Temat: Problemy z brzęczeniem

Mam gitarę jakąś za 500zł i jakieś tanie struny (;/). Brzęczy to wszystko nawet przy najprostszych akordach a czasami to nawet na pusto. Czy to może być wina słabej jakości strun albo czegoś jeszcze? Nie wspominam już o barowych bo tego sie nie da wykonać. Próbowałem nawet docisnąć z rękawiczkami i tak trzeszczy. Wydaje mi się to wszystko niemożliwe bo w kościele jakaś mała dziewczynka dociska barrowe a ja mając wielkie łapy nie potrafię. Konieczne jest oddanie gitary do lutnika czy to są moje błędy (wątpie, naprawdę próbowałem wszystkiego) ?

2

Odp: Problemy z brzęczeniem

Elektryczna czy zwykła? Trzeba pewnie ją wyregulować(samemu, chyba że bardzo chcesz dać 50zł jakiemuś lutnikowi). Albo to wina źle nabitych progów.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Problemy z brzęczeniem

Na mój gust to po prostu źle dociskasz progi. Jeśli brzęczy przy graniu akordów a przy graniu pojedynczych dźwięków nie to wina techniki.
Wielkie łapy nic Ci nie dadzą jak nie ćwiczysz.
Jak długo grasz, bo twój post nic nam nie mówi, a to ważne.
Jeśli mimo poprawnego dociskania progów dalej brzęczy to sprawdź czy to na pewno gitara. Może się okazać że coś wchodzi w rezonans, jak masz uchwyt na kostki to sprężynka w nim może brzęczeć (np. ja tak miałem), u kolegi brzęczała podłączona do kontaktu ładowarka od komórki.

Jak nic z tych rzeczy to patrz post mpx'a.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

4

Odp: Problemy z brzęczeniem

ja myśle że WiedźMatt ma racje źle dociskasz struny

"Live To Play Live"

5

Odp: Problemy z brzęczeniem

Gram już rok. Gitara akustyczna. Struny za jakieś 15 zł. Chwyciłem np C,G (inne otwarte) i też brzęczy hmm. Jak przejadę kostką mocniej bez chwyconego żadnego akordu też brzęczy.

6

Odp: Problemy z brzęczeniem

Czyli teraz wymieniłeś struny? Prawdopodobnie kupiłeś cieńsze niż były dlatego gryf się wygiął i stąd brzęczenie, zmień na taki sam rozmiar jak były i to wystarczy( i kup jakieś za 25 np. Ernie Ball, D'addario, jedenastki najlepiej).. Jeśli jednak nie zmieniałeś to znaczy że trzeba ją regulować tak jak napisałem (krzywizna gryfu, akcja strun - i z nią będzie najwięcej problemu). Podaj nam jeszcze ile jest nad XII progiem (powinno być około 2-3mm).

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Problemy z brzęczeniem

Struny wymieniłem jakiś czas temu, ale wtedy grałem bez piórka tylko otwarte akordy i nie zauważyłem tego. Nie znałem się i możliwe że te struny są złe ( kupiłem pierwsze lepsze). Wg. moich obliczeń nad XII progiem do struny jest jakieś 4-5 mm

8

Odp: Problemy z brzęczeniem

Może nawet nie gryf, anie struny, obstawiałbym że siodełko może być do wymiany.
Jeśli masz cieńsze struny, to możliwe że obijają się w siodełku i stąd brzęczenie (to i podstawnik w mostku to po strunach podobno pierwsza rzecz do wymiany w jakiejkolwiek gitarze).
4-5 mm pasuje, nie wydaje mi się żeby wysoka akcja powodowała brzęczenie.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

9 (edytowany przez wierzbinek 2009-12-25 21:07:32)

Odp: Problemy z brzęczeniem

No to może dam gitarę do jakiegoś lepszego gitarzysty i jak jemu też będzie brzęczeć to oddam do lutnika. Jak na coś jeszcze wpadniecie to napiszcie.

10 (edytowany przez grzesiek2805 2009-12-25 21:16:20)

Odp: Problemy z brzęczeniem

WiedźMatt napisał/a:

obstawiałbym że siodełko może być do wymiany.
Jeśli masz cieńsze struny, to możliwe że obijają się w siodełku i stąd brzęczenie

Jak w taki sposób struny mogą brzęczeć?? Przecież one się na nim opierają, więc nie sądzę żeby to było to.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

11

Odp: Problemy z brzęczeniem

chodzi o to że rowki w siodełku mogą być za duże jak na te struny taka jest moja interpretacja tego co powiedział ;p

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

12

Odp: Problemy z brzęczeniem

Może wam pomoże to że jak zagram po cichu bez kostki to jest w porządku. Problemy zaczynają się jak gram ostrzej piórkiem

13 (edytowany przez grzesiek2805 2009-12-25 21:30:07)

Odp: Problemy z brzęczeniem

@lis1994
Przecież struny są naciągnięte, więc nie mają prawa się ruszać. Tak samo jest z mostkiem, ktory jest prosty, a struny na nim się nie ruszaja, wiec gdy są w rowkach to tym bardziej.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

14 (edytowany przez stysiu15 2009-12-25 21:37:53)

Odp: Problemy z brzęczeniem

no raczej tak. JA jednak uważam bo miałem podobny problem jak kupiłem struny 10 że nie wymagały takiego naprężenia gryfu i przy wyregulowanym gryfie na jedenastki struny 10 obijały właśnie o progi przy ostrzejszej grze. U mnie po wymienieniu strun na lepsze i w dodatku 11 problem znikł. Dodam że strun za 15 zł sie nie opłaca kupować lepiej 10 zł doskładać i d'addario kupić tongue

"Live To Play Live"

15

Odp: Problemy z brzęczeniem

a tu cie zaskoczę ;] podstrunnik w mostku na gitarze mojej kuzynki jest dość pokiereszowany i ma koło struny są jakby 2 "rowki" które zrobiły się już same w jednym jest struna a drugi taki mały niezauważalny jest koło niej i przy graniu struna przeskakuje z jednego na drugi co daje efekt brzęczenia ale wątpię żeby taki przypadek był tutaj ;p

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

16 (edytowany przez wierzbinek 2009-12-25 23:08:01)

Odp: Problemy z brzęczeniem

Wymienię struny, gdy ciągle tak będzie to dam lepszemu gitarzyście, gdy nic nie pomoże oddam do lutnika.  Podałby ktoś jakieś linki z dobrymi strunami na allegro, żeby dobrze brzmiałyi były dosyć miękkie? Nie chce popełnić 2 raz takiego błędu.

17

Odp: Problemy z brzęczeniem

lis1994 napisał/a:

a tu cie zaskoczę ;] podstrunnik w mostku na gitarze mojej kuzynki jest dość pokiereszowany i ma koło struny są jakby 2 "rowki" które zrobiły się już same w jednym jest struna a drugi taki mały niezauważalny jest koło niej i przy graniu struna przeskakuje z jednego na drugi co daje efekt brzęczenia ale wątpię żeby taki przypadek był tutaj ;p

No wlaśnie, jak sam powiedziałeś, mostek jest już "wyrobiony"...

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

18

Odp: Problemy z brzęczeniem

Jeśli jest wyrobiony, to znaczy e problem występuje.
Nie wiem jak ty, ale ja w sprawie brzęczenia rozmawiałem już wiele wcześniej z doświadczonymi gitarzystami i gówniane plastikowe siodełka jednak się wyrabiają od gry i struna mimo iż sięo nie opiera, zaczyna brzęczeć.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

19

Odp: Problemy z brzęczeniem

czyli mogą być 2 powody, gówniane struny albo siodełko wyrobione. A co do strun to patrz za d'addario 11 albo DR te są droższe ale świetnie brzmią smile. Wystrzegaj sie polskich wyrobów typu Presto bo nimi to można sobie tyłek podetrzeć

"Live To Play Live"

20

Odp: Problemy z brzęczeniem

WiedźMatt napisał/a:

Jeśli jest wyrobiony, to znaczy e problem występuje.
Nie wiem jak ty, ale ja w sprawie brzęczenia rozmawiałem już wiele wcześniej z doświadczonymi gitarzystami i gówniane plastikowe siodełka jednak się wyrabiają od gry i struna mimo iż sięo nie opiera, zaczyna brzęczeć.

Jeśli jest siodełko wyrobione, to struny (może minimalnie) się obniżyły i brzęczy o progi

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

21

Odp: Problemy z brzęczeniem

http://allegro.pl/item863358485_dr_zebr … ratis.html    Będą dobre? Czy to są 11?

22

Odp: Problemy z brzęczeniem

Po co od razu takie drogie? Kup te, ja ma w swoim akustyku i bardzo fajnie grają wink
http://allegro.pl/item854443039_struny_ … ratis.html

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

23

Odp: Problemy z brzęczeniem

A czy to ma znaczenie jaką mam gitarę? http://www.forteart.pl/galerie/78170d35 … 720146.jpg    to jest moja jakby komuś to pomogło. A ja prawdopodobnie zamówię polecone przez mpx'a. Jeszcze jedno pytanie. Można coś źle zrobić przy zakładania strun?

24

Odp: Problemy z brzęczeniem

eee
Masz 12 strunową? To raczej te struny
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/s … 1212-11-52

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

25

Odp: Problemy z brzęczeniem

Mam 6 strun. Chyba złe zdjęcie dałem hmm. Zamawiam te co był link na allegro jutro. Po wymianie strun napisze co się dzieje.

26

Odp: Problemy z brzęczeniem

a nie masz pod ręką muzycznego ?? na to samo wyjdzie co w sklepie raczej

"Live To Play Live"

27

Odp: Problemy z brzęczeniem

Właśnie nie mam. Kuzyn który nieźle wymiata na gitarze sprawdził i jemu też brzęczy, zwłaszcza przy barrach. Struny zamawiam wieczorem.

28 (edytowany przez wierzbinek 2010-01-10 18:13:18)

Odp: Problemy z brzęczeniem

Zmienione struny. Ciągle brzęczy. Oddaje do lutnika.

Mam nawet wrażenie, że brzmi gorzej i bardziej brzęczy hmm. Wymieniłem na te: http://allegro.pl/item854443039_struny_ … ratis.html   polecone przez mpxa

29

Odp: Problemy z brzęczeniem

Cos z mostkiem pewnie,zalezy jeszcze od gitary.Moj kolega mial tak w swoim ibanezie akustyku i krecac sruba w mostku lekko zredukowal brzeczenie,ale i tak nadal je slychac.

Vintage V100+Marshall VS100

30

Odp: Problemy z brzęczeniem

Oddam ją niebawem do lutnika i się okaże. Narazie gitara jest totalnie bezużyteczna hmm

31

Odp: Problemy z brzęczeniem

Mam podobny problem. Tylko różnica jest taka że mi struny brzęczą od niedawna, bo wcześniej było ok. Jak docisnę nawet bardzo mocno przy progu, to i tak struna brzęczy. Co to może być? Proszę o pomoc <prosi>.

http://www.youtube.com/user/Brtk93
Fender American Standard Stratocaster

32

Odp: Problemy z brzęczeniem

Kiedy, jak, gdzie, w jakich sytuacjach, jaka gitara, jaka krzywizna gryfu, jaka akacja strun, czy zmieniałeś struny.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

33 (edytowany przez andbartek93 2010-03-06 22:55:55)

Odp: Problemy z brzęczeniem

Samick d1 , gryf raczej ok ,bo wcześniej wszystko było dobrze. Nad 12 progiem struny ok. 2 mm. Strun nie wymieniałem, ale ja nie gram tak często i mocno żeby były jakieś bardzo zniszczone.

http://www.youtube.com/user/Brtk93
Fender American Standard Stratocaster

34

Odp: Problemy z brzęczeniem

jak masz 2 mm nad 12 to mają prawo brzęczeć gdy mocniej uderzysz ^^ ja też mam około 2 mm nad 12 i jak mocno szarpnę to brzęczą. ^^

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

35

Odp: Problemy z brzęczeniem

No właśnie możliwe, że źle kostkujesz, za bardzo podrywasz struny.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

36

Odp: Problemy z brzęczeniem

Nawet jak skupię się na jednej strunie i szarpnę ją dokładnie w bok, to i tak brzęczy.

http://www.youtube.com/user/Brtk93
Fender American Standard Stratocaster

37

Odp: Problemy z brzęczeniem

Progi do szlifu.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

38

Odp: Problemy z brzęczeniem

Może coś podłóż pod podstrunnik

39

Odp: Problemy z brzęczeniem

A co to niby zmienia?
A że niby wyższa akcja strun, czaje.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

40

Odp: Problemy z brzęczeniem

Gdy przeczytałem, że 2 mm nad 12 progiem to norma poszedłem sprawdzić jak jest z moim klasykiem. Wynik: coś koło 0,5 cm. Przeszkadza to w czymś? Jeśli tak to w jaki sposób je obniżyć?