1

Temat: Problem z akcja strun

Chce naprostować gryf ale nie wiem w którą stronę kręcić. w tej chwili gryf jest wygięty od 1-4 progu w górę a reszta jest prosta. prosze o pomoc. Dodam ze moja gitara to T.burton greengo

2

Odp: Problem z akcja strun

jak jest potrzeba to moge dołączyć zdjęcie.

3

Odp: Problem z akcja strun

Pokażże to zdjęcie, proszę smile

4

Odp: Problem z akcja strun

http://www.blizinski.pl/gitara/Regulacja_gryfu
Google nie boli.

Poza byciem gitarzystą, jestem wielkim fanem gitary. Kocham ten cholerny instrument. - Steve Vai
//Washburn WI24 (TESLA Plasma 2 set) -> VOX V845 -> Ashdown G60R, Epiphone DR100
GG: 7365993

5

Odp: Problem z akcja strun

widziałem mase takich stron... mam problem innego typu. pierwsze 4 progi sa lekko zagięte do góry a reszta jest na jednej płaszczyźnie z pudłem. zachwile postaram wie wrzucić zdjecie

6

Odp: Problem z akcja strun

oto to zdjecie. Przepraszam za jakość ale  baterie w aparacie mi sie rozładowały i robiłem telefonem. http://imageshack.us/photo/my-images/17/obraz019qm.jpg/

7

Odp: Problem z akcja strun

chce sie tylko dowiedzieć czy żeby go wyprostować powinienem dokręcać śrubę czy odkręcać?

8

Odp: Problem z akcja strun

Na początek radziłbym zdjąć struny i zostawić gitarę na dobę lub dwie, być może samo trochę "odda" i wyrówna się nieco.

Zmierz i podaj jak wysoko struny są nad gryfem na pierwszym i dwunastym progu.
Czy w ogóle obijają się one o progi?

9

Odp: Problem z akcja strun

Żeby wyprostować trzeba zakręcać.

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95

10

Odp: Problem z akcja strun

Struny nie bija o progi. Problem jest w tym że nie mam za bardzo czym zmierzyć tej odległości. Wiec powinienem poluzować struny i zostawić ja na dzien lub 2 ?

11

Odp: Problem z akcja strun

Ale bez mierzenia widać, że nad pierwszym progu struna jest nisko a na 12 jest juz troche wyżej od gryfu

12 (edytowany przez Ziemian 2012-04-16 12:00:40)

Odp: Problem z akcja strun

@up: Jasna sprawa bo tak zawsze będzie smile Chodziło mi o konkretne wartości ale nic to.
Skoro w niskich pozycjach struny nie obijają, to problem nie jest duży.
Zrób tak jak mówiłem, zdejmij struny na dobę lub dwie, być może samo się wyrówna nieco.
Następnie załóż je i próbuj dokręcić pręt, kręcąc kluczem od siebie.
Rób to delikatnie z wyczuciem i nie kręć kółek tylko dokręć odrobinę, naprawdę niewiele, a później zostaw pudło na jakieś pół godziny i zbadaj rezultat.

Proces możesz powtórzyć z tym, że jeśli po dwóch, trzech razach nie będzie poprawy to zaprzestań żeby czasem nie ukręcić pręta na amen.

Daj znać jak poszło.

13

Odp: Problem z akcja strun

po dobie gryf sie wyprostował lecz gdy założyłem struny znów się trochę wykrzywił wiec go troche wiecej dokrece

14 (edytowany przez Ziemian 2012-04-17 10:25:36)

Odp: Problem z akcja strun

Przeczytaj post #11 z tego wątku i staraj się tak postępować podczas ściągania/zakładania strun.