Temat: Obluzowany Humbucker

Witam!

Dzisiaj w moje ręce wpadło wiosło marki Dean, używane. Poprawiłem kilka błędów, w tym wypadające gniazdo kabla, ale z jednym mam większy problem.

Humbucker od strony gryfu obluzował się i wchodzi pod panel. Tak to wygląda. I teraz pojawia się pytanie co zrobić. Logicznym chyba wydaje się zdjęcie panelu, ale uniemożliwiają to gałki potencjometrów. Drugą opcją może być po prostu olanie sprawy i granie z takim jakim jest. Nie będzie to przypadkiem jakoś zmieniało dźwięku niekorzystnie?

Ah, nie przejmujcie się brakiem struny e, jutro kupię nowy zestaw.

Fender Squier Fat Strat Affinity + Pocket POD

2

Odp: Obluzowany Humbucker

Tymi śrubami po boku reguluje się wysokość humba.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Obluzowany Humbucker

Dobra, z humbem sobie poradziłem, ale i tak biorę wiosło do serwisu, jest jeszcze kilka innych usterek do załatwienia. Thx, Mpx smile

-----

Takie małe odświeżenie tematu, nie chcę zakładać nowego. Na jakiej wysokości powinny być te humby, żeby ładnie grały? Jak przełączam na pierwszy, to dźwięk jest dużo bardziej "niewyraźny" i "pierdzący" w stosunku do humba przy mostku (trochę niżej opuszczonego), także gram cały czas na tym przy mostku. Powinienem opuścić je na mniej więcej tą samą wysokość i grać na obu? Czy może to jest problem z elektroniką?

Fender Squier Fat Strat Affinity + Pocket POD

4

Odp: Obluzowany Humbucker

Jeśli humb będzie za blisko strun to będzie mulił. Musisz sam sprawdzić jak Ci pasuje, bliżej strun sygnał będzie mocniejszy więc dźwięk ostrzejszy,im dalej tym słabszy sygnał, lepszy klin i łagodniejsze przestery. Ogólnie ja wole jak jest dalej niż bliżej.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Obluzowany Humbucker

jak sobie poradziłeś z gniazdem ? sam mam poluzowane i nei wiem co zrobić, dobiłem je troche ale boje sie że jak stanę na kabel czy coś to wyleci

6

Odp: Obluzowany Humbucker

Odkręć je, w środku masz kabel przylutowany do gniazda. Jeśli wypada Ci samo gniazdo, nie jego obudowa, to zapewne masz poluzowaną  nakrętkę mocującą gniazdo do obudowy. Po prostu mocniej ją przykręć kombinerkami, zmontuj wszystko z powrotem i tyle. Tak przynajmniej było w moim przypadku, jeśli jest inaczej to napisz, daj zdjęcia i tyle. Tylko, że może w innym temacie, bo tu się już zaczyna offtop robić smile

Fender Squier Fat Strat Affinity + Pocket POD