Temat: Ciągłe rozstrajanie [Akustyk]

Witam! Mam gitarę T.Burton od jakiegoś roku.Struny były wymienione jakieś 5 miesięcy temu.Od jakiegoś czasu ciągle mi się rozstraja.A dokładniej muszę go stroić codziennie, jakie mogą być tego przyczyny??Proszę o pomoc!!!

2 (edytowany przez Klaudija 2010-02-20 12:04:20)

Odp: Ciągłe rozstrajanie [Akustyk]

Wymień struny-5 miesięcy to dla strun dużo, tym bardziej jeśli na nich dużo grasz-zużywają się, a zużyte już nie stroją dobrze. A jeśli to nie pomoże, to może to wina kluczy, które nie trzymają ale wątpię w to, bo T.Burtony to dobre gitary.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

3 (edytowany przez Metallik 2010-02-20 12:19:55)

Odp: Ciągłe rozstrajanie [Akustyk]

Mam jeszcze jedno pytanie czy jeżeli kupie struny o innej twardości, będzie to miało jakiś wpływ na brzmienie gitary??            A może moja gitara nie stroi ponieważ źle założyłem struny?

4 (edytowany przez Klaudija 2010-02-20 12:26:12)

Odp: Ciągłe rozstrajanie [Akustyk]

No będzie miało, bo wiadomo, że grubsze struny=ładniejszy dźwięk, a tym samym będzie Ci je ciężej docisnąć do podstrunnicy, chociaż jeśli masz, że tak powiem wyrobione palce, to może nie będzie tak trudno;) Nie wiem w jaki sposób zakładałeś struny-wróżką nie jestem, więc nie wiem czy są dobrze założone.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

5

Odp: Ciągłe rozstrajanie [Akustyk]

Chodzi mi oto, czy źle założone struny mogą wpłynąć na rozstrajanie się gitary?

6

Odp: Ciągłe rozstrajanie [Akustyk]

Na pewno w jakimś stopniu złe nawinięcie może wpływać, zmiany temperatury również.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

7

Odp: Ciągłe rozstrajanie [Akustyk]

Dzięki za pomoc!!

8

Odp: Ciągłe rozstrajanie [Akustyk]

Ważne też jest ile nawinąłeś struny na kluczu, bo ja masz raz zawinięte , podczas zakładania przełożyłeś strunę i naciągnąłeś mały kawałek to też źle.

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.