Temat: Warto naprawiać?

Witam, od nowego roku chcę zacząć naukę gry na gitarze. Gitarę dostałam od znajomych i tu zaczynają się schody, bo gitara ma złamany chyba mostek/podstrunnik/podstawkę (szukałam budowy i już sama nie wiem jak się to nazywa), tzn. to, na czym opierają się struny na końcu gitary. Plus gitara zaczyna z wierzchu pękać, wydaje mi się, że to kwestia jej przechowywania, w pokoju, bez pokrowca ... Aha, zapomniałam dodać, wydaje mi się, że to gitara akustyczna, ale pewna nie jestem, może i klasyczna, 12 strunowa, ale przerobiona na 6 strun. Jak widzicie, jestem kompletnie zielona, a nie mam do kogo się zwrócić z tym problemem, czy warto ją w ogóle naprawiać, czy lepiej rozejrzeć się za nową. Mogę porobić zdjęcia, jeśli to coś pomoże, ale proszę o pomoc.

2

Odp: Warto naprawiać?

Zrób zdjęcia, może coś doradzimy, ale raczej nie liczyłbym na to żeby się z nią dało coś zrobić...

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

3

Odp: Warto naprawiać?

Podstawek można kupić na allegro, a pudło pęka bo masz za małą wilgotność w pokoju(powinna wynosić 50%, a w zimę w pomieszczeniach ogrzewanych spada poniżej 20%. Normalnie w Polsce wynosi 50-60% jedynie ta przeklęta zima hmm), wsadź do środka marchewkę i po kilku(kilkudziesięciu) dniach pęknięcie powinno zniknąć, oczywiścię marchew trzeba wymieniać jak wyschnie.
Klasyczna ma nylonowe struny i klasyczny mostek tzn. bez kołków, akustyczna mostek z kołkami i metalowe struny.
Czy warto naprawiać? W sumie taka naprawa nic nie kosztuje (2,50zł podstawek + przesyłka) więc czemu nie?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Warto naprawiać?

Ok, więc jest to akustyczna.
http://img265.imageshack.us/img265/7540/dsc00261z.th.jpg
http://img526.imageshack.us/img526/4334/dsc00262za.th.jpg
http://img503.imageshack.us/img503/5350/dsc00263ty.th.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć.

5

Odp: Warto naprawiać?

To akustyki 12stostrinowy, zrób to co napisałem, zmierz długość podstawka, żeby wiedzieć jaki kupić. I w ogóle zmień struny bo te wyglądają jakby miały 10 lat :>

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: Warto naprawiać?

Udałam się do serwisu, żeby się dowiedzieć co będzie z moją gitarą, pan ocenił koszt naprawy na jakieś 80 zł razem z wymianą strun na nowe. Teraz to dokupię pokrowiec i od połowy lutego zaczynam. smile

7

Odp: Warto naprawiać?

no opłaca sie naprawić smile jak sie nauczysz podstaw to sobie coś fajnego sprawisz ;D

"Live To Play Live"

8

Odp: Warto naprawiać?

Witam. Również mam podobny problem. Otóż chciałbym rozpocząć naukę gry na gitarze i znalazłem u siebie gitarę akustyczną. Jedyny problem to jej stan. Otóż brakuje jej 3 strun, brak jednego stroika i ruchomy mostek. Brak jakichkoliwiek pęknięć. Czy te uszkodzenia są do naprawy? Czy są jakieś szanse by jeszcze na niej grać?

9

Odp: Warto naprawiać?

Zrób zdjęcie tego mostka.
Struny można wymienić bezproblemowo, klucz przy odrobinie dobrej woli.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

10 (edytowany przez pitagoras2 2010-04-25 18:28:52)

Odp: Warto naprawiać?

Mostek jest w całości. Problem w tym, że trzyma się pudła rezonansowego. Mogę go teraz przesunąć wzdłuż strun do grzbietu lub do dołu gitary. Robiąć zdjęcia i tak chyba niczego nie wskuram. Mam go jakoś przykleić w odpowiednim miejscu, czy cos?

A co do strun.. To ile może kosztować ich komplet wraz z wymianą?

A i dzięki za odpowiedz wink

11

Odp: Warto naprawiać?

pitagoras2 napisał/a:

Problem w tym, że trzyma się pudła rezonansowego. Mogę go teraz przesunąć wzdłuż strun do grzbietu lub do dołu gitary.

Czy tylko ja tu nie widzę sensu? o0
Struny koło 15-30zł kosztują z wymianą i youtubem powinieneś sobie poradzić.

12

Odp: Warto naprawiać?

chodzi mu o to, że mostek, to po prostu kawałek deski która nie trzyma się w jednym miejscu.
Myślę że jeśli o ów mostek chodzi to trzeba iść do lutnika żeby na stałe przykleił. Ale jakbyś dał zdjęcie to może byśmy coś innego wykombinowali.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!