1

Temat: Problem z podwyższaniem

Witam, niedawno kupiłem Ibaneza GRGR 121. Gitara miodzio, wszystko było świetnie, oprócz brzęczącej E. Bez dłuższego zastanowienia chwyciłem za klucz i delikatnie pokręciłem śrubkami (bynajmniej nie robiłem tego pierwszy raz, także nic nie skopałem), a tu nagle TRZASK! Cały "trzymak" struny spadł na dół. Próby podniesienia były całkowicie nieskuteczne, śrubki poprostu kręciły się w miejscu.
Sprawdzałem na innych strunach, śrubki były ok. Tylko te dwie na E.
Nie zabardzo wiem, co mam teraz zrobić. Oddać na gwarancjii? Da się dokupić nowe śrubki?
Z góry dzięki za wszelką pomoc! wink

2

Odp: Problem z podwyższaniem

Zaraz zaraz. Które śrubki w kluczach? I w ogóle po co je ruszałeś? Akcje strun zwiększa się regulując mostek, ewentualnie przez wymianę siodełka na wyższe.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Problem z podwyższaniem

Oj, no właśnie w mostku! Na siodełku, które zgrabnie nazwałem "trzymakiem". Dwie śrubki do regulacji.

4

Odp: Problem z podwyższaniem

http://www.sklep.mayones.pl/seria.html? … amp;menu=6

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Problem z podwyższaniem

No dobra, czyli nie ma szans kupna osobno śrubek?
I jeszcze jak to możliwe, żeby w supełnie nowej gitarze, prosto ze sklepu było coś takiego?!

6

Odp: Problem z podwyższaniem

Jak dostaniesz to kup, popytaj się w sklepach. A jak to się stało? Cóż wysokiej klasy osprzęt tanich Ibanezów.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Problem z podwyższaniem

Przy pierwszy, najmniejszym ruchu gwint puścił. Te dwie śrubki,w dolnej części są okej, ale wyżej, są jakby chudsze(gwint jest mniejszy)... neutral Wyglądają jak z odzysku. hmm

8

Odp: Problem z podwyższaniem

Oddaj na gwarancje.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Problem z podwyższaniem

Powiedzą, że to uszkodzenie mechaniczne, moja wina..

10

Odp: Problem z podwyższaniem

W gwarancji masz na pewno napisane, że regulacja gitary jest czynnością dozwoloną wiec nie powinni psioczyć. Gdzie kupiłeś tą gitarę? Najlepiej pogadaj ze sprzedawcą.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

11

Odp: Problem z podwyższaniem

Ragtime we Wrocku.
Nie, nie sklep internetowy tongue
Mogą mi wcisnąć, że coś źle zrobiłem..

12

Odp: Problem z podwyższaniem

Ragtime to dobry sklep. Serio pogadaj, powiedz jak było, kłuć się. Gwint nie powinien się zerwać od regulacji.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

13

Odp: Problem z podwyższaniem

No dobra, idę w poniedziałek, zrobię, co się da.
Dam znać, dzięki! wink

14

Odp: Problem z podwyższaniem

Choleera, okazało się, że gwint się zepsuł.
Proszę, powiedz mi, jak dokładnie nazywa się ta część, spróbuję znaleźć na allegro.. Bloczek? Siodełko? Kostka? neutral
Nigdzie nie mogłem kupić jednej, wszędzie były zestawy za 100 zł, a lutnik mi zaooferował, że naprawi mi mój "bloczek", ale za 60zł(!!).. :\

15

Odp: Problem z podwyższaniem

Wątpie, żebyś znalazł pojedyncze kostki.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

16

Odp: Problem z podwyższaniem

Zestaw kostek kosztuje 110 zł.. A co gdyby kupić mostek i z niego wymontować? big_smile
http://shop.mayones.com/produkt_sklep.h … amp;menu=6
30 zł! I to miałbym czarny, pasujący do gitary. Tylko czy to nie szaleństwo? Nie bardziej opłaca się oddać do lutnika? neutral