Temat: Problem po wymianie strun

Witam!
Posiadam pożyczonego EverPlay'a (wiem, te gitary są do kitu, ale na razie na własną mnie nie stać). Wczoraj założyłam nowe struny: E6, A, D i E1. Z E1 wszystko jest ok, ale te basowe strasznie dziwnie brzmią, poza tym po uderzeniu rozlega się echo przez dobre kilka sekund. Na początku miałam nadzieję, że jak trochę pogram, to zaczną brzmieć ,,normalnie", ale nic z tego. Przy strojeniu też miałam problem, stroiły się gorzej niż te stare (używam GTunera). Dodam, że struny są na 100% założone dobrze.
Co robić? Grać się na niej nie da, bo mi ten dźwięk kaleczy słuch hmm

2

Odp: Problem po wymianie strun

to klasyk ??

"Live To Play Live"

3

Odp: Problem po wymianie strun

Tak, klasyk.

4

Odp: Problem po wymianie strun

wymienia sie cały komplet strun a nie pojedyncze

5

Odp: Problem po wymianie strun

Licze na to, ze na pewno zalozylas struny do klasyka a nie akustyka? smile

Poza tym jak te stare struny miały 10 lat to te nowe będą brzmiały zupełnie inaczej, też byłem zaskoczony po takiej zmianie, ale pozytywnie w przeciwienstwie do ciebie...

Nowe struny raczej zawsze się gorzej stroją niż stare, kilka dni i będzie ok

6

Odp: Problem po wymianie strun

Jasne, że do klasyka wink
Jak się dzisiaj okazało wszystko jest ok, tylko sobie trochę musiały poleżeć na tej gitarce. Nastroiłam jeszcze raz i jest git.
A co do wymiany to masz Abrams rację. Ale jak widać to była moja pierwsza wymiana, a tylko z tymi strunami było coś nie halo (E1 pękło sad, a tamte trzy były już w opłakanym stanie), więc głupia i nieświadoma różnicy w kosztach wymieniłam tylko te xD
Dobra. W każdym bądź razie dzięki i wątek do zamknięcia.