Temat: Gitara dla niskiej osoby

Czesc!

Mam ogromny problem, poniewaz bardzo chce sie nauczyc grac na gitarze ( w sumie juz od dziecka) ale moj niski wzrost stale mnie do tego zniecheca. Mam dwadziescia lat, jestem kobieta i mam 152 cm wzrostu i juz na pewno nie urosne, dlatego zalezy mi na tym zeby wybrac gitare chociaz na tyle mala ile sie da, bo akurat wiekszosc gitar jest dwa razy wieksza ode mnie. W ogole sie zastanawiam czy istnieja mniejsze modele gitar dopasowane do mniejszych osob. Chce sie zapisac na lekcje gry na gitarze, ale zastanawiam sie jak bede dzwigac cos dwa razy wiekszego ode mnie na kazde spotkanie. Myslalam nad tym zeby uczyc sie gry na keyboardzie zamiast na gitarze, ale to jednak nie to samo. Podoba mi sie ten wiekszy kontakt fizyczny z gitara, to ze moge ja zlapac, scisnac i przenosic od pokoju do pokoju, do tego ten jej ksztalt. Macie jakies rady dla mnie?

2

Odp: Gitara dla niskiej osoby

Klasyki mają z reguły mniejsze, zgrabniejsze pudła (tylko gryf trochę szerszy). No i elektryki są całkiem przystępne jeśli chodzi o wielkość, ale pewnie nie o to chodzi ; ) A tak w ogóle to gitary wcale nie są takie ciężkie jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

"Va'esse deireádh eap eigean..."

3

Odp: Gitara dla niskiej osoby

Angus ma 157 cm, kup Gibsona SG bedzie git lol zart, jedz do sklepu i tam dobierz gitare dla siebie

Angus Young The Best

4

Odp: Gitara dla niskiej osoby

NAjlepiej bierz klasyka. Możesz wziąć ewentualnie gitarę 3/4. W każdym bądź razie, nie będą ci raczej odpowiadały akustyki, szczególnie z pudłem jumbo.

Squier Affinity Stratocaster + Kustom KG 112 FX
http://www.lastfm.pl/user/lucky3311 -  zapraszam!

5

Odp: Gitara dla niskiej osoby

tak jest nie polecam akustyka jeżeli bym miał patrzyć tylko na wygląd tongue ponieważ mogło by Ci się nie wygodnie grać zwykły klasyk lub w ostateczności 3\4 ale uważaj by gitara nie była też za mała i najważniejsze to że gitara będzie ładna nie musi dobrze brzmieć tongue

Kiedy patrzę na Ciebie ....
myślę o kimś innym

6

Odp: Gitara dla niskiej osoby

Aj tam zaraz klasyki... Elektryki mają ładne zgrabne gryfy! ^^
Dobrze wykonana gitara jest lekka. To że jesteś niska w niczym nie przeszkadza, tylko przejdź się do sklepu i dotknij instrumentu, sprawdź czy Ci on pasuje, bo rozwodzenie się tutaj na forum w zasadzie nie ma sensu. My tylko możemy podpowiedzieć, których modeli gitar unikać wink

7

Odp: Gitara dla niskiej osoby

ja mam 146 (ale mam 12 lat) i grałem na akustyku na początku i był to rozmiar 4/4 dobrze mi się grało.

8

Odp: Gitara dla niskiej osoby

Widzisz! Kolejny dowód na to, że wzrost nie wpływa na grę na gitarze (nie mówimy tu o przypadkach ekstremalnych).

9

Odp: Gitara dla niskiej osoby

Tak!
W Brainiac'u w konkurencji mały-wysoki w grze na gitarze stanowcze będzie remis.
Przecież to nie cechy fizyczne świadczą o graniu. Do tego trzeba mieć zacięcie  i wiarę w siebie.
A jeśli to posiadasz to po wyborze gitary kompletnie zapomnisz o swym wzroście.
Cieszy mnie, że na forum są ludzie rozumiejący problemy, anie tacy ostrzy^^.

You say Soulja Fag-I say Metallica
You say rap-I say rock
You say pop-I say METAL

10

Odp: Gitara dla niskiej osoby

Poprzednicy dobrze prawią. Nie patrz na swój wzrost, kup wiosło i jazda big_smile

Epiphone G400 CH r. 2006 + Roland Cube 30X
gg:5122421

11

Odp: Gitara dla niskiej osoby

TAk jest

Angus Young The Best

12

Odp: Gitara dla niskiej osoby

Nie bierz 3/4 takie to biorą 5 latki gitara klasyk 4/4 będzie ok ja mam 150 i jest ok nawet bardzo

13

Odp: Gitara dla niskiej osoby

ziomalek napisał/a:

Witajcie! Jestem zupełnie nowy, chciałbym zapytać jaka gitara byłaby odpowiednia dla osoby z bardzo krótkimi palcami:( Mam wrodzoną wadę, jestem w stanie złapać, ale często sprawia mi to wiele trudności, a jak na złość jestem dosyć potężny, więc małe gitary wyglądają przekomicznie.

elektryk ze 3 strunami czy cos takiego może

14 (edytowany przez WiedźMatt 2011-03-25 20:11:50)

Odp: Gitara dla niskiej osoby

Hmm... szczerze mówiąc to słyszałem że akurat krótkie palce nie przeszkadzają przy grze. Ale skoro piszesz że masz wrodzoną wadę to może być kiepsko.
Podaj ich długość w centymetrach. U mnie najkrótszy ma 6, najdłuższy 7cm. Ja mam bardzo małę dłonie i krótkie palce, a jakoś tam gram i nie przeszkadza mi tak bardzo ich długość.

Poza tym, większe znaczenie ma raczej ich rozciągnięcie po jakimś tam czasie grania. Choć z krótkimi palcami będzie naprawdę ciężko grać dwunastotaktowego bluesa gdzie trzeba być w stanie objąć i z sześć progów.

"Tore out my heart, handed to me on a silver platter"
Avenged Sevenfold !!!

15

Odp: Gitara dla niskiej osoby

Idź do sklepu i przymierz gitary.;)

Epiphone Les Paul Standard Plus + Marshall AFD DIY ;] (full lampa) + Dunlop GCB-95