1

Temat: Kogo podziwiasz?

Jacy są według Was najlepsi gitarzyści (krajowi, zagraniczni)?

Kogo podziwiacie? Na kim chcecie się wzorować? Czyj styl naśladować? Kto Wam imponuje?

Bardzo proszę o podawanie nazwisk wraz z nazwami zespołów, w których grają (jeżeli to nie soliści) smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

2

Odp: Kogo podziwiasz?

Jeśli chodzi o technikę, to totalnym przewodnikiem dla mnie jest Paul Gilbert.

Jeśli chodzi o nowe nurty, to podziwiam Yngwie Malmsteen'a za znalezienie brakującego ogniwa pomiędzy muzyką klasyczną, a heavy metalem.

Tak szczerze, to jakiś czas temu przestałem się interesować twórczością wielkich wymiataczy, bo moją potrzebę posłuchania świetnej gitarowej muzyki spełniają gitarzyści z mojego portalu wink

3

Odp: Kogo podziwiasz?

U mnie tylko Angus Young nie ma równych

Angus Young The Best

4

Odp: Kogo podziwiasz?

Po pierwsze David Gilmour (Pink Floyd). Może nie gra z prędkością światła, ale jego solówki są niesamowite. Świetny artysta, ma to coś, co sprawia, że chce się go słuchać.

Drugi jest Ritchie Blackmore (Deep Purple, Rainbow, Blackmore's Night). Podziwiam go za genialne solówki. Miałam okazję widzieć jego grę na koncercie Blackmore's Night w Płocku. Wrażenie, jakie na mnie zrobił było piorunujące.

Trzecim gitarzystą jest John Petrucci (Dream Theater, G3, Liquid Tension Experiment). Połączenie niesamowitego feelingu i prędkości. Jego solowy album jak dla mnie to mistrzostwo.

To taka trójka, która ma na mnie największy wpływ.

Ale oprócz nich mogę wspomnieć też o Jamesie Hetfieldzie (Metallica). Bardzo precyzyjna gra. Może jego solówki nie osiągają prędkości światła, ale jak dla mnie są piękniejsze niż większość solówek Hammetta.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

5

Odp: Kogo podziwiasz?

Bob Marley i Jimmy Hendrix - za styl i piękno gry smile

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

6

Odp: Kogo podziwiasz?

dla mnie najlepsi są Michael Balzary (flea) z redhotsów oraz Herman Li (DragonForce) !! ;p

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

7

Odp: Kogo podziwiasz?

No dobra, a co w przypadku naszych krajowych gitarzystów?

U kogo chcielibyście pobierać naukę gry na gitarze, jeżeli mielibyście taką możliwość?

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

8

Odp: Kogo podziwiasz?

Z Polskich? Myślę, że Skawiński jest świetnym gitarzystą, to co robił w O.N.A. jest godne uwagi. Ale niestety teraz wolał się skupić na robieniu mamony z Kombii. Szkoda trochę, bo mógłby jeszcze wiele dobrych kompozycji stworzyć, niekoniecznie z O.N.A.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

9

Odp: Kogo podziwiasz?

ja tam wole kleryka z mojej szkoły ;p

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

10

Odp: Kogo podziwiasz?

Herman Li z zespołu Dragonforce
John Frusciante z RHCP
i oczywisccie Carlos Santana wink

11

Odp: Kogo podziwiasz?

Moim ulubionym i lubię jego Muzykę jest to Carlos Santana

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

12 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-05-11 13:54:46)

Odp: Kogo podziwiasz?

Oraz Jimi Hendrix a szczególnie kawałek "Purple Haze" oraz Hey Joe Kiedy gra zębami xD

[video]http://www.youtube.com/watch?v=UsgHyauIUZY[/video]


smile:):):):):):):):):):):):):cool:;):lol:

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

13

Odp: Kogo podziwiasz?

Ja tam najbardziej podziwiam Marka Knopflera z Dire Straits. Jego styl gry jest tak charakterystyczny, że jak się usłysz utwór z jego solowych płyt to od razu wiadomo że to Mark. Wyczytałem gdzieś, że on używa tylko 2 palców prawej ręki do gry (oczywiście poza kciukiem), co jest nietypowe chyba. Jak weźmie w łapki Gibsona Les Paul (bo chyba na tym grał na koncercie w Londynie - "A night in London", i na koncercie z Emmylou Harris) to jest jak balsam dla duszy. I nie wydaje mi się, żebym przesadzał.

Epiphone Les Paul Standard Plus Transparent Amber / Fender Deluxe Players Stratocaster Crimson Red Transparent / Fender CD-100 CE / Marshall SL5 + MXR Carbon Copy Analog Delay + MXR FET Driver + Ibanez TS808DX Tube Screamer + Dunlop/CAE Wah MC404 Wah

14

Odp: Kogo podziwiasz?

Ja podziwiam Johna Frusciante z Red Hot Chili Peppers i Marka Knopflera z Dire Straits. Ten drugi nie ma sobie równych smile

15

Odp: Kogo podziwiasz?

master gra super wysłuchałem do końca.

16

Odp: Kogo podziwiasz?

Mnie bardzo imponuje Voltaire. Świetny facet, niesamowite teksty i dla mnie umiejętność nie do pojęcia - śpiewa i gra jednocześnie! xD I jak dla mnie, mistrz.

If it doesn't rock - it sucks.

17

Odp: Kogo podziwiasz?

Sweet napisał/a:

master gra super wysłuchałem do końca.

Gdzie można posłuchać?

18

Odp: Kogo podziwiasz?

red napisał/a:
Sweet napisał/a:

master gra super wysłuchałem do końca.

Gdzie można posłuchać?

Zdaje się że po Master brakowało przecinka, a wypowiedź dotyczyła poprzedniej wypowiedzi Mastera:

master napisał/a:

Ja podziwiam tego gościa. Posłuchajcie, a zobaczycie, że "cudze chwalicie, a swego nie znacie".

A swoją drogą Darek, Master czy inni weterani forumowi, moglibyście wrzucić tu coś waszego... wink

"Va'esse deireádh eap eigean..."

19

Odp: Kogo podziwiasz?

Zdaje się że po Master brakowało przecinka, a wypowiedź dotyczyła poprzedniej wypowiedzi Mastera:

Czytanie ze zrozumieniem, wystarczy wejść na wojnygitarowe i tam można mastera posłuchać.

20

Odp: Kogo podziwiasz?

Heh ja już od jakiegoś czasu nic nie gram, a to co jest w portalu mojego, to totalne niewypały. Polecam innych gitarzystów z wojnygitarowe.pl, wystarczy włączyć odtwarzacz mp3.

21

Odp: Kogo podziwiasz?

Te "totalne niewypały" też się najwyraźniej podobały... Tak więc ta skromność jest zupełnie zbędna.

"Va'esse deireádh eap eigean..."

22

Odp: Kogo podziwiasz?

Slash(guns n roses, slash's snakepit, slash's blues ball, VELVET REVOLVER),Jimmy Hendrix, Jimmy Page(Led Zeppelin).

23 (edytowany przez Gitarzystek 2009-04-26 10:35:16)

Odp: Kogo podziwiasz?

Cóż, więc to będzie chyba Angus Young. Dzięki "zaprezentowaniu" go przez Dawiska21 zacząłem go ubóstwiać tak jak on.

Następną osobą jest Jimi Hendrix. Ogólnie za całokształt. Mała ciekawosta: urodził się 27 listopada 1942r, a ja 27 listopada 1997r wink ta sama data.

Pozostałymi osobami będą: Bob Marley - za to że był prekursorem reggae, najlepszej muzyki, Kirk Hammet - za "Nothing Else Matters" (może nie wymyślił muzyki ale cudownie to zagrał), no i chyba John Feldmann - może nie jest najlepszym gitarzystą ale ma fajną kapelę - Goldfinger.

24

Odp: Kogo podziwiasz?

Gitarzystek napisał/a:

Kirk Hammet - za "Nothing Else Matters" (może nie wymyślił muzyki ale cudownie to zagrał)

W Nothing Else Matters Kirk nawet solówki do tego utworu nie grał. i Myślę, że NEM nie jest jego najlepiej wykonanym utworem wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

25

Odp: Kogo podziwiasz?

wink To Twoje zdanie ;]

26

Odp: Kogo podziwiasz?

Dlatego napisałam, że myślę wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

27

Odp: Kogo podziwiasz?

ja cenie najbardzej :
-Johna Frusciante z RHCP 
-Jimi'ego Hendrixa
-Angusa Younga z AC/DC
-Kurta Cobaina z Nirvany

28 (edytowany przez lucky06 2009-05-08 22:35:00)

Odp: Kogo podziwiasz?

Widze, ze mamy coraz wiecej fanów AC/DC na forum wink No i dobrze ;D Bardzo fajna muzyka

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

29

Odp: Kogo podziwiasz?

Rewelacyjna. Nikt nie gra tak jak oni smile

Co do Angusa Younga jest wielu gitarzystów moim zdaniem lepszych technicznie, szybszych od Niego itp. ale nikt nie gra z taką pasją i feelingiem jak on ;P Pozdro.

30

Odp: Kogo podziwiasz?

O tak

Angus Young The Best

31

Odp: Kogo podziwiasz?

Według mnie najlepsi to Dave Murray z Iron Maiden i Alexi Laiho z Children Of Bodom. Oboje mają niepowtarzalny styl i można ich poznać już po pierwszych taktach.

32

Odp: Kogo podziwiasz?

Angus ma swoje lata ale chodzi o energie na scenie tongue

33

Odp: Kogo podziwiasz?

Też tak sądze   ;P W jego wieku wykonywać te jego "ewolucja" xd

34

Odp: Kogo podziwiasz?

Jerzy Styczyński z Dżemu oraz basista Dżemu Beno Otręba ;D
Z zagranicznych to Steve Vai.

35

Odp: Kogo podziwiasz?

A ja podziwiam Jana Bo. z zespołu lady pank(chciałabym umieć takie riffy jak on np w,, zamkach na piasku,, mowa o Sopocie 1985) i  oczywiście Hedrixa smile:):):):):):)

36

Odp: Kogo podziwiasz?

Kurcze a ja Satrianiego,Santane,Erica Claptona,Hendrixa itp idt. ale podziwiam tez osoby na pewneo mniej znane ludziom ale majace w sobie to cos dzieki czemu wyczuwaja muzyke miedzy innymi McKee ale mozna by wymieniac dluugo i nie konczyc podziwiam tez Johna Mayera ( sry jesli przekrecilem cos w imieniu badz nazwisku) za jego utwor neon oraz Cata Stevensa badz juz teraz Yusufa Islam za jego piosenki i zawart w nich przekaz ;] wow a jednak sie rozpisalem no nic chociaz nie wypisalem tutaj Polaka zadnego to nie znaczy ze nie mam takowych jako idoli wink

37

Odp: Kogo podziwiasz?

Ja siebie podziwiam.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

38

Odp: Kogo podziwiasz?

Ja podziwiam wielu gitarzystów. Dajmy np. Angusa Younga, Beatlesów, Bou.

39

Odp: Kogo podziwiasz?

A ja...Nigdy jeszcze nie myślałem o ulubionym gitarzyście, także mogę powiedzieć po prostu gra którego ma wg. mnie "to coś", albo też którego mi się po prostu najprzyjemniej słucha. Zgodzę się co do Skawińskiego, podoba mi się klimat, który potrafi wytworzyć w piosenkach O.N.A. , poza tym niektórego solówki ma naprawdę interesująco zagrane. Oczywiście, nie wszystkie jego gitarowe utwory przypadły mi do gustu, ale dla mnie liczy się fakt, że niektóre mi bardzo przypadły. ^^ Poza tym ostatnio przypadł mi do gustu klimat, który panuje na Paranoidzie Black Sabbath, sposób gry Iommiego zaliczam zdecydowanie na plus, gitara dobrze dopełnia, a w zasadzie tworzy nastrój utworu. Nie mogę za bardzo wypowiadać się o całokształcie, bo poza tym albumem znam tylko trochę piosenek BS, ale grę na drugim krążku oceniam zdecydowanie na plus. Poza tym ciekawą muzykę tworzy Wojciech Hoffmann z Turbo...
Właśnie doszedłem do wniosku, że trudno jest wytypować osobę "podziwianą". Zdecydowanie łatwiej byłoby wskazać ulubione utwory z partiami gitarowymi...

40 (edytowany przez Chemik 2009-06-25 01:30:53)

Odp: Kogo podziwiasz?

moim wzorem do naśladowania przez szereg lat jest Stephen Lynch - urzekła mnie prostota jego kawałków a za razem ich "wpadanie w ucho" smile dzięki stylizowaniu sie na jego sposób grania nauczyłem się wielu przydatnych bić i kompozycji :] szkoda tylko że tak mało znany w Polsce jest, bo nie mam z kim sobie podśpiewywać jego piosenek...
a osobiście podziwiam każdego kto potrafi coś zagrać smile a szczególnie jeśli swoją własną twórczość :]