1 (edytowany przez nevertrust 2009-11-06 12:29:05)

Temat: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Jak w temacie, w jaki sposób uczycie się grać? Uczy was ktoś czy może jesteście samoukami i jakie są tego efekty?

Osobiście uczę się narazie podstaw ze strony, a w sprawie bardziej nie zrozumiałych rzeczy udaje się do koleżanki która gra ponad rok.

Czy jest sens zapisywać się na prywatne lekcje?

Pzdr

2

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja się uczę sam, z pomocą taty zaczynałem. A co do prywatnych lekcji, to dla niektórych to jest dobre. Fajnie jak ktoś Ci coś tłumaczy.

3

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja też się uczę sama a jak mam problem to ide do przyjaciela:)(i bardzo mu za to dziękuje), jednak nie wszystko można się nauczyć samemu i warto iść jak masz taką możliwość na lekcje;), ja tak myśle:)

"Za każdym razem osiągaj jedno.
Za każdym razem ucz się jednego.
Do chwili, gdy nauczysz się wszystkiego."

4

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja znalazłem tę stronę... i wyniosłem z niej praktycznie wszystkie umiejętności, któe teraz posiadam. Jestem w pełni samoukiem i dobrze mi z tym smile Nie potrafiłbym uczyć się ze świadomością, że ktoś mi coś każe.
Napewno dla wielu osób pywatne lekcje to bardzo dobre rozwiązanie, tyko trzeba trafić na dobrego nauczyciela, takiego, który nie będzie cię ograniczał.

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

5

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja uczyłem się z tej strony i od czasy do czasu szedłem do kolegi (który pomógł mi wybrać gitarkę tongue) żeby z nim pograć. Na prywatne lekcje trochę byłoby mi szkoda kasy big_smile

6

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja jestem samoukiem gram od stycznia 2009r. Uczyle sie tylko za pomocą internetu, nigdy nikt mnie nie uczyl ani nie pokazywal niczego. Wd mnie jak sie ma naprawde talent i dryg do gitary to lekcje sa zbedne.

Angus Young The Best

7

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

ja też jestem w 100 % samoukiem gram od czerwca 2009 roku i także nie miałem nikogo kto mógłby mi cokolwiek wytłumaczyć czy coś... I może to dobrze że uczę się sam bo całkiem prabdopodobne że z nauczycielem gitara by mi się przejadła smile

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

8

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Dawisiek21 napisał/a:

Ja jestem samoukiem gram od stycznia 2009r. Uczyle sie tylko za pomocą internetu, nigdy nikt mnie nie uczyl ani nie pokazywal niczego. Wd mnie jak sie ma naprawde talent i dryg do gitary to lekcje sa zbedne.

Eirc Clapton cytat z wiki:

"Nauka gry była jednak dla niego tak trudna, że mało brakowało, a dałby za wygraną. Po ukończeniu szkoły Eric ukończył jednoroczny kurs w roku 1962 w Kingston College of Art."

Oczywiście można samemu,ale na pewno jak się pójdzie do nauczyciela wyniesie się jeszcze więcej.Po prostu chodzi oto żeby wycisnąc z talentu jak najwięcej,prawda?Ja byłem na dotychczas czterech lekcjach u nayczciela i nie żałuję,chodzę nadal.Chociaż i tak wygląda to tak że uczę sie tego co mi zadał,a dalej to uczę sie utworów do zespołu,utworów dla siebie,skal itd.

Vintage V100+Marshall VS100

9 (edytowany przez Lamsi 2009-11-07 11:55:43)

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Zgodze sie, bo od nauczyciela mozna wyniesc wiecej.
Gralam dwa lata prawie bo chodzilam do szkoly muzycznej. ale ten nauczyciel cos nie przyjedzal wiec zrezygnowalam. Po tym umialam o wiele wiecej. mialam przerwe i teraz ucze sie sama. Dobrze bo podstawy mam wytlumaczone opanowane wczesniej akordy, teraz baree to pestka ale nie gram teraz etiud itp. W omawianym programie na lekcjach nie bylo Nirvany ani innych ;P Wiec ucze sie sama w sumie gram juz jakies 2,5 roku, prawie 3 lata ;P

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not." Kurt Cobain.

10

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja jestem całkowitym samoukiem. Zdaję sobie sprawę z tego, że umiem niewiele, ale gram z przyjemnością. Nie zamierzam grać w żadnym zespole, a żeby sobie pobrzdękać  lub pograć wśród znajomych nie trzeba być wirtuozem.

11

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja pierwsze 3 miesiące z gitarą obyłam się sama, więc podstawy opanowywałam sama. Teraz od czerwca tego roku raz w tygodniu mam lekcje, przyznam bywają momenty że jak wychodze z lekcji to płakać mi sie chce i wyrzucić gitare w krzki, bo dochodze do wniosku, że nie potrafie grać "BŁĄD"!! Wcale tak nie jest,... po chwili uświadamiam sobie, że to nie ja nie potrafie grać tylko stopień trudności narasta i musze dać z siebie więcej. Jeśli ktoś marzy o graniu w zespole itp... jak najbardziej polecam lekcje. Ja na poczatku nie marzyłam nawet o graniu na ogniskach a teraz z czasem chciałabym coraz więcej. Najważniejsze czego uczy się na tych lekcjach to nawet nie samej gry a przełamuje się bariere grania przy kims, spiewania przy kims, otwierania się na instrument, na osobę, własnej interpretacji a nie wyciosania kawałka na odwal się!. ... tAKIE jest moje zdanie, decyzja należy do was.

12

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Zależy też w jakim zespole,bo w takim punkowym(bez urazy) do wystarczy znać kilka powerów i jakąs skalę tongue
Ja obecnie gram w zespole który jeszcze nie ma konkretnego gatunku,gramy różne rzeczy(RHCP,Bullet For My Valentine,SOAD,Nirvana+plus wlasne kawalki),wbrew pozorom żeby grać w zespole nie trzeba grać kilka lat ;p

Vintage V100+Marshall VS100

13

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Zgadza się ale też grać, a grać to różnica:D Jeśli ktoś ma ambicje na coś więcej to jak najbardziej polecam lekcje. Chyba, że jest jakimś wybitnym talentem i porywa się na własne możliwości to życzę powodzenia, ale to nie to samo jak ktoś Ci wszystko pokaże, poprawi błędy itp.

14

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja jestem samoukiem właściwie od 3 lat. Nigdy nie byłam na lekcjach u nauczyciela i nie uczęszczałam do szkoły muzycznej. Prawie cała wiedza, jaką posiadam pochodzi z internetu. Ale jeśli miałabym możliwość uczęszczania na lekcje, to poszłabym na nie bez wahania. Jednak nauczyciel jest w stanie nauczyć nas więcej w krótszym czasie. Choć i z tym różnie bywa, niektórzy trafiają na nauczycieli, którzy kompletnie nie potrafią przekazać wiedzy.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

15

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Rouge napisał/a:

Ja jestem samoukiem właściwie od 3 lat. Nigdy nie byłam na lekcjach u nauczyciela i nie uczęszczałam do szkoły muzycznej. Prawie cała wiedza, jaką posiadam pochodzi z internetu. Ale jeśli miałabym możliwość uczęszczania na lekcje, to poszłabym na nie bez wahania. Jednak nauczyciel jest w stanie nauczyć nas więcej w krótszym czasie. Choć i z tym różnie bywa, niektórzy trafiają na nauczycieli, którzy kompletnie nie potrafią przekazać wiedzy.

Jest przyklad ze mozna sie samemu nauczyc grac

Angus Young The Best

16

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Mi pomagał tata, póżniej ta stronka, od kilku dni mam nauczyciela. a i jeszcze mam kolege który gra ponad rok i troche mi pomaga

ESP LTD EC-50             Roland Micro Cube
GG:18350838         Mój kanał Youtube
Regulamin dobrego ucznia - gdy szkoła się pali gaś ją benzyną

17

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja nie mówię, że nie można się samemu nauczyć.. jak najbardziej można. Uważam tylko, że jeśli ktoś ma możliwość pójść na lekcje to polecam, bo tam się uczysz wielu takich rzeczy których internet Cię nie nauczy. Oczywiście zależy też w dużej mierze od nauczyciela.

18 (edytowany przez grzesiek2805 2009-12-10 20:17:16)

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Witam! smile ja także się uczę grać sam smile Korzystam z książki i internetu, gram juz 4 rok wink big_smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

19

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Według mnie najważniejsze to nie robić nic na siłę. Jeśli nie masz ochoty chodzić na lekcje, to nie ma to najmniejszego sensu, gdyż wtedy granie zamiast przyjemnością stałoby się kolejnym przykrym obowiązkiem. Niewątpliwie dobry nauczyciel może nauczyć bardzo dużo, ale samemu też można sporo opanować. Mnie to wystarczy.

20 (edytowany przez grzesiek2805 2009-11-13 18:21:39)

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Popieram - NIC NA SIŁĘ wink ja swoja przygode z gitara zacząłem tak, ze do nauki mialem tylko kartkę z chwytami big_smile bicia jakos same mi przychodzily do glowy, a z rytmem nie mialem problemu smile w sumie to dopiero niedawno domyslilem sie o co chodzi z chwytami barowymi, wiec od niedawna ich uzywam smile Nauczyc sie samemu grac, to fajna sprawa i wielka satysfakcja - np. ktos Cię kiedys zapyta: "Kto Cię nauczył grać?" a Ty odpowiesz: "Sam się nauczyłem" big_smile

PS. Wcale nie zniechęcam do zwrócenia się o pomoc do jakiegos nauczyciela. wink
Pozdro smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

21 (edytowany przez darkk 2009-12-10 20:11:58)

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja gram na gitarze od jakichś dwóch miesięcy, jestem w 100% samoukiem, uczę się trochę z książki, trochę z internetu. Umiem już dużo chwytów i zwykłych i barowych(co prawda nie zawsze przy barowych wszystkie struny wybrzmiewają, ale to przyjdzie z czasem), umiem już zagrać kilka piosenek. Gitarę kupiłem po to, żeby czerpać z tego przyjemność. Do zespołu raczej nie mam zamiaru iść, chociażbym chciał, ale nikt znajomy nie gra na np. gitarze, basie, perkusji więc o zespole mogę co najwyżej pomarzyć.

22

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Samouk od końca stycznia '09, podobnie jak Dawisiek.
Chodziłem przez niecały miesiąc na lekcje, miałem bodajże półtorej godziny tygodniowo, razem to wychodziło 6 godzin lekcji. Nauczyciel spoko, zawsze pomagał przy gitarowych problemach, można było go spytać o to czy o tamto.
Przez pierwsze ok 6 m-cy uczyłem się gra akordowo i doskonalić grę akordową, później zacząłem bardziej solowo.
Samemu można się uczyć- ale IMHO nie ma to jak dobry nauczyciel, który usystematyzuje twoją wiedzę. Bardzo dużo daje gra ze znajomymi- można podzielić się doświadczeniami, nauczyć się czegoś.
Mam od jakiegoś czasu GP, bardzo pomaga.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

23

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Popieram wypowiedź powyżej. Widzisz Grzesiek ty przez 4 lata grasz i dopiero niedawno dowiedzialeś sie ze jest coś takiego jak bary a ja gram około pół roku i uczę się już gry z nut i wszystko dzięki nauczycielowi... pozostałe rzeczy typu akordy te lub śmakie mam opanowane i wiele innych technik wiec polecam w dalszym ciągu nauczyciela choć oczywiście "nic na siłę". To też zależy co ktoś chce robić ze swoimi umiejętnościami.

24 (edytowany przez grzesiek2805 2009-12-10 23:22:35)

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

@polusia93 Ja wiedziałem, że są chwyty barowe tylko nie mialem ich opanowanych wink (napisalem, że niedawno, ale to juz jakis rok jak kolega kupil gitare - a to za chwile smile ) ale za to umialem wszystko co potrzeba, żeby przyswoić te chwyty. Wlasnie z tej strony czytałem co i jak i nawet nie wiedzialem, że to takie proste.
@WiedzMatt popieram Twoje zdanie, że gra ze znajomymi daje duzo doświadczenia - kiedys wśród moich kolegów tylko ja mialem gitare, wiec sie sam uczyłem, ale jak kolega sobie kupil to poprosił mnie żebym mu pomógl w nauce. Chciał też zebym mu wytłumaczył właśnie chwyty barowe (których wtedy sam nie umialem wink ) i po przeczytaniu kursu o barrach juz wiedzialem co i jak. Teraz wlasnie sobie czasami gramy razem, wymieniamy się poznanymi piosenkami i się ich uczymy smile

PS. wczesniej uczylem sie (tzn nauczyciel mnie uczyl xD ) gry na klawiszach, wiec ze sluchem, rytmem, dzwiekami nie mialem zadnego problemu. Gdy kupilem sobie pierwszy raz gitare to (jak juz wspominalem) mialem tylko kartke z chwytami (ktorych się szybko nauczyłem) i juz nie mialem problemow, bo bicia same przychodziły do głowy (nie jakies tam ukadanie typu gora dol dol czy cos xD ). To właśnie dlatego, ze juz wcześniej mialem styczność z muzyką itd. smile

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

25

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Mój tata dużo mi pomógł, większość mojej wiedzy jest z internetu, chociaż wolałabym pójść do jakiejś szkoły muzycznej,ale nie mam takiej możliwości a niektórych rzeczy tata nie potrafi wytłumaczyć...

26

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja dopiero zaczynam. Kompletnie mi nie wychodzi, gdy puszczam strunę na progu rozbrzmiewa jeszcze głośniej, wkurzam się, ale jadę od początku, ciszej...itd.
Mam swoją poprzeczkę, wiem, że nie będzie łatwo ale chcę siebie sprawdzić,  zobaczyć jak daleko dojdę sama. W razie załamania zapiszę się na lekcje, taka deska ratunku przed walnięciem gitary w kąt.

27

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Ja gram od listopada... i na moje oko idzie mi coraz lepiej. Wg mnie ważne jest by ta muzyka była kawałkiem mnie. Wtedy jak się wczuje to błędów nie popełniam, a biorę ful radochy z grania. big_smile
Mam kolegę który za pół roku chce sobie kupić Telecostera lub Stratocostera. Będziemy grali na spółę; on kawałki metalowe, a ja akustyczne.
Na lekcje będę chodzić od stycznia.

"...to nie sztuka zabić kruka tylko gołym tyłkiem jeża."
Schecter Omen Extreme Floyd Rose
Line 6 Spider IV 75

28

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Wie ktoś może jakie są ograniczenia wiekowe w szkole muzycznej??

29

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

nie wiem, ale może warto iść i po prostu się zapytać wink

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

30

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

w YAMAHA niema ograniczenia ;p
a do panstwowych jakies testy trza przejsc ~~

31

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Tak wiem, że są egzaminy ale interesuje mnie to czy nie zważajac na egzaminy zdane czy nie zdane są oraniczenia wiekowe...

32

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

na pewno w YAMAHA przyjmują od 9 roku życia, ale nie mam pojęcia czy jest jakaś górna granica

"Va'esse deireádh eap eigean..."

33

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

A nie orientujecie sie jak jest w yamaha, bo w muzycznym po zdaniu egzaminu ze słuchu chodzisz do publicznej, nie prywatnie i nie płacisz, albo mało w yamaha na jakiej to jest zasadzie?

34

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

ja do Yamszy troche chodzilem ,zadnych testow,egzaminow etc ,jakies tam koncerty 2-4 w roku,
zajecia trwaja 4-5 lat zaleznie od tego jak szybko wchlaniasz wiedze ~45zl za godzine ;p

35 (edytowany przez polusia93 2010-01-06 19:32:14)

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Sporo kasy. Ja prywatnie teraz płace 15zł. Jak często lekcje??

36

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

standardowo 1 w tygodniu ale jak pisalem 45 za za godzine, nic nie stoi na przeszkodzie[no moze brak pieniedzy ;D] zebys chodzila 7 razy w tygodniu ;p ale jakby chciala 1 raz w miesiacu tez byloby to chyba moziwe

37

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

A... spoko:D Dzięki za informacje:) I czegoś oprócz gry Cię tam uczyli? Teori? Jakieś umuzykalnienie? Rytmika? aa i jeszcze jedno są tam też klasy i stopnie tak jak w publicznym?? Jakiś papierek ukończenia np.?

38

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

teoria, rytmika, gra, klas niema, jak umiesz cos zagrac to jezeli chcesz grasz koncert[1-2 piosenki] ;p jakis tam papierek po ukonczeniu jest ;p

39

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Dzięki za informacje:)

40

Odp: Jak/z kim/z czego zaczynaliście/uczycie się grać?

Jeśli chodzi o państwową szkołę muzyczną to zależy od stopnia szkoły i trybu.

W szkole pierwszego stopnia są dwa tryby: 6-letni i 4-letni. W trybie sześcioletnim przyjmują dzieci w wieku od 6 do 10 lat, w czteroletnim od 10 do 16 roku życia. W szkole drugiego stopnia przyjmują w wieku od 10 do 21 lat, edukacja trwa 6 lat.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421