1

Temat: Brak możliwości nastrojenia struny G

Witam !

Mój kolega kupił gitarę i struny do niej. Poszedłem mu pomóc w założeniu ich. Wszystkie struny bezproblemowo nastroiliśmy tylko był problem z G. Na początku nie dało się jej wykryć w AP Tuner, więc stroiliśmy stroikiem. Kiedy już wykryło G stroik pokazał by ją dokręcić. Cały czas dokręcaliśmy ją ale nie dawało to żadnych efektów. W końcu niespodziewanie pękła. Co może być powodem tego że nie możemy jej nastroić ?

2

Odp: Brak możliwości nastrojenia struny G

Różne mogą być powody. Stawiam na wasze niedopatrzenie czegoś. Np źle ustawiony stroik, może struny pomylone, lub coś w ten deseń...

3

Odp: Brak możliwości nastrojenia struny G

Wszystkie struny oprócz tej G były nastrojone idealnie więc jakim sposobem moglibyśmy je pomylić ? Poza tym każdą przed założeniem sprawdzaliśmy po kilka razy.
Jeśli stroik był źle ustawiony to źle pokazywałby wszystkie inne dźwięki więc to i nie wina stroika

4

Odp: Brak możliwości nastrojenia struny G

Hm. No, na mój gust to pomyliliście struny i inną trącaliście, a inna była napinana. W sensie cały czas trącaliście G, a kręciliście inną, albo na odwrót, bo innego wytłumaczenia to na razie nie mam, jeśli zakładamy że stroik był w porządku.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

5

Odp: Brak możliwości nastrojenia struny G

Nie róbcie ze mnie idioty, jak mógłbym tyle razy się pomylić ? Kiedy dokręcaliśmy/odkręcaliśmy cały czas był słyszalny inny dźwięk.

6

Odp: Brak możliwości nastrojenia struny G

to trzeba było na słuch nastroić jak wam nie pokazywało

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

7

Odp: Brak możliwości nastrojenia struny G

ja jak pierwszy raz stroiłem, to nie mogłem struny G nastroić bo stroiłem o oktawę za wysoko smile