1

Temat: Efekty Satrianiego

Dowiedziałem się nie dawno o efekcie digitech whammy. Nie jest to jednak efekt, którego nazwę usiłuję wygooglać. Chodzi mi o efekt, którego Satch używa na początku Flying in blue dream. Taki efekt do podwyższania dźwięku w wyniku zmiany położenia gitary...jakoś tak...

Czy zna ktoś może z obecnych nazwę takiego efektu?

2

Odp: Efekty Satrianiego

Możesz podesłać jakiś filmik z dokładnymi sekundami jak tego stosuje?

Bo ja na filmikach w tym kawałku widzę tylko jak wajchy używa.

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

3

Odp: Efekty Satrianiego

mikel1994 napisał/a:

Możesz podesłać jakiś filmik z dokładnymi sekundami jak tego stosuje?

Bo ja na filmikach w tym kawałku widzę tylko jak wajchy używa.

Bo on używa tam wajchy, ale oprócz osiąga te wysokie tony, o których napisałem i nie naciska żadnego pedału whammy.

O to link:

http://youtu.be/u3kWuTJsO_o

4 (edytowany przez Bezimienny 2012-08-15 17:16:48)

Odp: Efekty Satrianiego

Chodzi ci o to na poczatku ? to jest flazolet

Satani, satani in amus dignita
Satani, satani e vade retro sagitta
Schecter Omen 6 + Crate Fw 15 R + Krank Distortion Maximus[DIY]

5

Odp: Efekty Satrianiego

Bezimienny napisał/a:

Chodzi ci o to na poczatku ? to jest flazolet


Aaaha;-)...

Czyli on to osiąga pewnie w ten sposób:

1)ścisza gitarę
2)gra flażolet na g albo jakieś inne flażolety
3)zwiększa głośność gitary
4)dorzuca do tego tremolo i już...

Możliwe jednak, że też dokłada sprzężenie. Taki koleś jak Satriani pewnie takie rzeczy potrafi.

6

Odp: Efekty Satrianiego

Kieruje swoje przetworniki ku głośnikom, w ten sposób gitara sprzęga, a on się bawi wajchą tak żeby nie dotknąć strun (bo przestanie sprzęgać...). Tyle. Żaden efekt. Może opóźnienie, żeby pozbyć się pogłosu, ale to nie to.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

7 (edytowany przez finito 2012-08-16 13:25:37)

Odp: Efekty Satrianiego

Ellon napisał/a:

Kieruje swoje przetworniki ku głośnikom, w ten sposób gitara sprzęga, a on się bawi wajchą tak żeby nie dotknąć strun (bo przestanie sprzęgać...). Tyle. Żaden efekt. Może opóźnienie, żeby pozbyć się pogłosu, ale to nie to.

Faktycznie. Ale zauważyłem, że nie odwraca się do głośników całkowicie przodem, tylko co najwyżej pod kątem 90 stopni. Z drugiej strony wiele razy na koncertach odwraca się do głośników i sprzężenia nie ma. Zastanawiam się, może dlatego że to sprzężenie pojawia się, gdy odwraca się powoli.


Dziwne. Bo z kolei na koncercie w Montrealu w ogóle się do głośników nie odwraca i też osiąga ten efekt.

8

Odp: Efekty Satrianiego

Wyczytałem w necie jeszcze o czymś takim jak fernandes sustainter, ale Satriani chyba tego nie używa.

9 (edytowany przez CARdinal 2012-08-16 20:31:50)

Odp: Efekty Satrianiego

na pewno używa  sustainera lub ma zajebiście aktywne przetworniki

10

Odp: Efekty Satrianiego

Posługując się wikipedią wiem, że Satriani używa: "Groove Tubes Fat Finger Guitar Sustainer" i kilkanaście innych efektów o których w połowie nigdy nie słyszałem big_smile

J&D l80 + T. Burton Greengo + Randall RX75RG2 + Coxx Cg-15

11

Odp: Efekty Satrianiego

mikel1994 napisał/a:

Posługując się wikipedią wiem, że Satriani używa: "Groove Tubes Fat Finger Guitar Sustainer" i kilkanaście innych efektów o których w połowie nigdy nie słyszałem big_smile

Doczytałem w wiki. Jakoś wcześnie mi to umknęło. Próbuje wygooglać jakiś bardziej szczegółowy opis jego zastosowanie, ale znajduje mi tylko krótkie i ogólne rzeczy Wiesz może jak się go używa i co on tak na prawdę powoduje?

Swoją drogą nie mogli znaleźć dłuższej nazwy?

12

Odp: Efekty Satrianiego

sustainer podbija polem magnetycznym wibracje strun które trącisz kostką