1 (edytowany przez lis1994 2010-05-15 09:45:42)

Temat: Dioda od zasilania

Witam w moim używanym Laneyu nie łączyła mi dioda która powinna świecić gdy piecyk jest włączony, świeciła tylko jak ją dociskałem i niestety niechcącą wciąłem ją za mocno (tak bardziej do środka niż była .. xd) i teraz nie świeci w ogóle ^^' czy brak tej diodki może jakoś wpływać na piecyk?? w końcu taka dioda też ma jakiś opór i jest w jakimś obwodzie który teraz został przerwany tongue czy może po prostu powinienem to olać ?

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

2

Odp: Dioda od zasilania

wzmacniacza Ci może nie spali bo aż tak dużej energii to ona nie pobiera tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: Dioda od zasilania

na tak, taka diodka zwykle jest zasilana taką małą bateryjką płaską...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

4

Odp: Dioda od zasilania

tutaj przy opisie tej diody pisze w nawiasie takie coś:
always switch off and disconnect the power cord when not in use
i nie jestem pewien czy chodzi o to żeby wyłączać wzmacniacz gdy jest nie używany czy gdy dioda się nie pali ^^' sory ale nie znam zbyt dobrze angielskiego

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

5 (edytowany przez Sylwester 2010-05-15 10:16:06)

Odp: Dioda od zasilania

Na polski (mniej więcej) Zawsze wyłączaj i odłączaj przewód zasilający, gdy(sprzęt) nie jest używany.
PS: Zawsze jest translate google big_smile

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

6

Odp: Dioda od zasilania

ok dzięki i sory za to moje dramatyzowanie xD wygląda na to że mogę to po prostu olać ^^

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

7

Odp: Dioda od zasilania

pewnie jakiś kabelek się urwał od diody neutral

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

8 (edytowany przez Shinigami 2010-05-15 13:49:26)

Odp: Dioda od zasilania

Możesz piec odłączyć od sieci, wykręcić sam wzmacniacz z obudowy, otworzyć go i diodę wlutować z powrotem bo być może jedna nóżka się urwała przez to wduszanie - element estetyczny ale milej się patrzy na coś w pełni działającego.
Pamiętaj jednak o bezpieczeństwie podczas pracy z urządzeniami elektronicznymi i lutownicą smile
Ewentualnie jeszcze na elektrodzie służą pomocą.

9

Odp: Dioda od zasilania

Ta i stracić gwarancje.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: Dioda od zasilania

lis1994 napisał/a:

w moim używanym Laneyu

Nie mondraluj się modzie smile Pisał coś o gwarancji?

11

Odp: Dioda od zasilania

no gwarancji nie mam ^^ pewnie pewnie już jakiś czas temu się skończyła tongue piecyk kupiłem na tej aukcji jakby co ^^

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

12

Odp: Dioda od zasilania

heh mpx, ale Cie zagięli tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

13

Odp: Dioda od zasilania

Strasznie. :>

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95