1

Temat: Od czego zacząć naukę gry na gitarze?

witam mam gitarkę akustyczną i elektryczną ale mam wielki problem nie wiem czego się uczyć . na razie robie ćwiczenia na palce które w necie znalazłam mam kilka kartek z solówkami ale umiem już je na pamięć, ale nie czuje bym wg coś umiała. Chce wreszcie zacząć grać ( chce się uczyć grać z nut) nie mam czasu na szkoły muzyczne .Obojętnie mi czy będę grać na akustycznej czy elektrycznej. Chce po prostu grać. Byście mi podali jakieś fajne stronki z kursami czy jakieś ciekawe solówki.. nie wiem cokolwiek by móc doskonalić tą grę .Może macie jakieś porady dla mnie od czego mam zacząć?

z góry dzięki

2

Odp: Od czego zacząć naukę gry na gitarze?

Ja również jestem początkujący, gram 2 miesiące, zaczynałem od podstawowych chwytów w wersji durowej i molowej, do tego kilka barowych, żeby porozciągać i wzmocnić dłoń, ćwicz z metronomem, imo nie ma sensu zaczynać od solówek, w ogóle chyba nie ma sensu zaczynać naukę od wkuwania na pamięć jakichś skomplikowanych utworów,  raczej na początku chyba najważniejsze jest ogólne zaznajomienie się z gryfem, rozkład dźwięków, jak trzymać gitarę, jak płynnie i bez zbędnych ruchów przechodzić między chwytami... tak to u mnie wygląda smile
Poza tym, jeśli nie masz czasu chodzić do szkoły muzycznej to załatw sobie indywidualne lekcje u jakiegoś gitarzysty, ja chodzę raz w tygodniu na godzinę,i myślę że spokojnie wystarcza do tego żeby Cię odpowiednio nakierować na naukę smile