1

Temat: Nylonowe struny do akustyka?

Witam wszystkich jestem tu nowa i mam pytanko


mój tata miał swoja gitarę akustyczna i dał mi ją.Ponieważ struny były popsute kupiłam w sklepie nelonowe i od tej pory cwicze na nich.Nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam  a wy jak myślicie??

2

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

Jeżeli to gitara akustyczna, to odpowiednie będą dla niej struny stalowe.

A jakie były te popsute struny? Stalowe czy nylonowe?

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

3

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

stalowe

4

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

A jak Ci się gra na tych nylonowych?

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

5

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

Ja też gram na akustyku i na nylonowych strunach. Dla początkujących są chyba lepsze (moim zdaniem ale ja tam się nie znam) bo się mniej w palce wpijają, ale jak ktoś lubi ten specyficzny dźwięk strun metalowych...

6

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

mi się gra dobrze i tak jak powiedział Gitarzystek mniej się wbijają w palce

7

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

Z tego co czytałam to nie powinno się zakładać strun nylonowych do akustyka i strun stalowych do klasyka. Wydaje mi się, że to dlatego, że akustyk potrzebuje mocniejszych strun, żeby gryf się nie przekrzywił. A jeśli w klasyku założymy struny stalowe to przekrzywią one gryf (zniszczyłam tak swoją gitarę klasyczną, bo posłuchałam się ojca koleżanki w tej sprawie).

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

8

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

ja tam gram na akustyku z metalowymi, co prawda to prawda, trochę boli,  czasami jak mam dużo wolnego czasu to zaszaleje to trochę ciężko mi grać następnego dnia, ale mam nadzieje że za jakś czas bd mógł grać cały czas ;p

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

9

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

I słusznie.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

10

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

Nie wiem jak z akustykami, ale ja spotkałam się z klasykami z metalowymi strunami i im się nci nie działo, że nie mają strun nylonowych. Ale jak z akustykiem to nie wiem...

11

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

Po pierwsze i najważniejsze - większość ludzi nie zdaje sobie sprawy z subtelnych różnic między gitarą klasyczną a akustyczną. Wrzucają oba instrumenty do worka pod tą samą nalepką. Warto więc co nieco poczytać, gdyż wiedza nie boli, a nowy instrument kosztuje wink

12

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

Zgadzam się z jesterem, bo gitara klasyczna ma nylonowe struny i dzieki temu ma brzmienie łagodniejsze, delikatniejsze. Akustyczna- metalowe i dlatego nie brzmi już tak delikatnie jak klasyczna . Ale to czy komuś się podoba brzmienie strun metalowych albo nylonowych to już zależy od gustu;)

13

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

xnatkax napisał/a:

Ale to czy komuś się podoba brzmienie strun metalowych albo nylonowych to już zależy od gustu;)

Dokładnie. Jednak nie o tym jest ten temat. Należy zakładać odpowiedni rodzaj strun do odpowiedniej gitary, gdyż może to skutkować zwyczajnym zniszczeniem instrumentu, czego większość oczywiście nie rozumie.

14

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

W gitarach klasycznych zakłada się nylonowe struny i nie polecam zakładania strun metalowych do tego typu gitar. Na początku być może nawet nie byłoby widać żadnych niepożądanych skutków takiego zabiegu, aczkolwiek gitary klasyczne nie są do tego przystosowane, siła naciągu strun byłaby wyższa i po jakimś czasie gryf wygiąłby się oraz zacząłby się odklejać od pudła rezonansowego.

Również bez sensu jest zakładanie strun nylonowych do gitar akustycznych.

To, że bolą palce na początku nauki jest rzeczą zupełnie normalną i należy ten najtrudniejszy okres jakoś przetrwać. Później końcówki palców po jakimś czasie zrobią się twardsze i ból ustąpi.

Więcej porad dotyczących gitary znajdziecie na: http://poradygitarowe.blogspot.com

Zapraszam na bloga"Porady Gitarowe", gdzie znajdziecie porady niezbędne podczas nauki gry na gitarze.

15

Odp: Nylonowe struny do akustyka?

są klasyki z prętem w gryfie ;D ale  i tak jak dla mnie to daremne akustyki są po to żeby grać na nich na metalowych strunach a ludzie którzy przerabiają klasyki na akustyki nie mają wyobraźni ;P