Temat: co zrobic gdy brak ,,motylka" przy gryfie??

hej mam takie male zapytanie.
od niedawna mam gitare klasyczna... w sumie uzywana, bo odkupilem od kumpla i jest z niej jeden maly problem. powaznie. chodzi o to, ze brakuje w niej tzw. motylka przy gryfie,( takie palstikowe pokretlo) ktory utrudnia a wrecz uniemozliwia strojenie struny. nie wiem czy mozna takie owe cos dokupic czy musze niestety zainwestowac w nowa gitare???? prosze o pomoc... z gory dzieki za opinie.

2

Odp: co zrobic gdy brak ,,motylka" przy gryfie??

Motylek. Heh pierwsze słysze... Inaczej klucz wink Hmm... Możesz dokupić, ale zależy jaką masz obecnie gitarę. Jeżeli jest ona już stara i masz zamiar ją wymienić np. na aukstyka/elektryka, to zmiana klucza nie ma sensu. O ile się nie mylę to w klasykach trzeba 3 klucze na raz wymienić, bo one są połączone. No i drugie 3 też musiałbyś wymienić żeby ładnie wyglądało i estetycznie. Wymiana sama w sobie nie jest trudna, ale jak jesteś początkujący to możesz coś popsuć. Proponuję nową gitarę, jeżeli masz na to fundusze, jeżeli nie to wymianę kluczy. Nie orientuje się po ile chodzą takie klucze. Wejdź na allegro.pl i się zorientuj.

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink

3

Odp: co zrobic gdy brak ,,motylka" przy gryfie??

Klucze najlepiej od starej innej gitary odkręcić. Ja w swojej miałem tak zrobić, ale ostatecznie skombinowałem komplet dwa razy po trzy połączone stroiki.

Wydatek rzedu 20-30 złotych taki komplet.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15

4

Odp: co zrobic gdy brak ,,motylka" przy gryfie??

No to masz odpowiedź smile

Wiesz, że tracisz parę sekund swojego życia, które mógłbyś przeznaczyć na nauczenie się nowego akordu, czytając ten tekst? wink wink wink

5

Odp: co zrobic gdy brak ,,motylka" przy gryfie??

Tylko uwazajcie przy zakladaniu zeby niczego nie zniszczyc latwo o usterke ;]

6

Odp: co zrobic gdy brak ,,motylka" przy gryfie??

Dokładnie. Zanim cokolwiek zropbisz, przeanalizuj dokładnie, jak to wszystko jest poskładane razem. Problem mogą też sprawić inne otworki itp.

Ibanez S320
Line 6 Spider IV 15