Temat: Szum

Witam, czy to, że piec przy grze cały czas mi szumi (tak cicho, ale szumi...) to może być wina kabla? Modlę się, żeby tak było... Jak na gitarze wezmę volume na 0 to nie szumi, ale jak pogłośnię to już szumi...

2

Odp: Szum

Przy gitarze masz na pewno taki przełącznik. Nim spróbuj usunąć to.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

3

Odp: Szum

Ja tam raczej się spotykam z opiniami że coś takiego to przez kabel jest spowodowane.

4 (edytowany przez Gitarzystek 2010-03-12 14:56:40)

Odp: Szum

Sylwester napisał/a:

Przy gitarze masz na pewno taki przełącznik. Nim spróbuj usunąć to.

przy gitarze 'z przełączników' to mam tylko to do zmiany przetwornika, prawda, jak zmienię na ten na środku, albo przy gryfie to ścisza ten szum, ale ja gram prawie tylko AC/DC to muszę na bridge, bo brzmienie ma inne...

5

Odp: Szum

Podaj najpierw co to za gitara i co za piec i przy jakich ustawieniach pieca Ci szumi.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: Szum

szumi przy każdych ustawieniach, na cleanie też, tylko, że mało słychać jak wezmę na maksa piec rozkręcę to wtedy słychać wyraźnie ten szum. Gitara Squier Bullet piec Peavey Solo

7

Odp: Szum

Ten Bullet to ze singlami czy ma też humba pod mostem?

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Szum

single

9

Odp: Szum

Single szumią i nic na to nie poradzisz.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: Szum

nic a nic nie da się zrobić?

11

Odp: Szum

Możesz zrobić lepsze ekranowanie (o ile w ogóle w tej gitarze istnieje coś takiego). Odkręć maskownice i sprawdź czy drewno jest pomalowane grafitem w miejscu gdzie siedzą przetworniki, potencjometry, albo obłożone jakąś folią z metalu, jeśli nie to kup sobie farbę grafitową i sam pomaluj. Możesz zmienić okablowanie na takie z ekranem. Powinno to pomóc na zakłócenia z otoczenia, ale szum z sieci nadal będzie i im więszy dasz gain na wzmaku tym bardziej będzie uciążliwy.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

12 (edytowany przez grzesiek2805 2010-03-12 20:03:49)

Odp: Szum

A to nie jest po prostu wina kabla?? mpx gdzieś pisałeś (nie pamietam juz dokładnie), że to może też być wina uziemienia (ktorego nie ma tongue ).
Edit: mi też szumi gitara, ale wiem, że to kabel bo jak tylko nim poruszam to tak cicho trzeszczy tongue

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

13

Odp: Szum

Brzytwa Ockhama.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

14

Odp: Szum

mój kabel w dodatku był z 10 razy lutowany (połowę razy nieudolnie przeze mnie xd)

15

Odp: Szum

Hmm, możesz sprawdzić kabel tzn kupić nowy, ale single i tak będą szumieć(bo już taka ich konstrukcja). Jak przystawisz gitarę do kompa to będziesz miał siekę z głośnika pieca.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

16

Odp: Szum

ok, dzięki chłopaki