Temat: gitara do regulacji??

Kochani, proszę o pomoc!
kupiłam gitarę elektryczną Washburn wi 14 (dolna półka Washburnów)
po nastrojeniu tunerem bardzo szybko przestaje stroić (minuta?!!!!), zresztą podczas  strojenia też zachowuje się dziwnie, bo trudno jednoznacznie osiągnąć "zielone światełko" podczas trwania dźwięku (mam nadzieję, że wyrażam się zrozumiale, choć laicko) I tak, jakby lepiej trzyma w wyższych pozycjach.
Czy to jest kwestia regulacji instrumentu (manzura, klucze itp, czy też można ją raczej przeznaczyć na opał:-(?
Pozdrawiam, czekam na pozytywną radę

2 (edytowany przez grzesiek2805 2010-01-13 23:17:32)

Odp: gitara do regulacji??

Może się jeszcze nie "dostroiły". Kolega ma tego washburna, ja mam wi24 i też tak mieliśmy. Powiem tylko tyle, żebyś wymieniła struny bo fabryczne są tak lipne że się rozstrajają.
O gitarę się nie musisz martwić bo to na prawdę dobre wiosło, tylko wymień struny...
Pozdro wink

EDIT: to że jest z niższej partii cenowej to wcale jej nie przekreśla - poczytaj opinie na jej temat. Ja też sobie chwalę smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

3

Odp: gitara do regulacji??

Dzięki za pocieszenie. struny wymienię, menzurę wyreguluję, bo 12 próg stroi za wysoko.
Ale straszą mnie, że gryf może być zwichrowany i wtedy koniec świata.
Jedno mi sie w pale nie mieści. Struny nie spuszczają stroju, tylko rozstrajają się w górę!!!???
Czy ktoś jeszcze ma tego Washa i miał podobne problemy, czy to ja jestem znów takim pechowcem?

4 (edytowany przez grzesiek2805 2010-01-14 21:04:06)

Odp: gitara do regulacji??

Jeśli masz za wysoko struny to wystarczy na mostku przykręcić trochę srubki. Pod każdą struną jest taka "podpora" i w tej "podporze" są dwie srubki na imbusowy kluczyk. Za pomocą tego kluczyka można regulować każdą strunę do woli (dodam tylko, że nad XII progiem wysokość strun powinna wynosić 3 mm) wink

saskia6 napisał/a:

Jedno mi sie w pale nie mieści. Struny nie spuszczają stroju, tylko rozstrajają się w górę!!!???

Są rzeczy na świecie, które się filozofom nie śniły. Ja też tak miałem tongue

EDIT: Po raz kolejny powtarzam - nie masz się czym martwić, z gitarą jest wszystko ok wink
PS. Dla pewności możesz dodać jakieś zdjęcia smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: gitara do regulacji??

grzesiek2805 napisał/a:

(dodam tylko, że nad XII progiem wysokość strun powinna wynosić 3 mm) wink

3 mm to takie minimum które gwarantuje komfortową grę ;] zawsze może być mniej jeśli komuś tak pasuje big_smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

6

Odp: gitara do regulacji??

Podalem taki "ksiązkowy" przykład. Ja mam struny maksymalnie obniżone, tak aby nie brzęczały o progi big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

7

Odp: gitara do regulacji??

ja mam obecnie jakieś 2 mm nad 12 progiem big_smile i troszkę brzęczą ale tylko przy ostrzejszym graniu ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD