1

Temat: Elektryka w elektroakustyku

Na gitarze "gram" jakieś pół roku, jak już gdzieś wcześniej pisałem mam gitarę klasyczną, . Od niedawna zastanawiam się nad kupnem elektroakustyka (myślę o jakimś Epiphonie). Wiele osób mówi że elektroakustyk do 800 zł nie ma dobrego osprzętu. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić jakie typy przetworników są stosowane w tych gitarach, które są lepsze i dlaczego.
Z góry dzięki.

"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo..."

2

Odp: Elektryka w elektroakustyku

W elektorakustykach są stosowane przetworniki piezoelektryczne i chyba tylko takie. Dobre e-akustyki produkuje firma Takamine http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … ine-eg220c

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Elektryka w elektroakustyku

no ładna wink

4

Odp: Elektryka w elektroakustyku

A ja skorzystam z okazji i polece wlasnie ta gitare sam na niej gralem i jest to moja wybranka  jako najlpsza gitara e akustyczna w tej cenie:)

5 (edytowany przez FirZen 2009-08-29 22:22:50)

Odp: Elektryka w elektroakustyku

i jak działają przetworniki? nie ma żadnych szumów itp? i co sądzicie o tym:
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g … -2ooce-nat

"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo..."

6 (edytowany przez mpx 2009-08-29 22:41:15)

Odp: Elektryka w elektroakustyku

Przetwornik piezoelektryczny działa zupełnie inaczej niż przetwornik cewkowy, czyli taki jaki jest w gitarach elektrycznych. Przetwornik piezo działa dzięki kryształkom które wytwarzają potencjał elektryczny reagując na drgania mechaniczne(dźwięk). Szumy w nich nie występują, z racji tego, że nie reagują na pole magnetyczne, o ile elektronika jest dobrze wyekranowana(bo same druty/przewody reagują na pole magnetyczne, w przeciwieństwie do samego przetwornika).

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: Elektryka w elektroakustyku

Luknij sobie na tego Epiphone DR 2OOCE NA
Ja go mam i nie narzekam , dawisiek21 ma takiego samego, spytaj się jego jak on go ocenia.Moja ocena: 5/5

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

8

Odp: Elektryka w elektroakustyku

Według mnie warto dorzucić 100zł i kupi już profesjonalnego Takamine.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

9

Odp: Elektryka w elektroakustyku

a co myślicie o elektroakustykach  Ibanez (np o tym:http://www.e-music.com.pl/index.php?main_page=product_info&cPath=5_127&products_id=2545)? Sporo osób twierdzi że nie warto kupować taniego Ibaneza czy to prawda?

"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo..."

10

Odp: Elektryka w elektroakustyku

Dobra gitara ale ma specyficzny dzwiek jak do country, podobnie jak ibanezy serii AEL. Mimo wszystko dobrze trzyma sie w rece (przynajmniej mi) i jest dobrym zakupem jak za taka cene oczywiscie o ile pasuje wam takie brzmienie gitary, ktore mi osobiscie nie przypadlo do gustu ^^

11

Odp: Elektryka w elektroakustyku

A wracając do tematu które przetworniki są lepsze w elektroakustykach: magnetyczne czy piezoelektryczne? Chodzi mi przede wszystkim o brzmienie.

"Nigdy w życiu nie pokocham dziewczyny, która słucha disco polo..."