Temat: Czy ten poziom jest do osiągnięcia?

Takie trzy krótkie pytania (ewentualnie do offtopa -nie byłem pewien) :
1. Czy ten poziom http://www.youtube.com/watch?v=QjA5faZF1A8 (chodzi mi o szybkość bardziej) bo do zagrania jest raczej wszystko można osiągnąć ćwicząc, ćwicząc i jeszcze raz ćwicząc? Czy potrzeba jest jednak nuta talentu (jakkolwiek by go interpretować - bo talentem może być samozaparcie by grać, grać) i jednak to "coś"?

2. Czy konieczne jest granie 4-ma palcami? Wskazujący, środkowy, serdeczy i mały czy można tylko dwoma? Nie ukrywam jest mi wygodniej dwoma ale zauważyłem ze nie zawsze to jest malo poprawne w niektórych melodiach.

3. Ktoś będący samoukiem aczkolwiek raczej ambitny - raczej nie uzdolniony muzycznie ale potrafiący zagrać to i owo ma szanse na porządne wyuczenie wszystkiego by grać nie dobrze ale świetnie w jakimś zespole?

2

Odp: Czy ten poziom jest do osiągnięcia?

1. Inaczej niż ćwicząc (z metronomem) się tego nie da osiągnąć.
2. Trzeba, wygodniej jest 4 grać niż dwoma, Ty masz po prostu takie przyzwyczajenie, postaraj się je usunąć.
3. Pewnie, tylko trzeba być wytrwałym i uważać na pewne błędy.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3 (edytowany przez Nemoris 2010-03-11 21:22:00)

Odp: Czy ten poziom jest do osiągnięcia?

1.Oczywiscie ze jest do osiagniecia jak najbardziej,ale pamietaj ze gitara to nie wyscig.Mi ten gosciu kiedys bardzo imponowal,ale teraz patrze na to zupelnie inaczej.
2.Staraj sie cwiczyc wszystkie 4 palce.
3.Oczywiscie ze ma,a czemu mialby nie miec szans?Wszystko zalezy od twojego podejscia.

Zamiast patrzec jak graja inni po prostu wez gitare i zacznij cwiczyc,jesli masz pasje i bedziesz ja rozwijal to mysle ze bedziesz lepszy niz ten chinol(to sie tyczy kazdego)

Vintage V100+Marshall VS100

4

Odp: Czy ten poziom jest do osiągnięcia?

Zgadzam się z przedmówcami.Nie ma co się rajcować jak on to gra, bo jak będziesz wytrwały to sam to w koncu zagrasz.Co do pytania o 4 palce, to powiem Ci tyle ,że mi również było wygodniej grać dwoma, kciukiem i serdecznym.Wyobraź sobie ,że ja tak palcowałem NEM:) teraz to dla mnie trochę śmieszne jest jak sobie przypomne.
Jeżeli Ci to w czymś pomoże to (i jeżeli w miarę dasz radę) to zacznij sobie właśnie palcowac Nothing'a na 4 palce.

A co do zamieszczonego linku to powiem tyle: denerwuje mnie to, że ludzie zachwycają się wersją Canon Rocka w wykonaniu Funtwo czy jak mu tam. Hmm według mnie najlepsza jest wersja oryginalna tzn.
http://www.youtube.com/watch?v=by8oyJztzwo
Ten człowiek włożył w to trochę pracy, czasu a i tak ludzie wolą wersje tamtego kurdupla... ja odbieram to osobiście jako pewnego rodzaju kradzież (może mocne słowo).Dlaczego? Bo i tak na hasło Canon Rock ludzie odpowiedzą albo skojarzą Funtwo albo Matriacha.Dla mnie to jest żałosne ale to moje zdanie na ten temat smile

Pozdrawiam i życzę szybkiego władania 4 palcami smile

5

Odp: Czy ten poziom jest do osiągnięcia?

Pewnie dlatego że tamten jest wyżej w wynikach wyszukiwania... no a dałem go na przykład bo tak się trafił smile
Wiele oglądam filmików gdzie próbuję podpatrzeć co i jak - stąd też moje zachwycenie szybkością. Z czasem jak piszecie przyjdzie smile