Temat: Wyjechane progi

Witam. Otóż mam dosc wyjechane progi (od mojego extremalnego grania) i czy orientujecie sie ile moze kosztowac nabicie nowych, albo sie to nie oplaca. Z gory THX za odp POZDRO

Angus Young The Best

2

Odp: Wyjechane progi

Czy się opłaca? Zależy jakie masz wiosło. Myślę że u lutnika z 1000 musisz wyłożyć za coś takiego. No może niecałe. 1000 to max.
Pozdr

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

3 (edytowany przez mpx 2009-07-23 23:12:55)

Odp: Wyjechane progi

"Wysyłałem ostatnio maila do Langowskiego z pytaniem ile kosztowałaby wymiana progów w basie. Przy palisandrowej podstrunicy 160zł, przy klonowej 200zł (trzeba malować). Za sam szlif, bez wymieniania 60zł. Podejrzewam, że przy elektryku ceny będą podobne."

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

4

Odp: Wyjechane progi

hahaha maciej131313 za 1000 to ja mam nową gitare

Angus Young The Best

5

Odp: Wyjechane progi

sorki pomylilo mi sie. pamietam, rozmawialem kiedys z lutnikiem ile by kosztowalo nabicie progow nowych, bo gitarka nie stroiła. z rok temu to bylo. wlasnie tyle uslyszalem. pewnie dlatego, ze trzeba by nabic progi minimalnie dalej lub blizej, a to sie robia z podstrunnica problemy.

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

6

Odp: Wyjechane progi

mnie chodzi do akustyka

Angus Young The Best

7

Odp: Wyjechane progi

ale to chyba nie ma różnicy. podstrunnica oprocz ilości progów taka sama.

"Nie ma nic piękniejszego niż gitara."
                           Fryderyk Chopin
no chyba, że to dwie gitary...

8

Odp: Wyjechane progi

Heh Dawisiek wiesz ze teraz stratocastery sa produkowane specjalnie fabrycznie sfatygowane tongue ?
No dobra to taka ciekawostka a co do Twojej gitary to czy na prawde potrzebne Ci sa nowe progi big_smile? jak tak to dokladnie nie znam ceny ale to nie kosztuje tysiaka ;P chyba ze chcesz dodac cos swojego ^^

9 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-07-25 14:48:13)

Odp: Wyjechane progi

Może daj fotkę jak to wygląda big_smile Jak myślę że ty masz mahoniowy gryf ??
PS.Dawisiek za 1000 zł to masz 1 i 1/2 bo Epiphone DR-200 ce Kosztuje ok. 600-800 zł

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

10

Odp: Wyjechane progi

hehe za 1000 to ja nie wiem czy nie lepiej kupić nową gitarę. Ale jak nabicie nowych progów kosztuje okolo 100 zł to chyba można spróbować- skoro jesteś przywiązany do swojej gitarki wink

11

Odp: Wyjechane progi

Lutnik za nabicie progów bierze 250 zł u mnie w mieście, ja mam takie pierdoły za darmo big_smile