Temat: Nawinięte struny na kluczach.

Czy to jak się nawinie struny na kluczach wpływa na jakość dźwięku, szybkość rozstrajania czy coś innego?
Jestem po pierwszej zmianie - niby wygląda to ok, ale jakoś mi nie przypada do gustu.

Struny mają jednak czystszy dźwięk, gitara stroi.

2

Odp: Nawinięte struny na kluczach.

Na dźwięk na pewno nie, ale na szybkość rozstrajania. Im więcej zwoi na kluczu tym lepiej big_smile Zwykle 3-4 wystarczą, w zależności od grubości strun(mówię o np. E6).

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

3

Odp: Nawinięte struny na kluczach.

Niestety nie wiem jakie były założone wcześniej, kupiłem i założyłem 9-42, porównując sądzę że były to 9-46. Zaczęły brzęczeć struny E6, A5 - na niskich dźwiękach (góra gryfu) Konieczna jest jego regulacja? (brzęczenia nie słychać w piecu) Choć trochę to denerwuje...

4

Odp: Nawinięte struny na kluczach.

Pokręciłem trochę prętem w gryfie i nad 1progiem mam 1mm nad 12 około 2,5mm a nad ostatnim prawie że 2,5-3mm.
Brzęczeć przestało ale ciut wysoko są te struny chyba?

5

Odp: Nawinięte struny na kluczach.

a mierzyłeś od podstrunnicy, czy od progu?

6

Odp: Nawinięte struny na kluczach.

Jak ci to nie przeszkadza to po co zmieniać. Ja nawet nie wiem ile mam w tej chwili nad XII, ważne żeby na oko było dobrze i żeby wygodnie się grało imo

7

Odp: Nawinięte struny na kluczach.

Było to mierzone od progu.
Trochę brzęczy i tak ale już dużo mniej niż wcześniej.

8

Odp: Nawinięte struny na kluczach.

A ja chciałem zapytać czy może być struna nawinięta na klucz powiedzmy tak ~ 10 razy? tongue
Bo tyle razy albo i więcej jest nawinięta moja E cienka

9

Odp: Nawinięte struny na kluczach.

Ta wysokość jest w miarę jak pisałem?

Plam jak czytam to max polecane jest 4-5 razy, ale jak strój się trzyma i nie przeszkadza w jakiś sposób - po co zmieniać?

10

Odp: Nawinięte struny na kluczach.

Plam jak czytam to max polecane jest 4-5 razy, ale jak strój się trzyma i nie przeszkadza w jakiś sposób - po co zmieniać?

Nie wiem, ale mój umysł już snuje dziwne wyobrażenia o wyrywającym się z główki kluczu pod wpływem zbyt dużej ilości nawinięć tongue

11

Odp: Nawinięte struny na kluczach.

Jakim cudem? Nowa struna jest na tyle długa, że i z 30 razy można ją nawinąć na klucz zanim się napręży.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95