Temat: Czyszczenie gitary

Witam, nie wiem czy był temat o podobnej tematyce ale moja gitara(G400) jest bardzo mokra od potu mojego. Czy nie uszkodze lakieru czyszcząc ją takim mleczkiem do drewna którym mama czysci meble? Z góry dzięki za odpowiedź

Angus Young The Best

2

Odp: Czyszczenie gitary

Mi się wydaje, ze nie
JA swoja czyszczę prontem big_smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

3

Odp: Czyszczenie gitary

Miękka szmatka z mydłem dobrze się sprawdza, tylko trzeba gitarę wytrzeć potem do sucha.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

4

Odp: Czyszczenie gitary

sprayem od mebli

Epiphone AJ 100

5

Odp: Czyszczenie gitary

http://gitara.pl/forum/viewtopic.php?pid=827371#p827371

Sam uzywam do korpusu: Dunlop 65 guitar polish and cliean
Strun: Fast Fret
A podstunnice na razie nie czyszcze gdyz nie mam czym.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

6

Odp: Czyszczenie gitary

Elo. Mam problem gdyż muszę wypolerować moją gitarkę. Mam elektryka i nie wiem jak mam umyć okolice przetworników. Czy trzeba zdejmować struny? I czy jakiś z popularnych domowych środków czyszczących się do tego nadaje?

Squier bullet stratocaster HSS | Ibanez GRG250DKX
Stagg 20w | Hiwatt maxwatt G50 R

7

Odp: Czyszczenie gitary

Generalnie gitarę warto dokładnie czyścić tylko gdy struny są zdjęte, bo je zmieniamy - mamy wtedy dostęp do wszystkich miejsc pokrytych kurzem, na których czyszczeniu szczególnie nam zależy.

Pudło i części pokryte lakierem można moim zdaniem czyścić środkami do mebli typu pronto, ale nie nadają takiego połysku jak profesjonalne mleczka do gitar [mam Dunlopa, kosztuje może z 8 złotych a starcza mi na rok, więc chyba warto].
Jeśli chodzi o podstrunnicę, wielu gitarzystów nakłada na nią na kilka godzin krem nivea [ten najzwyklejszy], a potem dokładnie wyciera papierem, żeby NIC nie zostało. Efekt podobno jest dobry, ja jednak nie próbowałem bo i tutaj z pomocą przychodzi kilkuzłotowy "Fterboard Conditioner" z olejkami do drewna, brud schodzi po nim łatwo, podstrunnica dzięki olejkom się odświeża i wszyscy są happy.

8

Odp: Czyszczenie gitary

Z tych domowych środków to dadadadadada:

Woda i ściereczka! mad

9

Odp: Czyszczenie gitary

A to nic nie uszkodzi? Mam na myśli elektronikę itp.

Squier bullet stratocaster HSS | Ibanez GRG250DKX
Stagg 20w | Hiwatt maxwatt G50 R

10

Odp: Czyszczenie gitary

Jeśli nie włożysz jej pod prysznic, to powinno być ok.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

11

Odp: Czyszczenie gitary

Dzięki za radę, bo właśnie wrzucałem ją do wany, uff, mało brakowało.

Squier bullet stratocaster HSS | Ibanez GRG250DKX
Stagg 20w | Hiwatt maxwatt G50 R

12

Odp: Czyszczenie gitary

Proszz.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

13

Odp: Czyszczenie gitary

A ja tam wody nie polecam. Gitara jej nie kocha, chyba, że w specjalnych urządzeniach utrzymujących odpowiednią wilgotność pudła smile Tu wejdzie, tam wejdzie, mazy trudno usuwa...

14

Odp: Czyszczenie gitary

Ale jest powszechnie dostępna, tania i przezroczysta! mad


Ja przeszedłem 3 sklepy muzyczne i nie miel ani stojaka ani olejku do podstrunnicy. Nawet w riffie yikes.

15

Odp: Czyszczenie gitary

koczownik, ja zwilżam szmatkę do mycia szyb i przecieram gitarę. To w zupełności wystarcza, żeby wszystke zabrudzenia i smugi zniknęły. Jeśli na przeźroczystej szybie ta szmatka nic nie zostawia to tym bardziej na lakierze nie będzie nic widać wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

16

Odp: Czyszczenie gitary

Chyba, że ktoś pomyli szmatę z papierem ściernym albo widelcem hmm.

17

Odp: Czyszczenie gitary

No to będzie problem. Jeszcze jedno pytanie, lekko bezsensowne ale może być. Czy jak gracie kostką cały czas, a potem pogracie palcami to robią się brudne? Nie wiem od czego to jest ale mam przez to cała gitarę uwaloną. Najwięcej tego jest na strunach, najczęściej gram metalową kostką, może to od tego? Co o tym sądzicie?

Squier bullet stratocaster HSS | Ibanez GRG250DKX
Stagg 20w | Hiwatt maxwatt G50 R

18

Odp: Czyszczenie gitary

Co robią się brudne? Palce, struny, kostki?

19

Odp: Czyszczenie gitary

Wszystko robi się brudne od strun.

Squier bullet stratocaster HSS | Ibanez GRG250DKX
Stagg 20w | Hiwatt maxwatt G50 R

20

Odp: Czyszczenie gitary

No ja ma mam czasami czarne paznokcie jak gram bez kostki... Czasami wystarczy przejechać suchą szmatką po strunach.

21

Odp: Czyszczenie gitary

Jest kilka opcji. Albo masz zabrudzony gryf, albo Twoja skóra tak reaguje na struny, albo skóra łuczy się i zabrudza gryf, albo moze jeszcze coś innego.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

22

Odp: Czyszczenie gitary

Ja często jak lecę po E6 to mi się palce robią czarne, ale to chyba dlatego, że gram na klasycznej i ta owijka metalowa się ściera czy coś tongue

23

Odp: Czyszczenie gitary

Ja mam to samo na elektryku.

Squier bullet stratocaster HSS | Ibanez GRG250DKX
Stagg 20w | Hiwatt maxwatt G50 R

24

Odp: Czyszczenie gitary

Masz nowe struny? Ja miałem nowe DR'y nilkowane i jak robiłem slide'y to tez robiły mi się takie czarne paski, dopódki się nie wytarły tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

25

Odp: Czyszczenie gitary

Czyszczenie strun jest bardzo ważne bo przywraca im brzmienie! Można je czyścić zwykłą szmatką (suchą!) jednak szmatka z mikrofibry jest dużo lepsza.

26

Odp: Czyszczenie gitary

Po imprezie wymylem podstrunnice jack danielsem- +100 do zapachu.

Ex Emg 81 /60 ->Dunlop GCB-95 -> Valveking 112 (Celestion Vintage 30)
Nie mam polskich znakow!

27

Odp: Czyszczenie gitary

Wyprobuje... wink

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

28

Odp: Czyszczenie gitary

Ja normalnie czyszczę swoją prontem a struny deneturatem (zamiast specjalnego płynu)

29

Odp: Czyszczenie gitary

Erico napisał/a:

(zamiast specjalnego płynu)

No bo po co przepłacać za jakiś preparat np Dunlopa czy jakiejkolwiek innej firmy, skoro zwykłe rozwiązania sprawdzają się tak samo dobrze? big_smile W przypdaku "specjalistycznych płynów do gitary" płaci się głównie za firmę tongue

30

Odp: Czyszczenie gitary

Ktoś kiedyś obliczył i okazało się, że o wiele taniej kupić płyny niż bawić się kremami. yikes

31

Odp: Czyszczenie gitary

Oczywiście, ze kupno płynu się opłaca. Starcza na bardzo długo nawet przy częstej zmianie strun, a czyści dokładniej i gitara jest dopieszczona.