1

Temat: Skupić się bardziej na graniu akordów czy tabów?

Witam

Na gitarze gram około 2 tygodni. Mój codzienny trening wygląda następująco:

- rozgrzewka palców
- parę prostych tabów (Yesterday, Oda do radości, Nothing Else Matters, Son of the blue sky)
- akordy (Zombie, Peggy Brown, Czarny chleb i czarna kawa, Son of the blue sky, Whisky)

Na czym bardziej się skupić? Na graniu akordów, czy tabów? Myślałem również, o chodzeniu na lekcje - czy to dobry pomysł? Jakie proste taby / podkłady mógłbym zagrać (mam duży problem z biciem, gram te, bo znalazłem bicia do nich na YT)

2

Odp: Skupić się bardziej na graniu akordów czy tabów?

Co do lekcji to zalezy jak chwytasz, jak sie szybko uczysz to moze nie bedzie ci lekcja potrzebna. Skup sie na obu

Angus Young The Best

3

Odp: Skupić się bardziej na graniu akordów czy tabów?

Myślę, że chwytam w miarę szybko, ale czy lekcje nie pozwolą mi na polepszenie techniki gry / rozszerzenie repertuaru?

4

Odp: Skupić się bardziej na graniu akordów czy tabów?

Jak najbardziej lekcje wskazane!!! Troche kosztują - fakt, ale na początku są ważne i to się zwraca.
Na czym się skupić?
                                                                     na nutach... cool

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

5 (edytowany przez MSkoczu 2009-08-12 13:58:01)

Odp: Skupić się bardziej na graniu akordów czy tabów?

co do lekcji to musisz się rozglądnąć w terenie tzn. popytać ludzi o nauczycielach gry w twoim mieście, u mnie było tak, że od razu chciałem się zapisać do Centrum Kultury w moim mieście ale najpierw był problem w gitarą później z kasą wiec nie poszedłem, ale nawet dobrze po podobno tam uczyli tylko "ogniskowej gry" dla mnie to odbiega od prawdziwej gry, teraz szukając nauczyciela patrzyłbym już na grę z nut, zasady harmonii itp. czyli wyższą szkołę jezdy

"Kiedy intelektualna część gry przeważa nad duchową, nigdy nie osiąga się sukcesów, nigdy nie dochodzi się do czegoś wielkiego"  John Frusciante

6

Odp: Skupić się bardziej na graniu akordów czy tabów?

I bardzo słusznie MSkoczu

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...