Temat: Czy gryf się wyprostuje?

Otóż jak niektórzy z was wiedzą na razie gram na klasyku kuzynki który miał metalowe struny i przez to lekko wygięty gryf (nad 12 progiem było 7-8 mm od struny) dziś wymieniłem na nylonowe ale gryf się nie naprostował... otóż moje pytanie jest takie czy miał po prostu za mało czasu na wyprostowanie się i się jeszcze wyprostuje czy coś jest nie tak ??

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

2

Odp: Czy gryf się wyprostuje?

Poczekaj jeszcze jakieś 24h, ale bez pręta napinającego w środku raczej się nie wygnie, drewno pewnie już się ułożyło i nic się z tym nie zrobi. Tylko lutnik.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Czy gryf się wyprostuje?

Ja mam tak samo, ale nic nie poradzę. Idzie przeżyć, ba! idzie nawet grać.

Co nie zmienia faktu, że mnie już wku** bierze, że nie mam kasy na Schectera!

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

4

Odp: Czy gryf się wyprostuje?

hmm no właśnie zapomniałem o tym temacie xD gryf się niestety nie wyprostował i czasem na wyższych progach mam problemy bo palce czasem się wślizgują między struny zamiast je dociekać niema to nic wspólnego z ich naciągnięciem po prostu wystarczy że zacznę przyciskać strunę bardziej "krajem" palca i już lubi się ześlizgnąć ... ale da się grać:P

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

5

Odp: Czy gryf się wyprostuje?

Za to jak się później przesiądziesz na coś porządnego to będziesz wymiatał smile

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

6

Odp: Czy gryf się wyprostuje?

Właśnie! Tak się pocieszam smile Ale kiedy to coś porządnego się pojawi, to hu-huuu!
Miałem fundusze to pożyczyłem komuś. I lipa.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

7

Odp: Czy gryf się wyprostuje?

właśnie za niedługo powinienem przesiąść się na już swojego własnego akustyka a oprócz tego to tak jak Raphael zbieram na Shectera Omen'a ale nie wiem czy zbierać na Omen'a 6 czy Extreme tongue szóstka troszkę tańsza

"Gitara jest ludzką duszą wysyłającą wiadomość poprzez sześć strun."
Yamaha F-310
Schecter Omen Extreme DVS + Laney LV 100 + Soldano Atomic 5W [DIY] + Line 6 Floor POD

8

Odp: Czy gryf się wyprostuje?

Ja po namyśle zrobiłem sobie takie warianty: albo Omen 7, albo Demon, albo... bas 5-strunowy stiletto... Bo ktoś musi w bas dawać, a lepiej, żeby był to wokalista niż lead guitarist, nie?

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15