1

Temat: Przetarcie podstrunnicy wilgotną szmatką.

Czy mogę przetrzeć podstrunnicę wilgotną szmatką bez szkody dla drewna? Jeśli to ma znaczenie, to jest z drewna różanego.

2

Odp: Przetarcie podstrunnicy wilgotną szmatką.

Moim zdaniem chyba nie ma znaczenia, raczej nie uszkodzisz, znaczy wiem z doświadczenia bo sam wycieram lekko zwilżoną szmatką gitarę, ale niech wypowiedzą się inni, możę i ja się czegoś dowiem big_smile

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

3 (edytowany przez Klaudija 2010-02-04 21:45:09)

Odp: Przetarcie podstrunnicy wilgotną szmatką.

Ale przecież są różne preparaty do tego przeznaczone. Poza tym, czytałam gdzieś, że można czyścić podstrunnicę kremem Nivea (ale koniecznie Nivea- żaden inny!), wtedy brud z niej wychodzi. Z tą mokrą szmatką bym się nie rozpędzała, bo to w końcu gitara a nie szafka czy coś tongue

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

4

Odp: Przetarcie podstrunnicy wilgotną szmatką.

no niby tak, ale preparaty gitarowe są dosyć drogie...pamiętam, ze parę razy używałem pronto xD i ładnie schodziło, nie widać, żeby gitara się przez to niszczyła

To nie jest wcale aż taki delikatny przedmiot, bez przesady.

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

5

Odp: Przetarcie podstrunnicy wilgotną szmatką.

No ok, tylko tyle, że Pronto nie jest do niewykończonego drewna. No chyba, że masz lakierowana podstrunnicę.

SEX, Drugs, Rock'n Roll
Dean Vendetta 1.0 + MXR dist+diy + Kustom KG112FX
GG:2539337

6

Odp: Przetarcie podstrunnicy wilgotną szmatką.

Tylko po co myć gitarę ?

7

Odp: Przetarcie podstrunnicy wilgotną szmatką.

Nie każdy lubi mieć zakurzoną i brudną.
Podstrunicę czyści się olejkiem cytrynowym.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Przetarcie podstrunnicy wilgotną szmatką.

a gdzie to nabyć i w jakiej cenie?pierwsze słyszę

"Naszą największą zaletą nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że zawsze potrafimy się podnieść." Ralph Waldo Emerson
--------------------------------------------------
Schecter Diamond Series Omen 6 i Fender Frontman 25R smile

9

Odp: Przetarcie podstrunnicy wilgotną szmatką.

A jak mysliszz?
W sklepie muzycznym lub na allegro ;p

Vintage V100+Marshall VS100

10

Odp: Przetarcie podstrunnicy wilgotną szmatką.

Na przykład http://allegro.pl/item912396805_planet_ … unnic.html

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

11

Odp: Przetarcie podstrunnicy wilgotną szmatką.

Klaudija pamiętaj, że jest różnica między mokrą, a wilgotną smile . Może kupię taki olejek, ale wychodzi na to, że mogę przetrzeć lekko tą wilogtną?