. Wygląda normalnie czrna z napisem po obu stronach ac/dc

wow dziwne ze nie ukradli

A wracajac do kostek ta dunlop jazz III to 3 to jest ze 3mm taka gruba?

18

Odp: Kostki!!!

PawelKKK napisał/a:

wow dziwne ze nie ukradli

smile Ja na szczęście mieszkam w Niemczech i na koncerty to w Niemczech jeżdże, a tu aż tak nie kradną.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

19

Odp: Kostki!!!

PawelKKK napisał/a:

A wracajac do kostek ta dunlop jazz III to 3 to jest ze 3mm taka gruba?

Nie, ta kostka ma 1 mm grubości, a Dunlop Jazz III to nazwa modelu.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

20

Odp: Kostki!!!

ok dzieki ale mam dunlopa tortexa 1.0mm a dopiero gram od kilku dni wiec wiecie

21

Odp: Kostki!!!

Jazz III jest zajebista i uniwersalna, nadaje się i do łojenia we wszystkie stringi na raz jak i do kostkowania. Rozpoznaję ją bezbłędnie dotykiem w ciemności spośród stada innych kostek wink

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

22

Odp: Kostki!!!

Ja mam tego harleya (chyba) bo napis sie juz wyswiechtał;)kostka git, ze nie zniszczalna nie powiem bo połamałem jedna ale bardzo dobrze sie gra...a jezeli chodzi o kostki taki chropowate na opuszki to co polecacie? Raz kupiłem takie chropowate jedno kolorowe i wywaliłem...

23

Odp: Kostki!!!

...
jak mozna polamac kostke? Jak uzywales jej jako srubokreta to wiadomo ze sie KAZDA kostka zlamie. Hymm a co polecamy jako chropowate kostki? Nie kupuj sa lipne, szybko sie gubia smile

Nie rozumiem szczerze poco napisales ten post, wierz mi nie masz sie czym chwalic.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

24

Odp: Kostki!!!

Jak kiedyś kupiłem struny Daddi(dno) dostałem kostkę to połamała się po 1 tygodniu grania...(lubię mocne pier***nięcie w struny xD)

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

25

Odp: Kostki!!!

ja mam nową kostkę, bo stara (Kozik 1.0) się już ostro zużyła...

http://img299.imageshack.us/img299/6185/zdjcie0141d.jpg
http://img251.imageshack.us/img251/2504/zdjcie0140h.jpg

26 (edytowany przez grzesiek2805 2010-08-31 17:34:51)

Odp: Kostki!!!

Gitarzystek, Ty cały czas grałeś tylko jedną kostką??
Tzn, nie tyle jedną kostką, co tą kostką wink ze tak długo, ze potrafiła zgubić połowę siebie smile ja już dawno bym kupił nową. Dla mnie jak kosta nie ma (w miarę) ostrego czubka, to jest na stracenie.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

27

Odp: Kostki!!!

Boszz jakich Wy kostek używacie, że wam się ździerają... proponuje dunlopa 0.88 albo 3.0 gwarantuje, że pare lat ich poużywacie

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

28 (edytowany przez Gitarzystek 2010-08-31 17:41:31)

Odp: Kostki!!!

jakoś tak wyszło, podchodziłem, łapałem za gitarę, potem za kostkę, nie patrzyłem czym gram... I to nie była taka nagła zmiana, bo się ścierało powoli, więc się przyzwyczaiłem. Ale teraz, z czubkiem jest o wiele lepiej. smile Poza tym, przywiązałem się do tej kostki. Uznałem, że czas kupić nową kiedyś. Kupiłem też 1.0, ale była ona za miękka, widocznie inny materiał. Potem była kostka 0.6, jednak zawsze gdy trzeba było pograć dłużej, to sięgałem po tą kostkę... Jest częścią historii big_smile. Nigdy jej nie wyrzucę.

edit

Krester, no jak trzeba łoić riffy na strunach dwunastkach to się zdziera...

29

Odp: Kostki!!!

Ja mam swoje top 3 kostki:
1. Dunlop Jazz III
2. Dunlp Big Stubby 2.0mm
3. Dunlop Ultex 1.0mm (podobno jest z jakiegos trudno ścieralnego tworzywa)
Świetne do grania i zarazem nie do zdarcia.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

30

Odp: Kostki!!!

Hm, ja mam podobnie, jak Ty grzesiek, tylko wolę Stubby 1.0 i do grania akordami na akustyku używam Dunlop 44R 0,38 wink

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

31

Odp: Kostki!!!

Też mam Stubby 1.0 ale jak  gralem nią akordowo to po krótkim czasie pękła. Do akordowej używam Tortex'ów - bardziej wytrzymałe. A grubość? Najcieńszą jaką mam to chyba 0.5, ale najcieńszej jakiej używam to 0.6 wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

32 (edytowany przez OZKO 2010-08-31 20:12:30)

Odp: Kostki!!!

Ja mam takie cuś:

http://muzyczny.pl/towary/1772.jpg

i pare innych "badziewi" firmy MSA, nie warto nawet zdjęc robic ;D

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

33

Odp: Kostki!!!

ja używam takiej:

http://img64.imageshack.us/img64/3361/zdjcie0073m.jpg

I nie wyobrażam sobie grania na tych tycich gówienkach big_smile

34 (edytowany przez Klaudija 2010-08-31 20:15:27)

Odp: Kostki!!!

Jakby to mpx powiedział: na Syberię Cię ześlą. OZOKO

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

35

Odp: Kostki!!!

ja mam
1.Dunlp Big Stubby 3.0mm i
mam puszke fendera [kupiłem je w riffi'e w białymstoku]
i kostke braina co dostałem razem ze strunami

"Śmiejcie się ze mnie, że jestem inny, ja śmieję się z was że wszyscy jesteście tacy sami,
Epiphone Les Paul Custom + Laney CUB 12R+Dunlop GCB95
takamine eg260c WR

36

Odp: Kostki!!!

krethh napisał/a:

ja używam takiej:

http://img64.imageshack.us/img64/3361/zdjcie0073m.jpg

I nie wyobrażam sobie grania na tych tycich gówienkach big_smile

Tą zapałką też grasz tongue

Angus Young The Best

37

Odp: Kostki!!!

jesteś taki głupi, czy udajesz?

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

38

Odp: Kostki!!!

nie... to dla ukazania proporcji...

39

Odp: Kostki!!!

powiedz to dawiśkowi :>

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

40

Odp: Kostki!!!

krethh napisał/a:

nie... to dla ukazania proporcji...

naprawdę? lol

Angus Young The Best