Temat: Półtony - jak je sobie przyswoić?

Ja jako początkująca mam problemy z tymi całymi półtonami. Czy ktoś ma jakiś praktyczny sposób żeby je jakoś przyswoić?? To dla mnie jak czarna magia mad

POMOCY PROSZĘ

2 (edytowany przez Pearl 2009-07-04 15:51:06)

Odp: Półtony - jak je sobie przyswoić?

Poltony na gitarze rozmieszone sa jak wiesz tak samo jak progi odelgosc miedzy progami to pol tonu najmniejsza wyczuwalna roznica dzwieku slyszana przez przecietnego czlowieka. Istnieja pol tony naturalne znajac game powinnas wiedziec ze wystepuja ne miedzy dzwiekami H i C i E i F. Gama ktorej powinnas sie nauczyc leci tak CDEFGAH... C tak wiec pomiedzy C i D ile bedize roznicy w tonach skoro miedzy H i C jest pol? to powinno byc proste  miedzy C i D miasz roznicy caly 1 ton(2 progi) i tylko miedzy dzwikami E i F oraz H i C maszp ol tonu roznicy ( czyli jeden prog). Znajac juz game powinas akze wiedziec jak nazywaja sie poszczegolne struny na gitarze tak np struna E zaczyna sie od dzeiwku E i jesli przesuniesz palce na 1 prog wydobedziesz dzwiek F. Sprobuj samemu poszuakc w domu dzwiekow to dobre cwiczenie na wskazowke dam to ze zawsze pusta struna np E da ten sam dzwiek na 12 progu tylko wyzszy wink wiem ze to troche zawile wytlumaczylem ale jest to banalne i nap pewno dasz sobie rade jak przeczytasz to co napisalem z 2 razy.  Jak juz bedizesz pewna ze cos rozumiesz znadz mi na strunie H dzwiek C (napisz na ktorym progu ktora struna daje dzwiek C). Mam nadzieje ze pomoglem ;]