1

Temat: SOAD - Lonley day

Witam,
Czy  nie da sie zagrac tej piosenki z standardowym strojem gitary?
Bo nie wiem za bardzo jak przesroic gitare do tego : http://www.ultimate-guitar.com/tabs/s/s … ay_tab.htm

jakis czas temu do jakiejs piosenki Redchotow bodajze probowalam strune basowa E przestroic na D, efekt uderzajacy. Wymienilam struny, bo pekla ;p
dlatego nie da sie jakos zagrac jej bez przestrajania?

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." Kurt Cobain.

2

Odp: SOAD - Lonley day

Jak mogla ci struna pęknąć od luzowania : O?

Vintage V100+Marshall VS100

3 (edytowany przez lis1994 2010-04-06 14:04:48)

Odp: SOAD - Lonley day

lonely day to chyba jedyna piosenka soadu grana nie w drop c a w  stroju obniżonym o pół tonu ;] więc to tak jakbyś grał to z capo na pierwszym progu przy oryginalnym strojeniu znajdz tab na guitar pro to zobaczysz big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

4

Odp: SOAD - Lonley day

lis1994 napisał/a:

lonely day to chyba jedyna piosenka soadu grana nie w drop c a w  stroju obniżonym o pół tonu ;] więc to tak jakbyś grał to z capo na pierwszym progu przy oryginalnym strojeniu znajdz tab na guitar pro to zobaczysz big_smile

ze niby pol tonu w dol to to samo co capo na 1 progu przy zwyklym stroju? jednak wydaje mi sie ze nie big_smile

Nemoris napisał/a:

Jak mogla ci struna pęknąć od luzowania : O?

moze stroil na wyzsze D? ^^

5

Odp: SOAD - Lonley day

chodziło mi o oryginalny strój w piosence ;] jeśli przy takim stroju założysz capo na 1 progu to będzie to samo jakbyś nic nie robił xD wiem zagmatwane ale sądzę że już rozumiesz o co mi chodziło big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

6

Odp: SOAD - Lonley day

aaa chodzi Ci o to ze jak jest pol tonu w dol nastrojona i zalozy sie kapo na 1 prog to bedzie zwykly stroj (standart e)? no tak oczywiscie tongue

7

Odp: SOAD - Lonley day

Ja to gra przez przestrajania i jest całkiem podobne do oryginału smile

8

Odp: SOAD - Lonley day

a ja to kali chcieć jeść...   ale generalnie ja też bez tylko gram o 2 progi dalej na strunach e, które powinny być D, proste wink