1

Temat: strojenie Eb

Witam. Otóż znalazłem fajną piosenkę ale nie wiem jak przystroić struny do Eb ? Nawet nie wiem jak to się do siebie ma. Eb (Each string tuned 1/2 step down). Mógłby ktoś wytłumaczyć ? Jeżeli mam korzystać z AP Tunera to w jaki sposób tak przystroić struny, by były jak w piosence.
Dzięki z góry za pomoc smile

PS Wybaczcie, jeżeli jest już taki temat ale przejrzałem całe forum i bez skutku.

2

Odp: strojenie Eb

W ap tunerze w lewym górnym rogu masz nuty. E->Eb, B->Bb, G->F#, D->C#, A->G#,E->Eb.

Już o tym gdzieś pisałem -_-

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: strojenie Eb

Wybacz mpx. sad
A jeszcze 1 sprawa. Muszę przystroić gitarę elektryczną i korzystałem ze stroika a jak teraz z AP Tunera mam przystroić to podłączyć do piecyka ? Już mówię, że nie mam w piecyku ustawienia "Clean" i czy nie będzie żadnego problemu ?

4

Odp: strojenie Eb

Możesz do piecyka raczej(raczej na pewno), i ze stroika też możesz korzystać tylko po prostu każdą strunę obniż o pół tonu

5

Odp: strojenie Eb

mpx napisał/a:

W ap tunerze w lewym górnym rogu masz nuty. E->Eb, B->Bb, G->F#, D->C#, A->G#,E->Eb.

Już o tym gdzieś pisałem -_-

Gb wcale tam nie ma w takim razie. ; /

6

Odp: strojenie Eb

F#=Gb

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95