1 (edytowany przez Sweex 2009-12-13 19:04:46)

Temat: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

Jak w temacie będę kupował gitarę i tak się zastanawiam co jeszcze muszę kupić żeby nie zamawiać 10 razy xd.
Jakiś taki standardowy zestaw żebym mógł się uczyć. Czy kupować od razu kostki, pokrowiec, kamertona itp. Jeśli tak to ile i jakie ;]
Gitarkę będę kupował w necie i będzie to T.Burton greengo

2

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

Nie kupuj kamertonu, bo po co? Ściągnij AP Tuner i strój mikrofonem(więc kup mikrofon jak nie masz, może być tani). Kostki na pewno, pokrowiec jak chcesz i to właściwie tyle.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

wyprzedzę pytanie co do rodzaju kostek musisz sam się przekonać jakimi i kiedy gra ci się lepiej ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

4 (edytowany przez Sweex 2009-12-13 19:05:33)

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

@obaj up
Dzięki wielkie czyli wystarczy pokrowiec i kostki ??

@up
Właśnie ja nigdy kostek w ręce nie miałem...... Czyli zamówić po 2-3 z każdego rodzaju czy jak ??

I jeszcze jedna sprawa, jak już zadaje głupie pytania ;]
Co z konserwacją gitary ?? Oprócz pokrowca żeby się nie kurzyła to co jeszcze mogę z nią robić żeby mi się nie rozpadła po 3 miechach..... ?? xd
(gdzieś tu na forum czytałem żeby smarować kremem Nivea co jakiś czas czy to dobry sposób ??)

5

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

jeśli kupiłbyś po 2-3 kostki każdego rodzaju to miałbyś ich całą stertę ... kup może na razie 3 kostki jakąś miękką średnio miękką i twardą tongue a co do konserwacji to ja tam nic nie robię z moją Yamahą i się trzyma tongue czasem tylko sprawdzam krzywiznę gryfu i koryguje ^^

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

6

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

Sorki że nie edytuje ale chce żeby był przejrzysty pytanie i odp ;]

To może następne xd
Co to znaczy kostka miękka, twarda itp. czyli jakie ?? xd
I jak już będę miał gitarkę to jak skorygować krzywiznę gryfu ?? ;]

7

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

kluczem imbusem powinien być dołączony do gitary a przynajmniej w moim przypadku tak było a miękka to znaczy cieńsza tongue

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

8

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

kup 0.72 /0.74 0.88 i np. 1.18

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

9

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

Krester wielkiej różnicy między nimi nie ma:P. Najlepiej kupić 0.34mm,0.6mm i 1mm

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10 (edytowany przez Sweex 2009-12-19 16:09:26)

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

No dzięki wszyscy up xd już nie długo święta to skapnie gotówki trochę i zamawiam gitara ;]
dzięki wam już wiem co jeszcze zamówić prócz niej xd

Myślę ze można to zrobić jako poradnik na pewno przyda się tym, którzy będą kupować jak ja ;]

@down
Widzę ze ta końcówka to chyba z własnego doświadczenia, ze aż taka szczegółowa xd
A co do stojaka to się zastanowię jeszcze;] bo już w domu mam taki kącik przygotowany ze mucha nie siada xd z jednej strony szafa a z drugiej łózko.... nic się tam nie dostanie chyba ze po łóżku ;]

11

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

jeszcze stojaczek się przydaje... taka moja sugestia,gdyż nie widziałem podobnej na górze. jak nie miałem stojaka to mi sie często gitara albo przewracała <pies w domu> albo zabierała dużo wolnego miejsca jak leżała najnormalniej na łóżku <+możliwość przypadkowego zniszczenia sprzętu przez np. podpitego kumpla próbującego usiąść obok gitary, niewiedzącego że gryf również jest częścią instrumentu... eh...>

12

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

hmm... to może z innej beczki co sądzićie o takim zestawie nada sie do czegośc poza rozpałką??


http://allegro.pl/item896458911_gitara_ … estaw.html

13

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

Nada.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

14

Odp: Co wybrać żeby nie kupować 10 razy

Fajny zestawik za fajną cene

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!