1

Temat: Odłamanie główki od gryfu

Witam , mam pytanie czy jeśli odłamała się główka od gryfu:( .. można ją oddać do lutnika i jest on w stanie to naprawić tzn. np. przykleić ? Czy należy wymienić cały gryf? i pewnie jak mniemam (o ile to sie da naprawic) gitara nie bedzie grala tak wspalniale jak kiedyś.. ?

2

Odp: Odłamanie główki od gryfu

Da się naprawić. Nawet drogo nie powinno kosztować, myślę, że więcej jak 200zł lutnik nie weźmie za naprawę.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Odłamanie główki od gryfu

Aha, dzieki ;]

http://img85.imageshack.us/img85/9035/fuckfp.jpg - to wygląda tak jak na tym zdjeciu , tylko  że jest zupełnie odrewane... Nie znam się na lutnicwie , ale chyba nie łatwo jest to naprawic , tak aby gitara grała dobrze..

4

Odp: Odłamanie główki od gryfu

Pewnie spadała Ci na główkę? Nawet w drogich Les Paulach takie rzeczy się dzieją. Po prostu główka jest bardzo wrażliwa, że względu na spory naciąg. W sumie niektórzy sami nawet takie coś naprawiali.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Odłamanie główki od gryfu

Kolega tak miał w akustyku. Ojciec jego kolegi (jest stolarzem) wziął tą gitarę, skleił jakimś dobrym klejem i bardzo dobrze się trzyma, tylko, że widać złamanie, a lutnik może taki ślad usunąć.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

6

Odp: Odłamanie główki od gryfu

Dzieki^^ to też jest akustyk. Zkleiłem wikolem założyłem nowe struny i dźwięki są akceptowalne. Tylko dosyć szybko się rozstraja , ale ważne że gra wink

7

Odp: Odłamanie główki od gryfu

wikolem??? i co, trzyma się??? yikes

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Odłamanie główki od gryfu

Wikol to klej do drewna więc powinno smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95