Temat: Brzęczenie - cwana bestia

Otóż jestem w posiadaniu akustyka Marris i mam z nim dziwny problem. Na początku wszystko było ok ale potem pojawiło się dziwne brzęczenie nie wiedziałem dokładnie gdzie. Brzęczenie pojawia się tylko jak uderzam strunę E6 lub G3 ale tu jest haczyk. Gdy uderzam strunę E6 to mi bzyka w główce (gitary nie mojej) ale gdy w momencie uderzania trzymam klucz od struny E1 problem znika i gra czysto. Struna G3 jest bardziej przebiegła trzymanie żadnego klucza nie pomaga, wątpię żeby zawadzała o progi. Stąd 2 pytania
1. Jak poskromić klucz od struny E1 ?
2. Co z tą struną G3 ?

2

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Masz na imię Kamil?

3

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

A co do problemu to pewnie stroiki ci latają

4

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Co do pierwszego pytania to nie nie mam na imię Kamil nie wiem czemu pytasz ;D
A jak ogarnąć te stroiki ?

5

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

wiesz co to chyba kwestia gitary, firmy Marris nie znam ale jak tak patrze na necie to są to już chyba te lepsze gitary z tych tańszych coś jak Cort itd. może to też być wina strun

6

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

1. Sprawdź czy gryf nie wymaga regulacji.
2. Być może trzeba wymienić struny.

Co do stroików to:
a) przy wymianie strun dokręć śruby, te, które znajdują się na główce tam gdzie logo filmy, nasadowy 10 powinien być ok,
b) zobacz czy te małe śrubki po drugiej stronie główki, na wkrętak krzyżakowy, się nie poluzowały, najlepiej podokręcaj je wszystkie,
c) na boku kluczy też są śrubki, jeśli je dokręcić to klucz będzie się nieco ciężej obracał, to kwestia indywidualna, ale czasami nawet te śrubki mogą się poluzować i lepiej to sprawdzić - zawsze możesz je ponownie odkręcić tak, aby ci pasowało.

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

7

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Mi też przy wymianie strun poluzował się kiedyś stroik i brzęczało. Zrób to, co napisano w poście wyżej.

8 (edytowany przez Czapajew 2012-02-21 16:13:35)

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Dokręciłem te na bokach kluczy, niestety te z tyłu główki są za małe i nie mam takiego śrubokręta i sobie lekko ją obrobiłem i dalej brzęczy xd Chyba zmienię struny, co prawda nigdy tego nie robiłem ale może dam radę ; ) Gitarę mam od października lub listopada nie pamiętam i czy mogłem je tak szybko zajechać ? Fakt faktem, że często były upaprane od rąk.

9

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Jak masz zwykły wkrętak to takim też można dokręcać śrubki na krzyżaka wink

A struny wymieniasz w zależności od tego jak dużo grasz - jedni co 2 miesiące, inni co pół roku, myślę, że to się po prostu czuje - ja tak mam. Jeśli masz gitarę od października i jeszcze nie zmieniłeś strun, to myślę, że najwyższa pora. Poszukaj w necie, są fajne filmiki, zwłaszcza firmy Taylor. Pamiętaj o wyregulowaniu gryfu, to też trzeba czasami zrobić smile

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

10

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Czapajew napisał/a:

Dokręciłem te na bokach kluczy, niestety te z tyłu główki są za małe i nie mam takiego śrubokręta [...]

A sprawdzałeś te duże śruby na wierzchu? Przy każdym kluczu, pod tym "dzyndzlem", na który nawinięta jest struna znajduje się podkładka. Jeśli ta cała śruba jest niedokręcona to podkładka lata i słychać dziwne brzęczenie. Ja tak właśnie miałem przy jednej strunie, dokręcenie tego kluczem dziesiątką (albo innym rozmiarem, nie pamiętam) całkowicie rozwiązało problem.

11 (edytowany przez Czapajew 2012-02-21 21:01:50)

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Następuje zmiana pytania -. - Na pusty łeb nic nie pomoże. Zmiana strun kołek ładnie wyszedł nasadowym 10-tką dokręciłem klucz. Zakładam e1 postanowiłem analogicznie do innych wiolinowych tzn przekładam prosto przez dziurkę i tu że tak powiem zjebałem po całości złamałem ją w prawą stronę i kręcę kluczem w lewo patrzę już jest dźwięk E a tu tylko nie całe 2 zwoje a wyczytałem że potrzeba 3-4 wtedy włączyłem filmik (podam poniżej) i wyciągnąłem strune (wiem wiem...) i jeszcze raz tym razem włożyłem prosto załamałem ją w lewo a zresztą tak samo jak na tym filmiku tylko kręciłem w odwrotną stronę niż ten na filmie -.- struna była już pogięta a ja ją kręcę ostro nagle FTSZZZ coś połaskotało po po ręce... tak pękła mi struna.
Mam 2 pytania.
1. Pierwsze czemu temu kolowi wyszło mniej niż 3-4 zwoje
2. Rozumie, że muszę kopic calutki komplet chociaż resztę mam. Tu pytanie jaka grubość polecacie dla nowicjusza-debila. Prosiłbym jeszcze dziś o odp to jutro kupię

P.S wyślijcie jakiś dobry film ze zmianą : )


http://www.youtube.com/watch?feature=pl … 9piAgBQQ#!

12 (edytowany przez Sklerotyk 2012-02-21 21:19:24)

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

O'well...
1. Gosciu poprostu chcialbyc pro i te palce cos mu nie wyszly big_smile ja zawsze jak wymieniam to biore i cala strune owijam, a nie bawie sie w jakies liczenie, jak struna by mi pekla to jest szansa, ze starczyloby struny zeby dzialala dalej sprawnie...
2. 10 badz 11 smile chociaz, moze lepiej 10 big_smile z 11 mialbys hard style big_smile ale dzwiek ladniejszy. Od ciebie zalezy smile

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

13

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Jestem debilem muszę zobaczyć filmik też wepchałem tam 3 paluchy xd
Masz jakiś który pokazuje twoją metodę zmiany ; p ??

14 (edytowany przez Serum 2012-02-22 00:17:51)

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Jak tylko odnajdę to w przepaściach mojej historii przeglądania to wyślę ci tu linka do przecudnego filmiku, naprawdę świetnie pokazują, jak zakładać struny i nie jest to trudne.

Proszę:

http://www.youtube.com/watch?v=FPhF2X_b … re=related

UWAGA: jeśli nie czyścisz podstrunnicy to najlepiej wymieniać struny pojedynczo, a nie wszystkie na raz, a więc: zdejmujesz np., strunę e1 i wymieniasz na nową, a potem następną i następną. Przygotuj sobie coś czym łatwo wyjmiesz kołek przy mostku - np. szczypce to zdejmowania izolacji z kabla, są płaskie i nie są ostre, więc nic nie porysujesz i nie namęczysz się przy wyjmowaniu kołka. Zwykłe kombinerki niekoniecznie są dobrym rozwiązaniem. No i porządne szczypce do metalu, nie jakieś podrobione cążki czy coś. Ten facet z filmiku od ciebie mnie przeraża - wszystko robi źle...

I przede wszystkim: Nie śpiesz się. Kiedyś oglądałam filmik gdzie facet mówił: There is never too much atteniton to your guitar. I zawsze się to sprawdza, od momentu, kiedy pierwszy raz wymieniałam struny i jedną urwałam. Nie śpiesz się i skup na tym, co robisz, a będzie dobrze.

Powodzenia i daj znać jak poszło.

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

15

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

@czapajew
Ja nigdy filmiku nie ogladalem jak zakladac struny tongue ja w takiej poczciwej, starej gitarze pierwsze co musialem zrobic to wymienic stroiki i nalozyc struny, wyszlo to badziewnie ale wyszlo, a teraz doszedlem do wprawy i pieknie to wyglada, nie robie zadnych slupelków czy cosik w tym stylu , poprostu wkladam i sprawdzam czy wytrzyma i obkrecam big_smile Czyli poprostu sam doszedlem do tego jak zalozyc

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

16

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

I w pizde druga struna robiłem wszystko jak na filmiku os Serum i przy strojeniu mi pękła i jeszcze mi łapę rozcięła -. - i w dupe kolejna struna dziękuje postoję KURWA

17

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

założyłem jakąś starą do tego założyłem jeszcze B a przy reszcie czuje że mnie szlak trafixd nie mam korbki i muszę ręcznie może to przez to

18

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

@Czapajew
Co ty z tymi strunami robisz ze ci pekaja? o,O wez zrob tak :
Bierzesz strune przekrecasz tak zeby byl haczyk i krecisz stroikiem tak zeby miec pare tych zwoi, nie rob zadnych pentelek ani nic...

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

19

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Reszta poszła miodzio bez problemowo. Stroiłem ją tak na odwal się i śmie twierdzić, że dziwnie brzmią tak jakby trochę niżej

20

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Struny trzeba trochę ograć, prawdziwe brzmienie usłyszysz po kilku strojeniach.

A co do zerwanych strun: mi też ostatnio strzeliła struna przy wymianie (na szczęście jedna). Nie chciało mi się lecieć do sklepu, a poprzedni komplet był już naprawdę stary, więc poradziłem sobie tak:
http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20120213171033/bezsensopedia/pl/images/thumb/f/ff/Skr%C4%99cona_struna.jpg/640px-Skr%C4%99cona_struna.jpg
Za którymś razem udało mi się to nastroić (mocno przytrzymując łączenie kombinerkami) i jakimś cudem to działa big_smile Nawet się nie rozstraja specjalnie smile Jak Ci się nudzi to możesz też tak spróbować.

21

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Ja nie wiem jak ty to robisz... Też zakładałam swoje struny tak jak na filmiku i też musiałam ręcznie kluczem kręcić bo nie mam korbki i nic mi nie pękło.

Rozciągnąłeś tę strunę najpierw, zanim ją nastroiłeś tak jak ten gościu tam tłumaczył na filmiku?

Nie wiem no, naprawdę nie wiem, jak mam ci to lepiej wytłumaczyć... -_-"

"(...) I'll try it in the normal key, and if it sounds bad these people are just going to have to wait"

22

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Zrob po swojemu big_smile jak ja big_smile

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

23

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

zrobiłem po swojemu prosta metoda wepchałem zagiąłem żeby nie wypadała i kręconko ;p
Wszystko śmiga dzięki za wszystkie rady i za zainteresowanie ; )

24

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

BRAWO! zuch chlopak big_smile na chłopski rozum, jak duzo myslisz to bardziej sie pogubisz tongue przynajmniej ja tak mam big_smile

Oabliss here ~~
Takamine G320 i pickup Shadow SH330 Soon

25 (edytowany przez Duszek*91 2012-02-23 13:23:14)

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Przejmujecie się zwojami na kluczu? U mnie to wypada tak jakoś po 2, jak zechcę więcej, to najwyżej więcej luzu zostawię, kiedy będę struny zakładać. Byleby nie wypadł jeden, a wszystko będzie w porządku.
Korbki do nawijania nie mam, robię to na wyczucie kobiece, coby struny nie urwać... Problemu z brzęczeniem nie mam na razie, ale wcale tego nie wykluczam smile

26

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Ja odmierzam ilość nawijanej struny w taki sposób, że kładę otwartą dłoń pionowo na 7mym progu wkładając ją pod strunę i wybieram tyle struny by swobodnie leżała na moim kciuku. Sposób jak dla mnie znakomity, ale nie udało mi się znaleźć filmiku przedstawiającego to. Jakbyście nie ogarniali to mogę zrobić rysuneczek.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

27

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Ja odmierzałem na oko odległość od jednego stroika do drugiego + kawałeczek dla pewności.

28

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

GeNeX napisał/a:

Ja odmierzam ilość nawijanej struny w taki sposób, że kładę otwartą dłoń pionowo na 7mym progu wkładając ją pod strunę i wybieram tyle struny by swobodnie leżała na moim kciuku. Sposób jak dla mnie znakomity, ale nie udało mi się znaleźć filmiku przedstawiającego to. Jakbyście nie ogarniali to mogę zrobić rysuneczek.

Poproszę o rysuneczek smile Wypróbuję przy następnej wymianie strun smile

29

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

http://iv.pl/images/43027563943724798866.png
Specjalnie dla Ciebie.
Sorka za kiepawy rysunek.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

30

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

O! Bardzo mi się podoba smile
Dziękuję smile

31

Odp: Brzęczenie - cwana bestia

Spoczko, nie ma sprawy smile
Powodzenia.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784