1

Temat: Jak trzymać kostkę?

Proste i zybkie pytanie początkującego:
Jak trzymać kostkę?
Staram się nią grać na akustyku trzymając tak:
http://www.justinguitar.com/images/BC_images/01_Basics%20and%20boxes/Pickhold2.jpg
http://www.justinguitar.com/pl/BC-001-C … inners.php
ale zawsze wędruje w końcu do pozyci równoległej prawie do strun.

2 (edytowany przez Sylwestersobinek 2009-04-26 19:19:50)

Odp: Jak trzymać kostkę?

A jak ci najwygodniej.Byle by ci palce o struny nie uderzały bo potem jest trochę bólu...A szczególnie że one są metalowe...

Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

3

Odp: Jak trzymać kostkę?

tez mam problem sie odzwyczaic bo ja trzymam 3 palcami

Angus Young The Best

4

Odp: Jak trzymać kostkę?

W dziale "Trzymanie gitary" jest wspomniane o sposobie, w jaki powinno się trzymać piórko - ścisnąć je między kciukiem a palcem wskazującym. Zauważyłem, że znaczna większość gitarzystów trzyma kostkę w ten sposób. Mi najwygodniej grać z piórkiem między kciukiem a palcem środkowym. Czy to w czymś przeszkadza w dalszym etapie? Pozbyć się tego nawyku, czy spokojnie mogę trzymać piórko według własnego widzimisię i wszystko będzie w porządku?

5

Odp: Jak trzymać kostkę?

grasz kostką jak ci wygodnie, ten sposób jest tylko zalecany, ja osobiście gram piórkiem między kciukiem a palcem wskazującym bo się tak przyzwyczaiłem.

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

6

Odp: Jak trzymać kostkę?

Poźniej jak bedziesz chciał grać tappingiem, to moga ci sie palce troche plątać... chyba... Z niczym innym chyba nie może byc problemu.

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

7

Odp: Jak trzymać kostkę?

wycwiczy sie big_smile

MSA-Model CW 160
Epiphone special II

8

Odp: Jak trzymać kostkę?

Ten sposób trzymania piórka może w przyszłości przeszkadzać przy chickin-pickin czy jak to się zwie, chodzi mi o granie jednocześnie kostką i palcami.

9

Odp: Jak trzymać kostkę?

Tez prawda. Wszystko sie wyćwiczy...

Epiphone Futura CUSTOM Prophecy EX, Cort KX-5 Katana, Fender CD-60 + Laney IRT Studio (CRATE FW 15R) + Harley Benton G212 V30 + Digitech Bad Monkey + MXR M-116 Fullbore Metal + Zoom G3X

10

Odp: Jak trzymać kostkę?

Zmieniasz w ten sposób kąt uderzenia a więc i dźwięk. Generalnie to od Ciebie zależy jak będziesz grał - grając od czasu do czasu na elektryku kostkę trzymam między kciukiem a wskazującym, natomiast przygotowując teraz tercet klasyczny w którym gram kostką techniką tremolo na klasyku - miedzy kciukiem a środkowym, bo bardziej pasuje mi wtedy dźwięk.

11 (edytowany przez Bluskaj 2011-02-27 00:06:42)

Odp: Jak trzymać kostkę?

Ej, jak trzymasz między środkowym to masz wskazujący palec do tappingu... Tylko ja na to wpadłem? yikes

...Widziałem jak Van Halen jakoś tak trzymał.

12

Odp: Jak trzymać kostkę?

Chcialbym zapytac czy to jest normalnie czy zle, ze trzymam kostke trzema palcami?

|Cort AD810 | Fernandes Dragonfly |
"When I got my first guitar my fingers wouldn't go to the sixth string so I took off the big E and played with just five strings. I was only 6 or 7. "
Les Paul

13

Odp: Jak trzymać kostkę?

normalne, graj jak ci wygodnie

14 (edytowany przez GeNeX 2011-11-03 21:58:33)

Odp: Jak trzymać kostkę?

O ile nie utrudni mu to sztucznych flażoletów.
Kostką nie gram, nie wiem.
Gram pazurkiem na kciuk i robię je zawiniętym do tyłu palcem wskazującym.

Greco '90 SG 61 Made In Japan + Blackstar HT Studio 20 + Yamaha F310 + thumbpick
GG: 5042784

15

Odp: Jak trzymać kostkę?

GeNeX napisał/a:

O ile nie utrudni mu to sztucznych flażoletów.

kwestia przyzwyczajenia

16

Odp: Jak trzymać kostkę?

też kiedyś tak grałem, ale się oduczyłem bo ręka jest bardziej spięta i o wiele gorzej się gra, teraz gram tak że trzymam dwoma palcami (kciukiem i wskazującym) a reszta nie jest taka zwinięta, tylko jakby wiszą sobie swobodnie w dół.