Temat: Straszne brzęczenie struny E

Witam. Kilka godzin temu kupiłem sobie gitarę elektryczną. Bawię się świetnie ze strojeniem i pierwszymi lekcjami, które są udostępniane na stronie. Jednak moje ucho strasznie reaguje na strunę E. Przy mocniejszym trącaniu (pusto, czy z naciśniętym progiem) wydaje z siebie ładny dźwięk zmieszany z brzęczeniem. Nie wiem czy bawić się samy, czy iść do sklepu muzycznego. Może to wina strun? Co sądzicie?

2

Odp: Straszne brzęczenie struny E

Jaką masz gitare?

Może to byc wina krzywych progow

Angus Young The Best

3

Odp: Straszne brzęczenie struny E

Ashton, ale co do modelu, to ja pewny nie jestem.

4

Odp: Straszne brzęczenie struny E

Prawdopodobnie struna obija sie o metalowe przegródki między progami

Jak mniemam grasz na sucho bo z piecem raczej tego nie słychać

SABATON we trust!

5

Odp: Straszne brzęczenie struny E

metalowe przegródki między progami

WTF?

Wyreguluj tego Ashtona tzn, ustaw menzure, akcje i wygięcie gryfu. A najlepiej daj jakis filmik czy tez nagranie tego brzeczenia. Powiedz też na czym grasz i jak grasz.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

6

Odp: Straszne brzęczenie struny E

Dźwięk strun po kolei:
http://odsiebie.com/pokaz/6544673---cad2.html
Starałem się mocno, ale przez mikro (słabe) cienko wyszło.
Na czym i jak? No aktualnie uczę się z kostką, a bawię się palcami, jeśli o to chodzi (filmik nagrałem kostką). Gitarka to taka do nauki za 520 zeta. Bez piecyka, bawiłem się z podłączaniem pod komputer, ale i tak bez tego wystarczająco głośno gra.

7

Odp: Straszne brzęczenie struny E

Słychać jak się obija o progi. Albo za mocno walisz(albo jakoś dziwnie pod kątem) w struny albo masz za małą akcje strun. Zrób regulacje tak jak mówiłem, menzura, akcja(2mm nad XII progiem), krzywizna gryfu(po przyciśnięciu na I i ostatni próg, nad VII progiem powinno być 0,2mm). Jak? Poszukaj w googlach. smile

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

8

Odp: Straszne brzęczenie struny E

Wyregulowanie menzury pomogło smile. Niestety muszę kupić struny, bo jedna pękła od chęci nastrojenia (za bardzo poszedłem i buum). Możesz polecić mi jakieś wytrwałe struny, które wytrzymają częstą naukę, strojenie i eksperymentowanie?

9

Odp: Straszne brzęczenie struny E

D'addario, juz gdzies byl temat o strunach ;]

10

Odp: Straszne brzęczenie struny E

Daddario to lipa! Kup Ernie Ball 2221 ja mam takie już 3 tygodnie, a wyglądają i grają jak nowe.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

11

Odp: Straszne brzęczenie struny E

A kilka opcji? Wolałbym nie zamawiać strun z internetu (słyszałem różne opinie na temat ich jakości), a w sklepie muzycznym może nie być akurat takich. Chyba jednak poszukam starego tematu i wybiorę te najlepiej oceniane. Na pierwszą pozycje listy pójdę ofc. Ernie Ball 2221. Cenię sobie Twoją opinie mpx smile. Dzięki za pomoc. Temat można zamknąć.

12

Odp: Straszne brzęczenie struny E

Ja kupowałem z allegro swoje EB i są jak najbardziej ok, co więcej ceny są często troszkę niższe wink

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95