1 (edytowany przez marcin.456 2014-03-13 18:53:35)

Temat: Czy to dobra gitara?

Witam, mam taką ruską gitarę, próbowałem się na niej uczyć grać ale nie ma co ukrywać - nie brzmi najlepiej. I teraz pytanie czy wymiana strun na lepsze coś pomoże? W końcu gitara to tylko drewniane pudło, chyba struny są najważniejsze, i ile kosztują takie dobre struny?
Czy możliwe że taka gitara powinna być inaczej strojona? Bo jak stroiłem ją z programu na smartfona to przy zbliżaniu się do prawidłowych wartości jakie pokazywał program to struny zaczynały luźno zwisać i nie dało się na tym grać.

http://www.gitaradlapoczatkujacych.pl/forum/img/m/9841/t/p18iu8t224qv9uka1kf31n6idj1.jpg

2

Odp: Czy to dobra gitara?

Jeśli struny zwisają jest to wina złego nastrojenia jeśli np: stroisz strunę E najcieńszą Szukasz dźwięku E. Lecz dźwięk E nie jest tylko jeden ,są różne jego wysokości. Weź Gitarę i twój prowizoryczny stroik big_smile  Zagraj pustą najcieńszą strunę E Jeśli stroik pokazał dźwięk E lecz struna zwisa pręż ją grając aż twój stroik znajdzie wyższy dźwięk E. Tak samo zrób z innymi strunami. Struny od najcieńszej do najgrubszej to E H (Na stroiku będzie pokazywało B, ponieważ taki jest zapis w Anglii chyba) G D A E. Naciągając struny będą się pokazywało kolejno Dźwięki C C* D D* E F F* G G* A A* H C C* D D* E F F* i  można tak ciągle dopóki struna nie pęknie big_smile