Temat: Nagłośnienie elektryka

Gram w kościele na gitarze akustycznej. W ogóle jej nie słychać, więc chciałbym kupić gitarę elektryczną typu solid body. Teraz pytanie. Facet, z którym gram ma gitarę elektroklasyczną, którą podłącza do jak on to mówi do "mixera". Jest to urządzenie, do którego podłączone są mikrofony i gitara. Czy do tego samego mixera będę mógł podłączyć moją gitarę elektryczną bez użycia wzmacniacza? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

2

Odp: Nagłośnienie elektryka

Widziałem i słyszałem podłączone do: miksera ok 16 wejść, skrzypce, gitara elektryczna, gitara basowa, klawisz, 2 mikrofony potem wszystko do stopnia mocy w racku i dalej dwie kolumny ok. 50 x 80 na stojakach rozstawione od przodu. To wszystko fajnie grało, słyszałem, super, a zespół ma osiągnięcia. Pamiętaj, że muzyka kościelna jest raczej "wolna" brak tam riffiów i solówek więcej delikatnych dodatków muzycznych do śpiewu.
Po tym co piszesz wnioskuje, że jest to muzyka jaką opisałem wyżej i mówimy tu o dobrym jakościowo
sprzęcie bo taki słyszałem i widziałem. Miksery mają możliwość umiejscowienia instrumentu na scenie ale to inna bajka.