1 (edytowany przez fallen 2010-04-13 14:58:01)

Temat: Vintage v100 pokrętło od głośności

Właśnie dostałem gitarę (moja pierwsza) - To normalne że pokrętło od głośności na wartości 2 daje max??
Oprócz tego struna basowa na pierwszym progu mi zawsze "brzęczy" ale to się chyba da poprawić dokręcając śrubki na mostku..

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

2

Odp: Vintage v100 pokrętło od głośności

Potencjometr od voluma ma charakterystykę logarytmiczną. A jak ci brzęczy to sobie wyreguluj krzywiznę gryfu i akcje strun(o ile brzęczenie słychać na wzmacniaczu,bo jak nie to olej)

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3 (edytowany przez fallen 2010-04-15 17:32:28)

Odp: Vintage v100 pokrętło od głośności

Dobra z tym potencjometrem jest cos nie tak bo jak ustawie przełącznik na drugi przetwornik to volume od niego działa normalnie... mogę to sam jakoś poprawić czy do sklepu muszę odesłać?? Dodam że jeden z przetworników jest "luźny" i to chyba właśnie za niego odpowiada to pokrętło.

A co do brzęczenia to nie słychać go we wzmacniaczu ale jest to na tyle głośny grzechot że muszę coś z tym jednak zrobić ;/

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

4 (edytowany przez fallen 2010-05-12 16:30:09)

Odp: Vintage v100 pokrętło od głośności

Okazało się że potencjometr był walnięty - w serwisie wymienili. Zmieniła się jedna rzecz: w pozycji środkowej przełącznika dolny potencjometr przed naprawą jak był ściszony to niezależnie jak był ustawiony drugi gitara była wyciszona teraz oba działają niezależnie to chyba ok?

A co do brzęczenia strun to po korekcji gryfu i przystawek udało mi się osiągnąć taki efekt (do strojenia używam programu aptuner):
-Brzęczy mi już tylko jedna struna E2 tylko na pierwszym i 5 tym progu
-Aptuner wskazuje na pustej strunie E2 i progach V - XII idealnie 0, Pierwsze 4 progi +25, progi powyżej XII od -50 aż zmieniają zmieniają tonacje.

Jak to dalej skorygować?

Vintage V100BB + Crate FW 15 bez R

5

Odp: Vintage v100 pokrętło od głośności

mpx piszesz że:

A jak ci brzęczy to sobie wyreguluj krzywiznę gryfu i akcje strun(o ile brzęczenie słychać na wzmacniaczu,bo jak nie to olej)

To znaczy że jeśli brzęczenie struny słuchać we wzmacniaczu - należy regulować, a jeśli tylko struna - bo obija się o któryś próg - nie trzeba? Mam taki problem jak już w innym temacie pisałem z tą najgrubszą E6.