Temat: wymiana strun

Hej mam pytanie
gram na gitarze klasycznej z nylonowymi strunami, ale dźwięk jest bardzo płytki. Chciałam się przestawić na inną gitarę ona jest drewniana (poprzednia była ze sklejki) i ma piękny dćwięk, ale bardzo wysokie progi i twarde struny. czy mogłabym przełożyć te nylonowe do drewnianej gitary? nie pogorszy to dźwięku? czy może te twarde struny dać do gitary ze sklejki. myślałam nad spiławaniem mostka ale nie wiem czy będzie duża różnica. help!:rolleyes:

2 (edytowany przez Pearl 2009-08-20 10:17:20)

Odp: wymiana strun

Hehe drewniana lub we sklejki ;D dobra sry, mozesz podpilowac progi alu uwazaj zeby po podpilowaniu byly wszystkie rownej wysokosci bo bedziesz miala tzw wilcze tony qlbo jakies nagle kicksy nq ktorys progach. Co do tych strun mozesz przelozyc nylony na ta ,,drewniana,, ale radze Ci zeby struny byly nowe bo starych mozesz juz nie nastroic ^^
A i ten mostek, jesli masz za duze progi to podpilowanie mostka tylko pogorszy sprawe wink

3

Odp: wymiana strun

ja bym ci radził nic nie robić ;] do metalowych strun można się przyzwyczaić potem będziesz musiał na czyjejś gitarce zagrać i co z resztą jeśli przełożysz struny do "drewnienej" z tej ze sklejki to będziesz miał takie samo brzmienie jak w tej ze sklejki to od strun zależy jak brzmi gitara (oczywiscie od wykonania gitary także tongue) ja na przykład od razu grałem na metalowych strunach tyle że na gitarze klasycznej niedawno zmieniłem na nylonowe ze względu na dobro gitary ponieważ mostek zaczął się odklejać i brzmienie niestety się pogorszyło po zmianie strun ... utwory "solo" z tabów brzmią dobrze ale jak zaczne grać na akordach to już trochę gorzej ... dlatego odradzam zakładanie nylonowych strun do innej gitary niż klasyczna

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

4

Odp: wymiana strun

lis1994 masz rację  nylonki tylko do klasyków wink)

5

Odp: wymiana strun

Witam.
Mam problem ze strunami w akustyku. Kupilem zestaw strun elixira. Ale dwie pierwsze strzelily toz po zalozeniu. I oto pytanie do was gitarzysci co mam zrobic? Czy da rade kupic pojedynczo te 2 struny elixira (dokladnie to sa te http://www.allegro.pl/item834638900_zaw … _ss.html), jesli nie to czy lepiej inwestowac w nowy zestaw, czy kupic zblizone jakies inne struny ulegajac dobremu brzmieniu.?
z góry wam dziekuje.

aa dodam jeszcze ze jestem poczatkujacym graczem

6

Odp: wymiana strun

Uuuu po co takie drogie struny kupowałes? Trzeba było kupić Ernie Balle za 25 i było by ok i w sumie dziwnie że Ci pękły, pewnie jak nawijałeś na stroik to za mocno kręciłeś, albo stroiłeś o oktawe wyżej niż powinno być(następnym razem użyj AP Tunera 3 i mikrofonu). Na www.taniestruny.pl można kupić pojedyncze, ale nie wiem czy Elixiry będą.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

7

Odp: wymiana strun

no nie ma tam pojedynczych, chyba trzeba bedzie zainwestowac w tani zestaw.. sad

8

Odp: wymiana strun

a jakie byscie polecali struny ktore by pasowaly do tych elixirow?