Temat: Guitar Pro - jak zacząć?

Witam. Chyba nie było jeszcze takiego tematu (jak był to sorry). O co chodzi z tym guitar pro? Ma ktoś do tego jakiś proadnik czy coś???

2

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Ale pytasz skąd to można ściągnąć czy masz na komputerze i nie wiesz jak się zabrać za obsługę?

3

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

mam na kompie i nie wiem jak się wziąść za obsługę

4

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

sciagasz z np 911tabs.com jakis tab do guitar pro wlaczasz go i wiesz co i jak grac. Mam na kompie piosenki od A-Z. Jak co to pytac

Angus Young The Best

5

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

ja mam takie pytanie... No bo ja terz sobie ściągam taby do guitar pro ale one są w formacie gp czyli tylko do tego programu a jak w guitar pro dodać i odtworzyć zwyczajną tabulaturę np. tę z notatnika, jak ja prubuje to wyskakuje że mam zmienić ilość nut czy coś ;/...

we need to sound!!

6

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Tu przydaje się znajomość wartości nut. Ilość nut w takcie zależy w dużym stopniu od metrum. A poza tym rzadko której piosenki nie ma rozpisanej w gp w internecie. Może warto ściągnąć taką tabulaturę i nie martwić się o kopiowanie jej z notatnika na gp?

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

7

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Kto wie skąd można ściągnąć pełną wersję tego programu za Free

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

8

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

chyba sie nie da ;/ chyba ze crackowana ]:->

9

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

jak chcesz to napisze na PW pelna wersje ale zcrackowana za FREE

Angus Young The Best

10

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

JA taby do Gituar Pro ściągam z http://www.ultimate-guitar.com/

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

11

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Wydaje mi się że crack do wersji trial nic nie da....
Trzeba mieć pełną wersję i ją Crack'ować

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

12

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

ja ściągnąłem za darmo ^^ w packu był kod instalacyjny i wszystko (poszukajcie na megawarezie), i tak przy okazji rouge jak takaś cwana to znajdź mi half way up my head albo naked w wykonaniu suicidal tendencies ;p ja z tydzień szukałem i nic... ;/

we need to sound!!

13

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

znalazłem to 2 ale nie wiem czy dobre http://www.ultimate-guitar.com/tabs/s/s … ar_pro.htm

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

14

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Sylwester- nie ten zespół. Niestety, też nie znalazłam. Ale przecież nie napisałam, że znajdziesz każdą piosenkę, tylko że rzadko której nie ma w internecie (a te piosenki to taki przykład).

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

15

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Polecam darmowy i w pełni wystarczalny do domowego użytku odpowiednik Guitar Pro - TuXGuitar (jest także w wersji linuksowej). Odczytuje pliki wszystkich wersji Guitar Pro, gra w midi

16

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Super! :-) Dzięki za namiary na ten program, zaraz dodam informację o nim na stronę.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

17

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

coś dla użytkowników linuksa
http://cyfrowydom.idg.pl/news/118987_3/ … zliwe.html

18

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Wie ktos może jak zmienić format utworu tak żeby dało się go odtworzyc w audacity ? Bo mam przygotowany podkład w tym programie i chciałam teraz przenieść go do audacity i dograć tylko partie gitarowe ale nie chce mi odtworzyć w tym formacie hmm

19

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Nie da się zmienić formatu. Możesz co najwyżej mikrofonem to nagrać.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

20

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Ehh..... szkoda hmm

21

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

mogie odkopać? ;p

w Guitar Pro jest opcja Eksportuj (w piątce na pewno...) i można do Wave albo do Midi, a Audacity czyta i to i to...

plik --> exportuj --> wybrany format

22

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

taa tylko w tedy nagrywasz przez mikrofon jak w audiocity xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

23

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

aaa, to sory, chciałem pomóc

24

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

lis1994 napisał/a:

taa tylko w tedy nagrywasz przez mikrofon jak w audiocity xd

do midi nie zgrywasz przez mikrofon a skowertowac midi do mp3 czy wav to zaden problem roll

25

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

ale jak ci nagle wyskoczy okienko z gg to się zapisze też ten dźwięk ;p

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

26

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

WiedźMatt napisał/a:

ale jak ci nagle wyskoczy okienko z gg to się zapisze też ten dźwięk ;p

mowisz o exporcie do midi? to nie prawda! w midi glownie chodzi o to ze zapisuje wartosci nut (czestotliwosc, czas trwania) a nie jakiekolwiek inne fale dzwiekowe dlatego nawet nie moze zapisac dzwieku z gg w normalnej postaci, ani nie zapisuje w zadnej innej przy eksportowaniu w guitar pro ^^

27

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

No midi to może nie, ale w konwersji na wave to już tak.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

28

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

midi na wave skonwertować to ja polecam Format Factory. Każdy format do każdego, wideo do mp3, żeby sam dźwięk był i wiele fajnych bajerów

29

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Proszę Was, pokażcie mi dokładnie jak ściągać taby z 911tabs.com, bo za nic nie wiem jak to zrobić (głupota nie boli). A Guitar Pro czeka wink

30 (edytowany przez Ellon 2013-07-25 23:01:04)

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

O tak -->

Klik 1.
http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/forum/img/m/1822/t/p180bte48af2b18gp86i10cafdc3.jpg

/Edit: W tym etapie koło linku w tabelce widocznej na zdjęciu musisz mieć napisane "guitar pro" - tylko wtedy będzie można je poprać w rozszerzeniu .gpX wink

Klik 2.
http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/forum/img/m/1822/t/p180btesvjoveg56g8kpg1u166.jpg

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

31

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

O! Dzięki wielkie ;>
Ja na siłę chciałam ściągać te nie na guitar pro. Ale już wszystko ok.

32

Odp: Guitar Pro - jak zacząć?

Hej wie ktoś jak w GP zaznaczyć takty tak by zwolnić , tak jak w zapisie nutowym jest "rallentando" zwalniając