1 (edytowany przez damian_konin 2010-05-18 20:54:26)

Temat: Gdy nie ma dzieci - bicie

Witam wszystkich, mam nadzieję, że nie powielam żadnego tematu, nie znalazłem tutaj tego, więc sam zabieram głos smile. Jeśli jednak przeoczyłem ten temat wybaczcie gapiostwo wink. Jestem ba(aaaa)rdzo początkujący i po przejrzeniu działu dla początkujących, zapragnąłem swoją naukę zacząć przede wszystkim od piosenki Kultu, jako że podobno nie jest taka trudna wink. Bicia ze słuchu na razie nie potrafię rozpoznać, dlatego proszę o podpowiedź jak ono wygląda w tym utworze.

W sumie nie będę zakładał może nowego tematu, tylko tutaj od razu zapytam o jeszcze jedną rzecz - otóż mam problem z biciem od dołu, jakoś strasznie to nienaturalnie i tak jakbym zbyt haczył o struny. Wiem, że z czasem to się może samo wytrenować, jednak jeśli macie jakieś wskazówki, jak uderzać, którym palcem, lub którymi, i którą jego/ich częścią (czy może lepiej to robić piórkiem?) to by pewnie mi pomogło smile

Thank you from the mountian wink

2

Odp: Gdy nie ma dzieci - bicie

co do 2 pytania - zmien kąt kostki.

peace!

strat hss -> dunlop JH-1B -> Marshall JCM 900

3

Odp: Gdy nie ma dzieci - bicie

tylko jaką grubość tej kostki masz ?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

4 (edytowany przez Garfield 2010-05-19 15:28:44)

Odp: Gdy nie ma dzieci - bicie

Tylko że kolega napisał, że bije ręką...
Moim skromnym zdaniem łatwiej się nauczyć bić kostką - ot, też mi wielka filozofia - góra dół big_smile Skoro jesteś ba(aaa)rdzo początkujący wink to kup sobie kostkę, żeby takie pierdoły jak trudności z biciem Cię nie zniechęcały. Ręką trudniej się biję moim zdaniem. Jednakże można więcej efektów uzyskać... Ciężka sprawa wink
Grubość kostki do gry akordowej to polecam 0.45 do 0.70
A odnośnie bicia to spróbuj na początku bić tylko z góry, w rytm, a dopiero potem jakoś to urozmaicać.

5

Odp: Gdy nie ma dzieci - bicie

góra, dół - jak tylko tak umiesz zamiatać to gratuluję smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

6

Odp: Gdy nie ma dzieci - bicie

grzesiek2805 napisał/a:

góra, dół - jak tylko tak umiesz zamiatać to gratuluję smile

No fakt big_smile Gra kostką z pozoru wydaje się łatwa.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

7 (edytowany przez damian_konin 2010-05-19 17:39:53)

Odp: Gdy nie ma dzieci - bicie

Mam kostkę 0,96 - używa ktoś takiej do bicia? Może dlatego wolę ćwiczyć ręką, bo ta się może nie nadaje?

A zna ktoś to bicie do tej piosenki konkretnej?

8

Odp: Gdy nie ma dzieci - bicie

bicie trzeba samemu sobie dopasować. spróbuj raz tak, raz tak... w końcu powinno wyjść

9

Odp: Gdy nie ma dzieci - bicie

@damian_konin moim zdaniem taka grubość kostki jest za duża do...bicia smile spróbuj coś o (prawie) połowę cieńszego.
@grzesiek2805 co Ty, człowieku na mnie się uwziąłeś? Gdzie się nie wypowiem, tam zawsze masz jakąś ciętą ripostę skierowaną do mnie big_smile Wiesz co? Tak, serio biję tylko góra-dół wiesz jak cudnie się gra? Rewelacja, POLECAM wszystkim początkującym bicie góra-dół - mistrzostwo!!! Po co komu się męczyć jakimiś innymi schematami, GÓRA-DÓŁ FOREVER! Pozdrawiam Cię serdecznie wink

10

Odp: Gdy nie ma dzieci - bicie

hehe, akurat tak sie złożyło, że twoje wypowiedzi za każdym razem trzeba sprostować tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

11

Odp: Gdy nie ma dzieci - bicie

...ehh