Temat: Czy to normalne ze gryf w gitarze akustycznej się wygina???

Witam mam od jakiegoś 1 miesiąca gitare akustyczną i znajomy mi powiedział że minimalnie ma wygięty gryf czy to jest normalne zjawisko??? Bo chyba po to ten pręt wtopiony w gryf żeby go prostować jak się rozreguluje mam rację??? Oczywiście pójdę do faceta który mi wybierał gitare zeby mi go podregulował ale sie pytam bo mnie to martwi w końcu  nowa gitara wink

2

Odp: Czy to normalne ze gryf w gitarze akustycznej się wygina???

A co to za gitara? i jak się wygina w łuk czy od pionu? Gryf powinien być prosty jak strzała

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

3

Odp: Czy to normalne ze gryf w gitarze akustycznej się wygina???

to jest crafter a wygina sie w  łuk

4

Odp: Czy to normalne ze gryf w gitarze akustycznej się wygina???

Oczywiście, że prosty jak strzała.
BULLSHIT!!!
Po pierwsze. Pręt przeciw naprężeniowy nie jest wtopiony w gitarę. Drewno to nie akryl. Nie da się weń wtopić niczego, a już z pewnością nie pręta!
Po drugie. Gryf zawsze ma lekką krzywiznę. ZAWSZE!

5

Odp: Czy to normalne ze gryf w gitarze akustycznej się wygina???

Właśnie miałem to napisać smile

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

6

Odp: Czy to normalne ze gryf w gitarze akustycznej się wygina???

Nawet to się chyba tak ładnie nazywa: "regulacja krzywizny gryfu". Mam rację?

.::Rammstein Fan::.

7

Odp: Czy to normalne ze gryf w gitarze akustycznej się wygina???

Tak, nomenklatura się zgadza.
Jak złapiesz strunę na 1 i ostatnim progu, to wolna przestrzeń od progu ósmego do struny, powinna wynosić około 1,5 - 3 mm.

8 (edytowany przez stysiu14 2009-06-13 16:15:32)

Odp: Czy to normalne ze gryf w gitarze akustycznej się wygina???

Jester napisał/a:

Po pierwsze. Pręt przeciw naprężeniowy nie jest wtopiony w gitarę. Drewno to nie akryl. Nie da się weń wtopić niczego, a już z pewnością nie pręta!

Tak wiem ale napisałem tak bo na wielu stronach w necie tak pisali.



Jester napisał/a:

Jak złapiesz strunę na 1 i ostatnim progu, to wolna przestrzeń od progu ósmego do struny, powinna wynosić około 1,5 - 3 mm.

NIE kumam tego jeżeli złapać czyli docisnąć??? Bo jeżeli tak to stuna cała przylega do gryfu a to raczej normalne ;D wyraź sie jaśnej wink



Wiesel napisał/a:

Nawet to się chyba tak ładnie nazywa: "regulacja krzywizny gryfu". Mam rację?

A tak dla formalności już wiem że gryf tam jest prosty popytałem innych znajomych, ale czy sie wygina jeżeli ten pręt tam jest i czy sie reguluje "krzywiznę gryfu"??

9

Odp: Czy to normalne ze gryf w gitarze akustycznej się wygina???

Właśnie chodzi o to, że gryf ma być wygięty. Strunę dociskasz do progu pierwszego i do ostatniego, tak jakbyś chciał wydobyć dźwięk. Zadanie może ułatwić kapodaster założony na pierwszym progu.

stysiu14 napisał/a:

Tak wiem ale napisałem tak bo na wielu stronach w necie tak pisali.

Nie zawsze to co ludzie piszą jest prawdą, konfrontuj to z własnym rozumowaniem.