Temat: Regulacja menzury

Siema

Struna e na 12 progu mi nie stroi - jest około 1/8 tonu za nisko. Czyli mam wyregulować menzurę na tej strunie? I właśnie:

[video]http://www.youtube.com/watch?v=_S5vnqkZCnM[/video]

Czy ten gościu poprawnie to robi? Bo w komentarzach piszą, żeby nie ustawiać na leżąco na przykład.

2

Odp: Regulacja menzury

ok, dzięki za pomoc...

3

Odp: Regulacja menzury

1. Nie pisz post pod postem smile
2. Trochę cierpliwości smile Forum rozmiarem nie miażdzy, to i użytkownicy na wieczór najpewniej będą.
3. Apropo tematu za bardzo się nie znam więc i dużo nie powiem ale czemu nie próbować? W ramach rozsądku, trochę popróbować, popatrzeć a nóż się uda.

4

Odp: Regulacja menzury

wziąłem się za to, i jest problem - reguluję tylko strunę e i mam problem, bo ja muszę tą śrubkę jeszcze wykręcić, bo mi nie starcza jej. Ta kosteczka nie idzie dalej do przodu, tylko śrubkę wykręca. Czy to może mieć związek z niewyregulowaniem wysokości strun lub gryfu?

5

Odp: Regulacja menzury

Nie sądzę, ale żeby tej śrubki brakło... czy to w ogóle możliwe? tongue
Hmm... może ktoś bardziej zorientowany coś napisze.

Jak na moje oko próbuj na tej śrubce co jest. Widziałem filmik gdzie gość mówił że ta "kostka" jest najbardziej cofnięta na najgrubszej strunie E6, nie wiem o której mówisz - jeśli o tej najgrubszej cofnij ją ciut za "kostkę" struny A. A jeśli e1 (najcieńszej) wysuń lekko przed strunę B/H.

6 (edytowany przez Gitarzystek 2010-04-18 18:54:29)

Odp: Regulacja menzury

Shinigami napisał/a:

Hmm... może ktoś bardziej zorientowany coś napisze.

nie sądzę... olali to ;p

EDIT

może mam podnieść tą strunę? to by wszystko wyjaśniało. proszę Was, pomóżcie, bądźcie gitarzyści...

7

Odp: Regulacja menzury

Podniesienie struny nie zmieni jej dźwięku chyba.
Ściągnij aptuner i jak masz mokrofon do komputera nim spróbuj nastroić gitarę.

8

Odp: Regulacja menzury

kupiłem nowe struny, 12-56, założyłem i co teraz? mam od razu regulować gryf czy dać się gryfowi przyzwyczaić?

9

Odp: Regulacja menzury

jak ci się nie przekrzywił to po co masz regulowac??

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

10 (edytowany przez Gitarzystek 2010-04-24 11:00:35)

Odp: Regulacja menzury

no nie przekrzywił, ale gorzej... mostek się podniósł z centymetr... od razu zestroiłem, bo się przestraszyłem. pomóżcie, błagam...

na gitara.pl pomogli - muszę dokupić sprężyny

11

Odp: Regulacja menzury

Ale po co w ogole zakladales takie grube struny?? Wg mnie 10 brzmią dobrze i są wygode bo są miękkie.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

12

Odp: Regulacja menzury

Bo Sebastian chce być jak Malcolm Young, miec 12-56

Angus Young The Best

13 (edytowany przez Gitarzystek 2010-04-24 12:58:37)

Odp: Regulacja menzury

smile chcę grać rytm z AC/DC, ale nie chcę być Malcolmem. Jakbym (nie mówię, że tak będzie) występował na scenie, to nie na gretschu, bo to by była kopia, a tak będzie fajnie brzmiało i tyle. Ale tak - ubóstwiam Malcolma Younga

14

Odp: Regulacja menzury

a żeby nie zakładać nowego tematu - jak obniżyć struny?? Jakimiś śrubkami? Tymi na mostku? Czy gdzieś może z tyłu?

15

Odp: Regulacja menzury

Pod każdą struną na mostku masz takie dwie małe śrubki na imbusowy kluczyk. Tym regulujesz wysokość.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

16

Odp: Regulacja menzury

dzięki

ale 

już sobie poradziłem smile okazało się, że nie są za wysoko. WRACAM DO GRY smile Wszystko wyregulowane...

17

Odp: Regulacja menzury

jeszcze jedno pytanie - obniżyłem strój o 1/4 tonu na 10 min, jak zmieniłem na standard to struna A mi nie stroi - jak ustawiam stroikiem na A, to na 2 progu już jest jakaś 1/10 tonu za nisko. Muszę nowe struny kupić i wyregulować menzurę od nowa? Czy może gryf się leciutko, niezauważalnie wykrzywił?

18

Odp: Regulacja menzury

Zmień klucze na strojące.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

19

Odp: Regulacja menzury

przejmujesz się rozstrojeniem o 1/10 tonu? jak to słyszysz to zazdroszczę słuchu smile i właściwie po co obniżać strój o 1/4 tonu? jak już to o 1/2 tonu tongue i po co kupować nowe chyba reguluj, jeśli obecne są dobre i Ci to przeszkadza

20

Odp: Regulacja menzury

Różnica jeśli chodzi o APtuner 10-15 centów to dużo?
I w którą stronę kręcić (mostek stały) w zależności od + i -, bo gdzieś miałem tekst i zgubił się hmm

21

Odp: Regulacja menzury

@Rames
owszem, nie słyszę tego gdy zagram przypuśćmy do piątego progu, ale na wyższych progach to już to słyszę mocno. Jak wezmę 7 próg na E i 2 próg na A to powinny być dźwięki takie same, a ja słyszę, że coś nie tak. Co do 1/4 tonu, tak stroiło AC/DC w niektórych piosenkach, więc i ja tak do tych piosenek stroję.
@Shiningami
ja mam mostek ruchomy w jedną stronę tremolo, ale nie za bardzo zrozumiałem Twoje pytanie

22

Odp: Regulacja menzury

Miałem na myśli swoją gitarę ;]
Pusta jest ok nastrojona max +/- 1,2centy (ze słuchu to poznam że jest rozstrojona póki co) natomiast już 12próg mam błąd +/-10-12 centów. Teraz by wyregulować muszę na mostku pokręcić śrubkami tylko w którą stronę dla + i dla -
Kolejną rzeczą jest to czy powinny one gładko chodzić czy też ciężej nieco?

23

Odp: Regulacja menzury

Jeśli jest za dużo na + to wydłużasz strunę, jeśli za dużo na - to skracasz.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95