1 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-09-09 19:52:06)

Temat: Co to znaczy Stratocaster?

Oglądałem ostatnio gitary na allegro i  natknąłem się na tak termin "STRATOCASTER"
Co to znaczy ?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

2

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

stratcoster to jakby krój gitary tak samo jak Les Paul, SG (signature bodajże) czy Telecaster po prostu po tym można rozróżnić jak wygląda gitara ;]

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

3

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

nie. to nie krój gitary. to GITARA zaprojektowana przez Leo Fendera. Legenda rocka.

4

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

Dokładnie, tak jak beatle mówi. Stratocaster to gitara produkowane przez Fendera, oczywiście mowa o oryginałach które swoje kosztują.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

5

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

aha dzięki

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

6

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

Aha, i beatle, następnym razem jak będziesz chciał napisać "hahaha" to ugryź się w palce, nie każdy musi być obeznany w markach gitar : )

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

beatle napisał/a:

nie. to nie krój gitary. to GITARA zaprojektowana przez Leo Fendera. Legenda rocka.

ale zauważ że np. nie tylko gibson robi "Gitary w stylu Les Paul wiele innych firm też ma takie gitary to samo stratocaster oczywiście nie mienia to faktu że stratocaster kojarzy się głównie z fenderem a LP z Gibsonem tongue

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

8

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

Tylko Gibson robi oryginalne Les Paule, tylko Fender robi oryginalne Stratocastery, reszta to podróbki.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9 (edytowany przez beatle 2009-09-09 22:52:16)

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

mpx napisał/a:

Aha, i beatle, następnym razem jak będziesz chciał napisać "hahaha" to ugryź się w palce, nie każdy musi być obeznany w markach gitar : )

nie mogłem nic innego napisać, to po prostu mnie śmieszyło big_smile
aha, i mpx, jesli mozesz to rob adnotacje lub ostrzeżenia wpisuj w posty, a nie usuwaj całe posty. Z góry dzięki.

10

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

mpx napisał/a:

Tylko Gibson robi oryginalne Les Paule, tylko Fender robi oryginalne Stratocastery, reszta to podróbki.

Czyli jak bym chciał brać taką gitarkę http://www.allegro.pl/item737276509_rat … z_kol.html To nie trafię na jakiegoś bubla ?

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

11 (edytowany przez lis1994 2009-09-10 13:45:56)

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

zawsze można trafić na bubel i na perełkę ;] ale ja osobiście nie wiem czy bym brał elektryka za niecałe 600 pln chociaż z tego co tam piszą "Jesteśmy AUTORYZOWANYM DEALEREM FIRMY FENDER." to to może być coś takiego jak Epiphone i Gibson (ale ja się nie znam big_smile)

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

12

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

Zawsze podobały mi się takie gitary jak ta....I zawsze chciałem taką mieć i nie wie czy zacząć zbierać już na taką...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

13

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

Nie kupuj Squiera bo to też są podróbki i do tego nieudane. Lepiej już Yamahe kupić, lub jakiegoś używanego Strata.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

14

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

Ale ja właśnie chcę Squiera

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

15

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

chcesz - kup, proste.
ja chyba też dostane squiera na gwiazdke, tylko, że affinity.

16

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

To muszę zacząć zbierać ! Dzięki !
Close

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

17

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

LOL, Skywaya też byś kupił bo wygląda jak stratocaster?  Mówię Ci zainwestuj w tą Yamahe http://www.riff.net.pl/?p=1611&o=el … e_metallic
która też ma wygląd Strata i na pewno jest lepiej wykonana niż taki Squier.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

18

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

Owszem, nowe Squiery nie są najwyższych lotów. Ale te stare (np. z lat 90-tych) są świetne wink

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

19

Odp: Co to znaczy Stratocaster?

Ale te stare (np. z lat 90-tych) są świetne wink

Ale równie drogie i rzadko spotykane tongue

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95