Temat: Przepiłowane siodełko

Mam problem - struna G przepiłowała mi siodełko. Struna dochodzi do drewna i ociera o pierwszy próg, da się to naprawić? Jeśli tak to ile by kosztowała wymiana tego u lutnika?

2

Odp: Przepiłowane siodełko

Siodełko jest plastikowe. Jeśli masz klasyka to zapewne da się je wyjąć nawet samemu bo z tego co wiem w klasykach nie jest klejone (ja u siebie w akustyku mam).
Pewnie niewiele to będzie kosztowało.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

3

Odp: Przepiłowane siodełko

mam elektryka

4

Odp: Przepiłowane siodełko

Wybijasz siodełko i wstawiasz nowe.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Przepiłowane siodełko

boję się zdjęcia strun. Ze strun 12 nagle zwolnić naciąg, to nie zaszkodzi gitarze?

6

Odp: Przepiłowane siodełko

Pierwszy raz, co?
Jak tak się boisz to nie luzuj ich pojedynczo, tylko każdą po trochu.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

7

Odp: Przepiłowane siodełko

Jemu chodzilo o to, że ma założone grube strny i boi się je ściągać, tak, żeby nie stało się nic z gryfem.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

8

Odp: Przepiłowane siodełko

No ot napisałem, niech luzuje je powoli i nie każdą pojedynczo, tylko wszystkie po trochu. Czytaj, skręca jeden obrót jedną struną, potem drugą, i tak dalej.
Z gryfem nie powinno się nic stać, w najgorszym wypadku trzaśnie struna, ale to tylko jeśli jest bardzo zużyta (i te najcieńsze).

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

9

Odp: Przepiłowane siodełko

Kupiłem siodełko, i rozstawienie strun jest dobre, ale siodełko jest jakieś pół centymetra za wysokie!. Czyli mam wybić stare, i to nowe odpowiednio spiłować, czy taki zabieg raczej nie ma sensu?

10

Odp: Przepiłowane siodełko

jeśli jest za wysokie to możesz tylko spiłować big_smile zawsze siodełko będzie wyższe żeby można było dobrze ustawić. Gdyby było za niskie to co byś zrobił ? Papierki podkładał ? xd

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

11

Odp: Przepiłowane siodełko

hehe jasne. Dzięki wszystkim za pomoc, spróbuję spiłować czymś, napiszę czy mi się udało.

12

Odp: Przepiłowane siodełko

marnie mi to wyszło. Jakbyście zobaczyli jak to wygląda, to byście się uśmiali ;P Jest krzywo spiłowane, nie stroi do końca bo za wysoko ciut. Oddam do lutnika niech wszystko wyreguluje, dam se spokój

13

Odp: Przepiłowane siodełko

zrób foty i wrzuć wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993