1

Temat: Pytania do tematu Struny do gitary

Tutaj możecie zadawać pytania do tematu Struny do gitary.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

2

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

Ja mam pytanie
Gram na gitarze klasycznej, kupiłam do niej struny nylonowe.
Wiekszość osób, które znam grały na gitarze klasycznej i miały przy niej struny metalowe, <dostaje ciągle rady, żeby kupic metalowe struny>. Czym te struny się różnią?

3

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

Nylonowe struny różnią się tym od stalowych, że stalowe są wykonane ze stali a nylonowe z nylonu wink

W praktyce przekłada się to na różnice w brzmieniu, stalowe mają brzmienie ostrzejsze, a nylonowe bardziej miękkie, możesz też odczuć różnicę w ich twardości, ale dokładnie nie wiem bo nie miałem zbyt wielu okazji grać na nylonowych strunach.

Gitary klasyczne są z reguły przeznaczone do strun nylonowych, niektórzy gitarzyści klasyczni uważają wręcz za zbrodnię zakładanie do takiej gitary strun stalowych.

Tak młody jak dzisiaj nie będziesz już nigdy. Bierz gitarę i graj!
Gitara dla początkujących
Ukulele dla początkujących
Ćwiczenia słuchu dla gitarzystów

4

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

ja mam nylonowe i dobrze mi się gra

5

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

ja chce kupic akustyka zeby miec metalowe bo lepiej sie ciągnie

Angus Young The Best

6

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

Najlepiej by było kupić metalowe struny i wypróbować.:) Ale gorzej jak będzie reakcja,, Boże co to jest?" . No i stalowe wpijają się w palce i ciężko docisnąć do gryfu. Z góry dzieki za odpowiedź

7

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

Raczy mi ktoś pomóc? Chcę zmienić struny na stalowe. Gram na akustyku i mam nylonowe. Dobrze mi się gra, ale lubię brzmienie stalowych.

8

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

To tylko od Ciebie zalezy. Skoro wolisz stalowe to zmieniaj smile

9

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

Nie o to chodzi, nie umiałem, ale Darek już mi pomógł

10

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

A ja mam pytanie. jesli pierwsz struna ta najcieńsza ma 0.10 to druga ile powinna mieć? Chodzi o akustyka. Zanim się nauczę grać to dokupilam najcieńsze i spzredano mi 0.10 i o13 czy to te kolejne po sobie, bo z 2 róznych firm jak widzę.
Mam gitarę parę dni a już mi prysnęły 2 najcieńsze struny w trakcie strojenia. Nie wiem w ktorą stronę mam kręcić, a stroję do elektronicznego stroika i jesli mi wskaźnik przechodzi cłkiem na prawo to co mam zrobić, a jeśli wogole się nie rusza z mejsca to w ktora stronę kręcić-zwariować mozna.

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

11 (edytowany przez Dawisiek21 2009-01-18 18:42:46)

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

http://pl.youtube.com/watch?v=VHf-lqJxGLI       strojenie to fraszka

Angus Young The Best

12

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

widzę, ze to fraszka, ale dzisiaj nie nastroilam 5 struny, bo albo dostrajała się na G albo na A nic poza tym nie dało się z niej wyciagnąć. Swoją drogą to strojenie uczy cierpliwości bo mnie normalnie trafia.

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

13

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

Heh musicie pamiętać, że nastrojenie gitary nie polega tylko na złapaniu odpowiednich dźwięków na tzw. pustych strunach. Możecie sobie stroić do za... śmierci i i tak gitara nie zagra czysto, jeśli w gitarze rozstrojona jest menzura, albo źle nabite są progi.

14

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

Będę wymeniala struny-czy tzw korbka jest przydatna czy się bez niej mozna obejsc?

"Masz problem? To bardzo dobrze." Napoleon Hill

15

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

Można bez niej się obejść, ale zmiana strun będzie dłuższa. Ale możesz sobie takową sprawić, myślę, że nie jest to droga inwestycja.

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

16

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

Mam kolejne pytanie. Dziś zamontowałem w moim akustyku struny metalowe bo były nylonowe (ale sie zdziwiła smile ) I jak każde nowe struny - muszą się przystosować, szybko się rozstrajają, łatwo pękają. Ile godzin potrzeba grać zeby sie przystosowały? Czy wogole trzeba grać czy one same się przystosują??

17

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

graj graj graj az sie rozstroja strój strój strój az beda OK

Angus Young The Best

18

Odp: Pytania do tematu Struny do gitary

Witam.
Jakie są materiały wykonania owijki przy strunach? Spotkałem się tylko z "bronze" i "phosphor bronze", są jeszcze jakieś inne?