41

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

No wiesz,zależy jakie intro tongue

Vintage V100+Marshall VS100

42

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Nemoris napisał/a:

No wiesz,zależy jakie intro tongue

Niezależnie od tego jakie było intro, nie rezygnuje się przez jeden kawałek

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."

"Egoisutikku na oretachi ni cheers!"

43

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Po prostu znudziło mu się "grac" i tyle ;d

Lepiej jest grac, niż palić i ćpać
gadu-gadu 2817551

44

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

No i dobra jest, lepiej przestać niż się męczyć na siłę.

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

45

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Co do tego wątku Rosario sa najlepsze akustyki ;d

Lepiej jest grac, niż palić i ćpać
gadu-gadu 2817551

46

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

pfffff Sounder - Najgorsza na świecie firma produkująca gitary

Angus Young The Best

47

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

a co myślicie o firmie MSA??

48

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Zero logicznego myślenia, jeśli gitara Sounder za 200zł to gówno to myślisz że jakaś MSA za 200zł to już będzie rarytas dla początkującego?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

49

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Nie tak ostro, mpx. Spokojnie...

Ale co prawda to prawda. Produkty gitaropodobne za 200zł są słabej jakości.

50

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Rok temu kupiłem akustyka J&B Brothers w sklepie internetywym za ok. 200zł do nauki. NA początku wydawała się ok, tzn. do nauki składania chwytów i bić, ale jak już zacząłem coś grać było gorzej. Progi niskiej jakości, klucze nie trzymają, nie da się prawidłowo nastroić, jak trzyma na pustych strunach, to na progach lipa. Kiedy zaczynałem grać i nic mi nie brzmiało byłem bliski zniechęcenia, ale kolega, który gra bardzo dobrze stestował ją i stwierdził żebym wyrzucił to pudło bo popsuje sobie słuch. Dał mi zagrać na swoim akustyku (nie pamiętam marki, ale powyżej 1tys zł) i okazało się że tam wszystko brzmi milion razy lepiej.
Teraz mam zamiar kupić Yamahę ale koniecznie w sklepie bo w internecie nie wiadomo na co trafisz. Koniecznie muszę zagrać i zobaczyć który egzemplarz mi podpasuje.

Wnioski:- tania gitara tylko do nauki bić i chwytów, jak chcesz pograć to kup coś lepszego (500zł w górę)

pzdr
Pafio

51

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Ja posiadam akustyka z craftman i jakoś nie mam żadnych zastrzeżeń co do niego. Gram od miesiąca i nie mam żadnych problemów ; )
Jednak na początki grania można sobie kupic jakąś tanią gitarę, jak ja, a potem gdy nasz poziom wzrośnie kupic sobie lepsza tongue

52

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

powiem ci czemu nie masz żadnych zastrzeżeń ;] po prostu nie miałeś jeszcze w ręku porządnej gitary xD

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

53

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

heheh :]
jak coś to "nie miałaś", a nie "nie miałeś" ok?
z reszta ja tam kupiłam sobie tego akustyka po to, zeby nauczyc sie podstaw.

54

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Przykład, kolega z forum też nie miał zastrzeżeń do swojego akustyka firmy Everplay, do póki po pół roku nie zaczął mu gryf odpadać. Może takie gitary nadają się do nauki, ale do słuchania już nie bardzo. Pozdro.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

55

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Gadanie, że do nauki wystarczy gitara za 200zł to trochę nie poważne gadanie. Na takiej gitarze można sie tylko zniechęcić i nie potrzebnie kase wydać skoro i tak masz zamiar poźniej kupić coś lepszego. Wiem to z własnej autopsji:P Mój sounder ozdabia aktualnie moją scianę w pokoju:D heheh

56

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Pozdrawiam Soundera big_smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

57 (edytowany przez michal90 2009-11-25 23:13:33)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Dawisiek21 napisał/a:

pfffff Sounder - Najgorsza na świecie firma produkująca gitary

Muszę przyznać stu procentową rację rok temu nie posiadając żadnej wiedzy gitarowej... Zakupiłem na allegro ten chłam zupełnie niczego nieświadomy.... Olałem z początku luzujące sie gniazdo ktore do dziś musze poprawiać z resztą... gryf jest nie równy krzywy nie wygodny progi nie sa nabite równo potencjometry to jedna wielka sciema (jeden wcale nie działa) struna D sie non stop zdziera bo progi sa jakies dziwne ze z basowych strun co rpóg zrywa sie owijka i robia sie wypukłe a po jakimś czasie pekaja myslalem ze to wina sdtrun ale kupiłem D'Addario i znowu to samo... NIE POPEŁNIAJCIE TEGO BŁĘDU CO JA nie kupujcie tego wytworu gitaropodobnego...Dopiero po zakupie przeczytałem co to naprawde jest za firma ... i zaluje... ze wydałem kase na to coś... Sprzedać tego nie idzie.., ale w przyszłym roku zakupię sobie Epiphone'a LP Standard albo Vintage V100 jeszcze sie zastanawiam..a to chyba schowam w ciemny kąt by nikogo to nie straszyło big_smile Polak zawsze mądry po szkodzie wink

PS. I do wszystkich którzy chcą kupować gitary na allegro: chocbyscie nie wiem jakie powody mieli nie kupujcie!! gitare trzeba uslyszec dotknac i ograc przede wszystkim... Ja już nigdy wiecej zadnego sprzętu muzycznego nie zakupie przez neta

58

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Kup Vintage jakościowo są lepsze wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

59

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Siemano

Jestem tutaj nowy i musze powiedzieć że wpakowałem się w ..... Starzy kupili mi MSA. No i dobra gram miesiac drugi i zaczęły się kłopoty. Nienabite progi i.t.p no i teraz(dajcie sie spokój z przezwiskami) kurde musze powiedzieć starym że kupili shit'a. Tylko że wiem jak moi rodzice ( już za dużo tego starzy) są rozczarowani gdy im coś takiego powiem. Dlatego zwracam się z pytaniem: da się to wiosło jakoś wytJUningować czy sprawa jest przegrana z góry ???

Pozdro

60

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Wiecie co,powiem wam że co do tego rankingu nie zgodzę się.
Sam mam 4 gitary w tym jedną akustyczną MSA.
Gitara jest wg mnie super i nie ma z nią żadnych problemów.
Mam ją 1,5 roku i nic się z nią złego nie dzieje.Powiem nawet że gitara ma świetne brzmienie i jak na swoją cenę to jest naprawdę fajna.
Natomiast moja siostra ma SkyWay tu powiem że brzmienie nie jest najlepsze ale jakościowo nie jest wykonana źle(może z wyjątkiem markerów).

61

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

śmieszą mnie te wszystkie firmy np Ci od soundera wrzucają jakieś próbki że niby tak brzmi "moja gitara" a wcale to nie jest zgodne z rzeczywistościa ... byle żeby klienta naciagnac na badziew..

62

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Dopisz Adelite

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

63

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Mam taką samo gitarę co na tym zdjęciu na początku hehe
Na niej był mój pierwszy kontakt z tym instrumentem, nie gra się tragicznie(ale średnio) i jednak cały szas się roztraja...
Teraz własnie mam zamiar kupić pożądaną gitarę...

64

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Witam
zamierzałem sobie kupić gitarę, taką niezbyt drogą bo jeszcze nigdy żadnej nawet w ręku nie miałem i nie wiem czy to coś dla mnie, ale z tego co tu wyczytałem to raczej zrezygnuję z zakupu i z grania. Skoro tanie gitary są be to ja już wolę nic nie kupować, zwłaszcza że przez ostatnie 2 lata nabrałem przekonania co do zakupu tak na 80%...

65

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Mamy Cię przytulić?;)

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

66

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Yamaha F 310 tania i dobra ^^ albo T.Burton Greengo

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

67

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

eee ja mam craftman i jest good tongue

68

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Dobra, nie chwal sie tak twym craftmanem bo niedlugo pojedziesz na urazowke z rozwalona twarzą od strun

Angus Young The Best

69

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Dawisiek, nie strasz kolegi, przeciez tylko 1 na 5 przypadków daje skutki śmiertelne, może tylko straci na przykład oko albo parę zębów...

"Va'esse deireádh eap eigean..."

70

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Dobra, dajcie spokój tongue Kupił, bo ładnie wyglądała na fotce a nie znał się i za późno tafił na to forum smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

71

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

noom za pozno o 7 mies.

72

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

aaa i macie walka bo wymienialem wszystkie struny bo wyczytalem w necuie ze firmowe struny sa nietrwale tongue:P

73

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

zaloże sie, że spowrotem na metalowe i to grubsze big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

74 (edytowany przez Infernus666 2010-05-23 13:37:45)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Witam! To mój pierwszy post. Na gitarze zacząłem grac późno,bo w wieku lat 17,trochę czasu od tamtego momentu minęło. Nikt o tym nie wspomniał: unikajcie gitar z super i hiper marketów! To nawet wyrób gitaropodobny nie jest! Zepsujecie sobie tym słuch,nie wspominając o zniechęceniu do nauki i "jakości" tych wyrobów. Te gitary są JESZCZE gorsze niz skywaye i everplaye! Sam mam basik skywaya (Tb506) i o jakosci nie wspomne... Mam tez kolege ktory kupił akustyka w Lidlu bodajże. Po trzech mesiacach zaczeła mu sie odklejac płyta wierzchnia... Shit generalnie straszebny...

75

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

No to czytam i się coraz bardziej boję
Mam gitarę MSA C21, niestety kupiłem, a się nie znałem, ale powiem wam, że nie jest tak zła. Grało na niej kilku kolegów, w tym jeden grający w zespole i mówi, że jest w klasie jak on to nazwał średnio-wyższej. Strój trzyma, fakt czasami brzęczy, no ale teraz nie ma co gdybać, zbieram na porządny sprzęt. No i dzięki za przestrogę
ps. to mój pierwszy post na tym forum

76

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

bylem z bratem w markecie za zabawkaimi, patrze a tam na dziale muzycznym leza gitary to podszedlem wzielem jekiegos akustyka, cena 50 euro wiem ze chala, ale chcialem zobaczyc jak lipne sa takie gitary, udezylém 6 razy w struny do ,,sad but true,, i ... odlecial mostek... pierwszy raz cos takiego widzialem. Na szczescie nikt tego nie wiedzial. Musialbym placic jeszcze za jakiegos bubla, wszystko ze sklejki, nierowne progi itp. sad but true...

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

77

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

bosko ;D gitara jakiej firmy była? tongue

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

78

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

nie mam pojecia, potem tam nie szedlem tongue

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

79 (edytowany przez oabliss 2010-10-06 15:39:34)

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

wspolczuje temu co kupil taka gitare big_smile

Takamine G320 NS big_smile (Nareszcie ";.....:")

80

Odp: Jakich gitar NIE kupować - PORADNIK

Hej! smile
Jestem tutaj nowa. To mój pierwszy post.
Bardzo chcę się nauczyć grać na gitarze. Na te forum natknęłam się przez przypadek, szukając informacji, które pomogłyby mi się nauczyć czegoś, bo na razie jestem samoukiem.

Nie bez powodu wybrałam ten wątek na mój pierwszy post. Chciałabym napisać parę słów o mojej gitarze.
Odkupiłam ją ponad 2 lata temu od mojej koleżanki, która chciała kupić sobie nową. Ona też ją trzymała przez 2 lata, ale nie korzystała z niej wiele. Szczerze mówiąc, to dziewczyna przestała już na gitarze grać, więc ta druga gitara zbiera u niej kurz. wink
W każdym razie z początku kupiłam ją, bo chciałam jej po prostu pomóc. Potem postanowiłam się nauczyć.
No i w ciągu tych dwóch lat do niczego nie doszłam. Ale też dopiero od wakacji tego roku wzięłam się tak bardziej serio. Koleżanka pożyczyła mi stroik i jakoś tam próbuję grać.
Tylko że... to jest gitara klasyczna, a nie akustyczna.
Dopiero niedawno nauczyłam się dostrzegać różnicę...
Gitara jest z firmy Everplay i... nie jest ani perełką, ani totalnym badziewiem. Da się na niej grać, ale bardzo łatwo się rozstraja i trudno ją dobrze nastroić. Może to też dlatego, że struny nigdy nie były wymieniane...
Doskonała nie jest, ale da się grać.
W każdym razie uznałam, że uzbieram sobie na lepszy sprzęt. Akustyczny. Bo na klasyku daleko chyba nie zajdę. tongue I wtedy będzie mowa o prawdziwej nauce.
Tylko nie wiem, jaka gitara będzie dobra...
Przepraszam za długi post. wink
Pozdrawiam! smile

P.S. Mam nadzieję, że nie jest to zbytni offtop. wink

„Te no naka ni wa ai subeki hito sae mo, Hanabanashiku chitte.
Te no naki ni wa ikita imi kizande mo, Munashiki hana to shiru.”